Skocz do zawartości
jachyr

Super Skun Auto | Outdoor | nie kwitną

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jestem tu nowy i mam pytanie. Z racji ze to moje pierwsze krzaki chciał bym zapytać czy wszystko z nimi ok? Odmiana to Super Skun Auto, hodowane cały czas na outdorze, W sobotę będzie dokładnie 10 tygodni od wykiełkowania i to mnie trochę martwi gdyż nie widać pąków.  Przestudiowałem już chyba wszystkie możliwe strony i z tego co się już dowiedziałem to to ze maja za male doniczki, niestety teraz już za późno na przesadzenie... raz w tygodniu dostawały witaminy ze zdjęcia według zaleceń producenta.  Jakieś zalecenia od doświadczonych kolegów? Będę wdzięczny pozdrawiam.

 

523d9b6c6d48.jpg

814ce605c966.jpg

229f20266263.jpg

e3d76f259768.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak na warunki jakie im zafundowałeś, to bardzo ładne rośliny. Nawozisz je czymś, bo wyglądają na wygłodzone? Jaka gleba i jakie duże są te doniczki?

Nie sądzę aby wygłodzenie rośliny zahamowało kwitnienie, ale podanie dawki PK mogło by jej pomóc się zebrać. Bardziej prawdopodobne jednak, że trafiły ci się nasiona fotoperiodyczne i albo musisz teraz czekać aż dzień się skróci albo chować ją do ciemni na 12h na dobę. Na takie rośliny to można by też też boksa jakiegoś zmajstrować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podlewane są raz dziennie. Zdjecie z wieczora dlatego tez już trochę oklapnięte. Gleba to mieszanka ziemi do kwiatów z włóknem kokosowym.  doniczki 8 litrów. Mam juz posadzone 2 kolejne w doniczkach 28 litrowych wiec myśle ze będzie lepiej. To co im dawałem to:

 

ed264d750ed0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ok dziekuję za informacje. JAk myslicie ile jeszce czekać na pojawienie sie czego kolwiek??

Edytowane przez jachyr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

@jachyr No i faktycznie one są przelane, liście opadają w dodatku jest żółta wypłukana z minerałów lej jej nawozy podejrzewam że słabo je nawozisz. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Heavy Lung napisał:

@jachyr No i faktycznie one są przelane, liście opadają w dodatku jest żółta wypłukana z minerałów lej jej nawozy podejrzewam że słabo je nawozisz. 

Tak jak mowie zdjecia z wieczora i dlatego liście opadły. Normalnie za dnia ładnie stoją. Co im podać jeszcze oprócz tego co wyżej wklejałem?? i czy nie jest na to już za późno?? Dodam dziś albo jutro zdjęcia za dnia jak to wygląda. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

@jachyr nawozy na veg, to możesz domowym sposobem zrobić gnojówkę z pokrzywy, biohumus z dżdżownic kalifornijskich też spoko, bio grow. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mały problem jest jeszcze tego typu, ze nie mieszkam w kraju i tu ciężko o coś sensownego stacjonarnie. Na pewno na tych 2 krzaczkach moja przygoda sie nie skończy, i w związku z tym Czy mógł bym prosić o podlinkowanie sprawdzonych, przez was doświadczonych growwerów najlepszych z możliwych:

Ziemie/podłoża do uprawy

Witaminy na każdy etap wzrostu,

wszystkie możliwe Przydatne rzeczy które pomogą wyhodować ładne i zdrowe drzewka,

Może być tego kilka rodzajów, chętnie pozamawiam i będę eksperymentować przy okazji dzieląc się z wami moimi spostrzeżeniami. pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@jachyr

ziemia Canna/Biobizz 

nawozy tu jest wybór duży na wega jakiś z azotem, kwitnienie pk13/14 można stymulator dorzucić

43 minuty temu, jachyr napisał:

wszystkie możliwe Przydatne rzeczy które pomogą wyhodować ładne i zdrowe drzewka,

ty chcesz na indoor ?    

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Tester napisał:

@jachyr

ziemia Canna/Biobizz 

nawozy tu jest wybór duży na wega jakiś z azotem, kwitnienie pk13/14 można stymulator dorzucić

ty chcesz na indoor ?    

Do września/października jest to sporo słońca i ciepło wiec outdoor. Poźniej będę myślał o jakimś namiocie:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

@jachyr Poczytaj w działach forum, sporo jest tego o nawozach, wystarczy chwilę poszukać nie można dosłownie reklamować tu linkami. Ale polecę ci ziemię od BioBizz Light Mix jak cię stać to All Mix i nawożenie masz z głowy, ja osobiscie wybieram light mix tą słabszą wersje, jak z mineralnych to masz również ziemie Plagrona, a z nawozów to wszystkie organiczne od firmy BioBizz tzw. Try Pack w którego skład wchodza, Bio Grow na veg, Bio Bloom na flo + Top Max w połączeniu tych dwóch nawozów osiągniesz znacznie lepsze rezultaty, z mineralnych nawozów to polecę ci Plagron. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie minął ponad tydzień i po za tym ze wyciągnęły się trochę w gorę to bez zmian jeżeli chodzi o pąki... Dopiero mam chwile aby usiąść i zamówić cos dla nich. Powiedzcie który z tych zestawów był by najbardziej odpowiedni? Z góry dziękuję. 

https://www.growland.nl/BIOBIZZ-Try-Pack-Outdoor-Starterset?_gl=1*s3kxe3*_up*MQ..&gclid=Cj0KCQjw1tGUBhDXARIsAIJx01k6SUTFgNkmY2u53pujVOWU1g6szspsR0RTJzjQKISNflS4wUeTMuUaAoU7EALw_wcB

 

https://www.growland.nl/Terra-Aquatica-3-Pack-Starter-Kit-NovaMax-FinalPart-FloraNova-500ml?_gl=1*r3seuu*_up*MQ..&gclid=Cj0KCQjw1tGUBhDXARIsAIJx01k6SUTFgNkmY2u53pujVOWU1g6szspsR0RTJzjQKISNflS4wUeTMuUaAoU7EALw_wcB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

@jachyr najlepsze biobizz według mnie 🙂 bezpieczniejsze wygodniejsze jak kto woli, w co do Terra aquatica to tak jak kolega wyżej mówi są to nawozy mineralne.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem jedne i drugie. Widzę ze muszę poszerzyć wiedzę na temat nawozów gdyż nie mam pojęcia jaka jest różnica... Zabieram sie do czytania i będę informować o wynikach. Dziekuję za odpowiedzi. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...