Skocz do zawartości
Pixel

Auto 4 sztuki | Green Gelatto, Purple Quinn, Critical NL, Big Critical - w Coco

Rekomendowane odpowiedzi

Siema 

Moja druga uprawa ,pierwsza robiłem w ziemi i słabo mi to poszło,zaledwie 80g suszu 😞

Zaczynam w Coco Canna 

Box 60x60

Wwentylator wyciągający z kompa 2w(tymczasowo)

Światło : Spider farmer 1000 40% -50cm od roślin 

Nawozy Canna Coco z zalecanej tabeli na ich stronie

PH wody po nawozie ustawiam 5.8

Ec meter brak 

Woda odstana minimum 24h 

 

Rośliny mają 7dzien i słabo rosną, zwiększyłem dawkę do zalecanej przez canna w opcji ,,lekka uprawa " gdyż moja woda ma ec około 0.1 

 

Ppowoli schnie mi te Coco ,co 3ci podlewam...Dziś było wcześniej trzecie podlanie i z zwiększoną dawką ponieważ po wcześniejszym podlaniu było widać znaczącą różnicę w wzroście i zaczęły nabierać starsze liście trochę ciemniejszego koloru ale dalej są blado zielone ,mam nadzieję że pomoże zwiększenie dawki,zobaczymy po 2dniach 🙂

16577413023681243792970393223937.jpg

16577418700216836925028372856129.jpg

16577419276466495917795169065446.jpg

16577419900711162699967095952554.jpg

Edytowane przez Pixel
Dodanie zdjecia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Tester @Tester @Testerólnie miałem 4 x odmian

 Green gelatto

Purple Quinn

Critical NL

Big critical 

Wszystko mi się zmixowalo ... 😛 Będziemy jakoś dochodzić co jest co 😄

Gdzieś miałem fotę jak fioletowe kwiaty mi wyszły ,znajdę to wstawię 🙂

 

@Szwagrom Właśnie one zdrowo nie wyglądają ,miały przestój z dwa dni ,dopiero po podlaniu i zwiększeniu dawki nawozu ruszyły 😛 Dziś zwiekszylem dawkę równiez

Edytowane przez Pixel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

@Pixel ee tam marudzisz w gorszym stanie miewałem roślinki i piękne grube szczyty na nich później rozkwitły konopie nie lubią nadgorliwości.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Szwagrom nie no w Coco trzeba załapać  ten ,,rytm" żeby dobrze wyglądały a później stopniowo zwiększać dawkę żeby nie mieć problemów przy większym wzroście. Dążę do tego żeby liście nabrały koloru ciemniejszego ,wtedy będę wiedział że to jest To.Dalem im po 1.5 ml canna A i B i 4ml rhizotonic plus kropelka calmag na litr wody podzielone na 4x airport .Nie powinno ich ,,palić ,, skoro wykazują że chcą jeść 

Edytowane przez Pixel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

@Pixel Rozumiem mordeczko, ja się w coco nie bawię 😉 eksperymentuj sobie po swojemu ja tylko stwierdzam że dobrze wyglądają roślinki. Mają jeszcze sporo czasu najważniejsze że nie są przelane. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wode lej po calosci. Nie taki pierscien tylko i chyba wiecej tej wody. 

Te doniczki to ile maja ? 19 litrow? Tam smialo lej 500ml na raz jak nic 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Mr.Green Doniczki 11L Airpot ,przy namiocie 60x60 tak to wizualnie wygląda, postawione na stalowej siatce około 8cm nad podłogą żeby woda odparowywana , nie chce lać za dużo żeby mi się za dużo soli po nawozach w Coco nie odkładało... Nie stosuje na razie podlewania jak zalecają co niektórzy żeby lać aż dołem wypłynie około 10-20 % wody bo mam problem z odparowaniem jej i wtedy wydaje mi się że nawet po 3dniach to im brakuje jedzenia a jednocześnie nie mogę podlac bo dalej będzie mokro.Zeby lać po całości musiałbym lać około 1L na jedną doniczkę a w tym stadium nie ma to sensu moim zdaniem.Tak jak mam podlane to kokos powinien to sobie ,,rozciągnąć" wodę i jednocześnie zassie powietrze.Jak za te 3dni się rozrosną to dam może po te ,0.4l na roślinkę.

Edytowane przez Pixel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema 

Dzień 10 

Wczoraj podlałem już 1L na Airpot 

Zwiększenie dawki nawozu pomogło ale dalej jakoś wszystkie blado wyglądają,są to różne odmiany a kolory takie same...

Czas podlewania skracam z 3 do 2dni i podlewanie z 250ml na 1L.

Nawozy 

Canna A,B - po  1.5ml

Rhizotonic  - 4ml

Calmag 3 kropelki 

PH 5.6-5.7

Jutro zwiększam dawkę do 1.8ml na L 

Słabo coś idą 😛

 

 

 

 

16579930622012241356776465683613.jpg

A to z poprzedniej uprawy w ziemi ,PQ bez głowy  a dała  najwięcej 😛

received_324459786266558.jpeg

Edytowane przez Pixel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

@Pixel Zwiększ dawki nawozów, jak wciąż wykazuje niedobory ale nie przesadnie, topy i tak zajebiście puchną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Szwagrom Ale to jest z poprzedniej uprawy ,tak tylko chciałem się pochwalić że wyszły mi fioletowe kwiaty a to rzadkość.. 😛

Edytowane przez Pixel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coco jest bardzo jałowe nie ma tam dosłownie nic i wszystko co biorą mają dopiero z nawozów, nie musisz się bać o przenawożenie na początku, w dodatku wysycha szybko, narazie tak jak lejesz litr jest git, ja w lighmixie daje 1.25l na 11 litrową doniczkę materiałową, tylko kwadratową.

Możesz lać nawozy i co jakiś czas podlewać samą wodą w większej ilości tak aby wypłynęło te 10-20%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Udyr łooo panie to naprawdę ci dobre murzyny wyszły hehe Może miałbym ciemniejsze  ale one wszystkie były trochę wygłodzone...

@PrzeMIX no dziś dostały drugi raz po 1L z nawazoami ,martwi mnie to że jeszcze woda nie wypływa dołem ,może przy trzecim albo czwartym zacznie wypływać .Zastanawiam się również czy Airpot na tym swoim materiale nie będą gromadzić nawozów/ zasolenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema ! 

Dzień 13 a raczej jego końcówka bo u was już po 23.00 

Dziś roślinki zaskoczyły mnie wzrostem jak wróciłem z pracy,aż miło 🙂 Chodź po tylu dniach są wciąż małe . Być może moja wina że nie wypłukalem kokosu na starcie.

Zaraz podlewam zgodnie z tabelą Canna opcja ,,Lekkie odżywianie " i leję 5L podzielone na 4x rośliny .Jak woda nie wypłynie to przy następnym podlaniu poleci sama woda z calmag... 

Screenshot_2022-07-19-21-05-05-887_com.android.chrome.thumb.jpg.5aafaa3f0d5f3f059a0f2598900bff26.jpg

IMG_20220719_210340.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień 20 

Podlane ostatnio w niedzielę 1.5 L na doniczkę aż lekko wyciekło dołem.

Dostały canna na 1L

Coco a / b    -  2ml/2ml

Rhizotonic    -  2ml

Cannazym    -  2.5 ml 

Calmag.        -  1ml

Lampa ustawiona na 60%

Temp. 21-22 przy wlocie do growbox

 

Podlewanie było dnia 13tego  a ostatnie 18go (przerwa 4,5 dni) kokos był dość wilgotny ale stwierdziłem ze muszę karmić i lać więc podlałem.

Po tym co widzę to dochodzę  do wniosku że przelewam rośliny. Nie wiem czemu wszystko co czytałem to ludzie piszą że podlewają nawet 2x dziennie albo co 2 dni albo max 3 w coco i trzeba uważać żeby nie przesuszyć bo uszkodzi korzenie.

Ja po podlaniu widzę jak roślina się męczy z tym tak z 2 dni a później jest fajny rozrost.

 

Zamierzam podlewać co 4-6 dnie tylko rodzi mi się pytanie czy te nawozy nie tracą swoich właściwości ? I nie zaczną wskazywać niedobory ? Czy dać im więcej nawozu żeby miały na te parę dni ?

Pewne jest że przy następnej uprawie dam minimum 40proc karamzyt

Dodam że dziś rano akurat 30minut od włączenia się lampy ,wentylatorów (nie włączam wentylacji gdyż uważam to za bezsensowne ) po ich ,,nocy " na jednej z roślin na  najeżonych końcówkach  liści były małe krople wody co mnie zaskoczyło i jestem ciekaw czym to jest spowodowane.

 

IMG_20220726_172246.jpg

IMG_20220726_172315.jpg

IMG_20220726_183502.jpg

IMG_20220726_183433.jpg

IMG_20220726_172306.jpg

IMG_20220726_184153.jpg

Edytowane przez Pixel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, Pixel napisał:

Zamierzam podlewać co 4-6 dnie tylko rodzi mi się pytanie czy te nawozy nie tracą swoich właściwości ? I nie zaczną wskazywać niedobory ? Czy dać im więcej nawozu żeby miały na te parę dni ?

możesz przesuszyć rób tak żeby nie przesuszać podłoża to nawozy będą się wchłaniały

 

40 minut temu, Pixel napisał:

Dodam że dziś rano akurat 30minut od włączenia się lampy ,wentylatorów (nie włączam wentylacji gdyż uważam to za bezsensowne ) po ich ,,nocy " na jednej z roślin na  najeżonych końcówkach  liści były małe krople wody co mnie zaskoczyło i jestem ciekaw czym to jest spowodowane.

co w tym dziwnego czasem może tak być, wentylacji nie używasz wcale?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...