Skocz do zawartości
Bziągwa

Oliwa z Oliwek (poradnik).

Rekomendowane odpowiedzi

Poniżej przedstawiam przepis na oliwę z oliwek wykonaną przy użyciu wolnowaru (slow cookera) lub garnka z wodą.

Przepis:
- 10 gram kwiatów konopi.

- 250 ml oliwy z oliwek extra virgin.

Można użyć innych ilości ważne żeby objętościowo zachować stosunek suszu do oliwy w ilości 1:1.

Zamiast kwiatu z konopi można użyć liści i łodyg lecz aktywność będzie mniejsza. Można także dodać suszu po waporyzacji ABV (ABV nie poddajemy dekarboksylacji).

Wykonanie:
Kwiaty konopi kruszymy na małe kawałki (można użyć młynka) i poddajemy procesowi dekarboksylacji umieszczając w piekarniku rozgrzanym do 110 stopni C z termo obiegiem na 45-60 min. Co jakiś czas trzeba przemieszać całość. Dla świeżych konopi czas trwania tego procesu to 60min dla starszego suszy skracamy czas do 45min.

Po dekarboksylacji umieszczamy konopie wraz z oliwą w wolnowarze. Wolnowar ustawiamy w tryb LOW bez przykrywki na 3h, mieszamy całość co 20-30min.

Jeżeli nie macie wolnowaru można użyć zwykłego garnka z sitkiem wypełnionego wodą w którym umieszczamy słoik z suszem i oliwą, podobnie jak w wolnowarze gotujemy przez 3h bez przykrywki co jakiś czas mieszając.

Po trzech godzinach przecedzamy wszystko przez gazę i umieszczamy po wystygnięciu w lodówce. 
Oliwę można przechowywać w lodówce około dwóch miesięcy, w zamrażarce nawet do roku. 

Zalety oliwy z oliwek:
- Jest zdrowsza od masła i można ją przechowywać dłużej.
- Łatwość dobrania dawki, oliwę z oliwek dozuję za pomocą strzykawki. Jeżeli robimy oliwę z samych kwiatów to proponuję nie przekraczać za pierwszym razem dawki 10ml by sprawdzić jej moc. 

- Oliwa ma właściwości przeciwbólowe, można nią smarować obolałe miejsca.

Minusy oliwy z oliwek:

- W lodówce oliwa z oliwek może ulec po czasie zgęszczeniu. Po wyjęciu z lodówki po około 20 minutach wraca do stanu ciekłego.

Edytowane przez Bziągwa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Szwagrom Polecam naprawdę warto spróbować. To nie mój pomysł ja tylko wielokrotnie go stosowałem, przepis jakiś czas temu znalazłem na blogu który zajmuje się tą tematyką. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Szwagrom Wielokrotnie, dlatego podesłałem ten przepis. Jak dla mnie to najbardziej dyskretna metoda przyjmowania konopi. Jedziesz np. na wakacje z buteleczką zażywasz tyle ile ci potrzeba i masz 5 godzin bani, nikt inny na ciebie nie doniesie bo śmierdzi jak jarasz, tutaj nie ma żadnego zapachu. Dodatkowo dzięki olejowi nic mi się nie marnuje, w domu vaporyzuje zioło a ABV zbieram i przerabiam na olej podobnie jak liście z uprawy. 

Jest jeszcze jeden minus tego olejku, da się przesadzić z dawką, konopie doustnie działają dużo mocniej niż przez palenie i wejście bani trwa od 1 nawet do 4 godzin.

Dlatego warto za pierwszym razem spróbować od mniejszej dawki np. 5ml by sprawdzić moc oliwy. Poczekać 2-3 godziny i później ewentualnie dojeść więcej. Dużo ludzi na początku (w tym ja) bierze pierwszą porcję i po godzinie kolejną bo nic nie czuje, a to może być zgubne :). Tak zrobiłem za pierwszym razem to żona mi powiedziała że jeszcze nigdy nie wiedziała mnie tak zajebanego.

Jak się przesadzi to można dostać badtripa (zwłaszcza jak palonko to sativa) i warto mieć gdzieś schowany olejek CBD, zażywasz dużą dawkę pod język i sytuacja po 30min się poprawia.

By przyśpieszyć działanie by bania szybciej weszła to warto brać na pusty żołądek i po zażyciu zagryźć czymś małym by poruszyć soki żołądkowe np. jabłkiem lub bananem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...