Skocz do zawartości
Gibexnator

RQS 2x Wedding Gelato // MH TS600 // MH 60x60x140

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich  zdecydowałem się na  FR  , to moja pierwsza uprawa.  Będę starał się  na bieżąco dodawać relacje i zdjęcia.   Roślinki wylądowały w docelowych doniczkach 1 lipca a drugiego już wyszły na powierzchnię.

Box  Mars Hydro 60x60x140     

Nawilżacz   smartmi evaporative humidifier   

Doniczki materiałowe 11 L

ziemia  Canna Terra Professional

Nawozy Plagron Power Roots  ,  Plagron PK 13-14 ,  Plagron alga bloom

Lampa MH TS600                         

Filtr węglowy Prima Klima growbox 125mm 160-240m3h

Miernik Ph   Adwa a12   

Kwasomierz glebowy PH test z płynem Heliga

Wentylator wyciągający VENTS Quietline 125 DUO

Mieszający Wentylator Garden HighPro ProFan 5W    bardzo głośny

Jutro dotrze wentylatorek komputerowy i wsadzę go jako wprowadzający. Zamontowałem tłumik akustyczny sztywny  i elastyczny. Jest w miarę cicho.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No proszę was bardzo ,  zdjęcia są z dzisiaj zaraz po podlaniu.   To jest  10 dzień od wyjścia z ziemi , Ph wody staram się utrzymywać na poziomie 6,2 - 6,4  i dodałem 1ml power roosta na 1 litr wody.  Podlewam w ten sposób że najpierw używam spryskiwacza a potem leję z kieliszka powoli . wlałem około 100 ml na roślinkę dzisiaj   . Jeżeli chodzi o wentylację   , tak wiem wygląda to paskudnie ale  dla mnie ważniejsze jest żeby działało , i  naprawdę między tym co było a jest teraz to jest niebo a ziemia.   Wybaczcie za jakość zdjęć roślinek , niestety taki dziadowski telefon :D.

20220711_122941.jpg

20220711_122952.jpg

20220711_171512[1].jpg

20220711_171540.jpg

20220711_171549[1].jpg

20220711_171615.jpg

Edytowane przez Gibexnator

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Gibexnator elegancko wyglada. Widac ze dobrze im tam. Ciekaw jestem tego weeding gelato. Ja musialem swojego weeding gelato usunac kilka dni temu bo jajca pokazal:( u Ciebie chociaz sobie zobacze jak wygladaja topki 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Jeżeli chodzi o trening jaki planuję to chcę zrobić FIM i LST  za jednym zamachem , ale to dopiero jak podrosną :d  A aktualnie lampa wisi 60 cm nad  szczytami. 

 

Edytowane przez Gibexnator

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DZIEŃ 12    

Patrząc po innych FR   wyglądają na  mizerne , jak na 12 dni.

Dzisiaj je podleję 100 ml na głowę.   Ma ktoś pomysł jak  przymocować ten wiatraczek to tego wlotu pasywnego ??   No i to cholerne światło będzie się wydostawać  wieczorem na zewnątrz i do środka. 

20220713_091323[1].jpg

20220713_091414[1].jpg

20220713_091559[1].jpg

20220713_111645[1].jpg

Edytowane przez Gibexnator

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Gibexnator  powinienes miec przeca dziure na wlot pasywny na prawej lub lewej sciance u dolu 🤔 w Twojej wersji boxa powinien byc po prawej , wloz tam rure najlepij i do niej na zewnatrz zamontuj wiatrak 😉 Chociaz szukam u Cb na zdjeciu tej dziury i chyba faktycznie jej ni ma 😒 dranie ! 🤭

Edytowane przez Skonsternowany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wogole nie ma dziury okrągłej ? 
 

zbedny jest tej wiatrak na ta chwile. Lepiej daj go jajko mieszający. Obwody lej więcej bo to zdecydowanie za mało jak na takie donice i takie roślinki. 12 dzień wiec jest ok. 
 

Niedługo wystrzela bie martw się 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Brazil Munster Dziury są 3 ale  tylko na górze.

@Udyr Bo nie mam włączony wyciągającego , tylko mieszający 5 W i to bez oscylacji. Pomyślałem że ten na wlocie będzie utrzymywał temp na poziomie 26-27 stopni i wilgotność nie będzie szybować na 85-90.   Ale teraz  już zgłupiałem sam , tak się prezentuje ten wiatrak jak jest włączone światło w boxie i jak jest ciemnia. Wydaje mi się że praktycznie zero światła  podczas ciemni  wejdzie do środka. 

 

PH gleby sprawdzić po podlaniu   czy przed ?  Wypadało by mi sprawdzić raz w miesiącu

20220713_121605[1].jpg

20220713_124804[1].jpg

Edytowane przez Gibexnator

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Gibexnator przed podlaniem sprawdź, żebyś mógł wyregulować jeśli się rozjechało w którąś stronę.

Zasuwaj po lepszy mieszak, ja w 0.16m2 wsadziłem 25w 6" i nadal ciepło jest.

Albo drugi kup i zamontuj, będzie wiało jak należy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Udyr No i chyba tak zrobię , ewentualnie może wsadzę do środka komputerowy jako drugi ??  A kolejna rzecz to glebę  do badania brać gdzieś z 5 cm poniżej  powierzchni ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...