Skocz do zawartości
Gibexnator

RQS 2x Wedding Gelato // MH TS600 // MH 60x60x140

Rekomendowane odpowiedzi

@Gibexnator 50 € kosztuje zestaw startowy na 6 roslin z czego czesc Ci zostanie . Jest 10 tabsow a zuzyjesz 6 startex , bactrex i mycotrex pojda Ci cale bo to dajesz do ziemi na start i w plynie orgatrex ktorym dokarmiasz przy podlewaniu tez zostanie, chyba ze bedziesz ladowal fest mega dawki. W twoim przypadku jezeli masz dwie panny to smialo oblecisz 3 razy po dwie sztuki. Wiec nie wiem czy jest to drogo biorac pod uwage jakosc produktu i prostote stosowania poprzez skutecznosc i na topowym jaraniu konczac 🙂 do tego mozesz zamowic PK Kompost Tee za 18 euro ktore mi starczylo na rok uzywania czyli na 4 pelne grow po kilka sztuk w namiocie. Ta herbatke polecam bo jest to turbo kop na kwitnienie. 

W twoim przypadku jezeli mowa o 2 roslinach to roczny koszt wynosi okolo 100 euro.. a robi robote. Cos za cos 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W związku z dziwnymi zjawiskami na liściach  i po ostatnim podlaniu   taka zbita ziemia ,  postanowiłem   kupić konduktometr.  W wodzie odstanej minimum 24 h  mam 170 ppm  ,  0,35  EC

Dzisiaj rozcieńczyłem w 1 LITR wody       

1,5 ml power roots 

0,5 ml calmag pro

90 ml   biohumusa

1 ml Alga bloom

Całość po dodaniu PH-  miała 6,3 ph         850 ppm    1,7 EC   

Każda dostała tylko po 500 ml ,chcę zobaczyć jutro czy będą prosić o więcej i jak zareagują na takie dawkowanie. Mam nadzieję  że to coś zmieni.

Edytowane przez Gibexnator

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Gibexnator hmm.. chyba ktoa gdzies pisal i to bodajze Udyr.. by nie mieszac tych wszystkich odzywek w jeden kompot.. bo sie cos tam zwazy czy jakos tak.. ale nie jestem pewien..

Co do pytania o ziemie to tak.. trzeba dac na start wszystko bo tworzysz w ten sposob biosfere i warunki dla mikroorganizmow i grzybow by sie rozwijaly i reprodukowaly przemieniajac pokarm ktory dostarczasz albo juz jest w ziemi na pokarm ktory roslina przyswoi. Po ludzku mowiac.. robisz cos na wzor sciolki w lesie gdzie wszystkie mikro pierdy maja optymalne warunki zeby pracowac. To te mikro pierdy sprawiaja ze nie ma problemow z PH i EC i bez tego zyjacego mikroklimatu nie jestes w stanie tego osiagnac w pozniejszym stadium rozwoju rosliny.

Nie chodzi tu o same pierwiastki i pokarm a o prosty a zarazem zlozony proces fermentacji pozytecznych bakteri i grzybow ktore sa filarem BioTabs.  Przy BioTabs zalecana jest nawet ziemia o mniejszym nasyceniu pierwiastkami by nie bylo ich za duzo na start. Dlatego ja sam uzywam Canna Terra Bio. Widzialem w Kanadzie ze maja ziemie praktycznie o zerowym nasyceniu startowym.. 0 0 1 czyli specjalna jalowa ziemia pod organike.. niestety nie potrafie znalesc odpowiednika na europejskim rynku.. BioTabs mozna rowiez z powodzeniem stosowac w kokosie.. czego nie probowalem poki co ale moze kiedys do tego dojde 🙂

@Mr.Green no i zdjecia plantow pokaz 🙂 jak cos im dolega 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Mr.Green na pewno jak będę startował z CBD to wykorzystdm bio tabsy.  A co do mieszania wszystkich nawozów , hmmm myślałem że nic nie stoi na przeszkodzie by mieszać organiczne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

90 ml? To chyba duzo 😄 ogolnie patrzac na ostatnie fotki to dosc ciemne sa.. wiec moze przystopuj z azotem.. niech go troche zjedza.. tym bardziej ze nadmiar azotu moze spowalniac kwitnienie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Gibexnator ten humus to chyba mocno bogaty w azot jest ?

Po przelaczeniu powinienes redukowac dawke azotu stopniowo z niego wychodzac a wprowadzajac w jego miejsce skladniki potrzebne na flo do budowy topow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Gibexnator wychodzi 8-5-12 przy czym ta osemka azotu na flo to za duzo tym bardziej ze dobrze nabita jest. Narazie jej przystopuj tego azotu i obserwuj. Niech go zezre troche.. masz tyle szczescia ze to organiczne wiec powinna sobie z tym poradzic.

Na stronie producenta jest napisane ziom..

Rośliny doniczkowe w mieszkaniu, na balkonie i tarasie: 2-4 nakrętki (60-120 ml) nawozu rozcieńczyć w 1 litrze wody. W okresie od lutego do września rośliny nawozić przy każdym podlewaniu. W okresie od października do stycznia rośliny nawozić co 1-2 tygodnie.

czyli traktowalbym to odnosnie co do konopi tak ze okres wega dawac biohumus jak najbardziej.. ale od sierpnia jak planty zaczynaja wchodzic w faze FLO to mozna przyjac ze raz na dwa tygodnie 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 09/08/2022 o 18:05, Mr.Green napisał:

@Gibexnator wychodzi 8-5-12 przy czym ta osemka azotu na flo to za duzo tym bardziej ze dobrze nabita jest. Narazie jej przystopuj tego azotu i obserwuj. Niech go zezre troche.. masz tyle szczescia ze to organiczne wiec powinna sobie z tym poradzic.

Na stronie producenta jest napisane ziom..

Rośliny doniczkowe w mieszkaniu, na balkonie i tarasie: 2-4 nakrętki (60-120 ml) nawozu rozcieńczyć w 1 litrze wody. W okresie od lutego do września rośliny nawozić przy każdym podlewaniu. W okresie od października do stycznia rośliny nawozić co 1-2 tygodnie.

czyli traktowalbym to odnosnie co do konopi tak ze okres wega dawac biohumus jak najbardziej.. ale od sierpnia jak planty zaczynaja wchodzic w faze FLO to mozna przyjac ze raz na dwa tygodnie 😉

 Jebłeś się @Mr.Green z przecinkami 🤓

Zawiera azot (N) – 1% fosfor (P2O5) – 0,5% potas (K2O) – 1%

 

Info bezpośrednio od producenta. Zresztą, to bardziej jest booster glebowy, poprawia życie w glebie, jak jest wyjałowiona czy coś

Edytowane przez Rzeźnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień 42 / 1 kwitnienia

Zlokalizowałem białe włoski więc od dzisiaj liczę  1 dzień kwitnienia :D. Troszkę za długi wyszedł mi ten weg , ale  błędy początkującego.  Mam pytanie koledzy , czy wywalić już nawilżacz  i wsadzić filtr z wyciągiem ? Zaczyna im brakować miejsca w szerz i boję się że nawilżacz je  blokuje.  Oczywiście  wtedy  wilgotność przy dobrych wiatrach wzrośnie maksymalnie do 50 % a nie jak teraz 70 - 75.  Standardowo przy podlewaniu dostają  Plagron :   Alga bloom , calmag pro i jeszcze power roots.

20220812_114134.jpg

20220812_114123.jpg

20220812_113852.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba się pospieszyłem z tą wilgotnością , nawilzacz wyciagniety , 2 wiatraczki na wlocie , 2 mieszające , pochłaniacz wilgoci  i wyciąg 197 m3 a wilgotność 70% , a będzie tylko gorzej .Jaki chuj wode mąci , chyba muszę się zaopatrzyć w osuszacz . Polecicie coś nie dużego do boxa ?? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...