Skocz do zawartości
Dumel89

2x Auto / Blueberry/ Grapefruit'matic/ 50x60x120/ HLG 100 RSPEC

Rekomendowane odpowiedzi

@Udyr może tak, a może nie😁 To wcale nie taki głupi pomysł, żeby wysiał coś w tym boxie i zrobił testa, będziemy wtedy wiedzieli czy sfajczy, czy nie. 

No i pozostaje kwestia tego, że wega będzie robić w 5l donicach, a przesadzi do docelowych kiedy? Bo ma namiot na kwitnienie, gdzie może dać te trzy, a nawet i cztery 11stki, a nie zmieści w namiocie do wega tyle ile by chciał mieć w namiocie na kwitnienie, no chyba, że wisi mu to czy roślina będzie na kwitnieniu szła jednocześnie w korzenie co w topy, jednocześnie obniżając wagę tych drugich. 

Edytowane przez Rzeźnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Udyr zgodze sie z Toba. Jak czesto i tu masz racje 😄 ale skoro jest wiecej miejsc to po co sie ograniczac? Lepiej miec ta wysokosc w zanadrzu niz z niej rezygnowac

ale to juz kazdego sprawa osobista. Ja osobiscie wole miec czegos zapas niz liczyc na farta

@Zielone krainy Ty sie nie miescisz w zadnych kryteriach 😄 a ta szafka wyglada jak 200cm haha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Mr.Green no właśnie, typ nie będzie tak jak reszta ograniczał do 6-8 głównych rozgałęzień przy małych doniczkach i laniu od zajebania nawozów, bo korzenie wychodzą dołem, jak ma drugi box do kwitnienia, dwa boxy mówią jasno: chce dużo i często, a ograniczanie mocy ze względu na wysokość mija się z celem tej koncepcji

Edytowane przez Rzeźnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Rzeźnik jezeli ten box jest do sadzonek i jako wylegarnia to spoko.

Przyznam ze nie szczailem z poczatku ze to na weg. Czasem patrze na cos a oczy nie widza 😄

Oby wlascicielowi dobrze sluzylo.

Jednak jezeli ma sie mozliwosc robic cos wyzszego to uwazam ze warto to wykorzystac

Jak tam palonko? Dobrze wszystko? 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Mr.Green no ja doczytałem wszystko i patrząc na to jaką moc lamp ledowych wykorzystują na etapie wega Zielony i Eddie po prostu nie pasowała mi moc lampy, tym bardziej, że nie ma regulacji mocy wbudowanej ani zewnętrznego przekaźnika. A już w ogóle pomysł ograniczania ilości szczytów, gdzie chcesz przenieść do większego boxa krzaki jest po prostu chybiony i wydaje mi się, że nawet nie trzeba tego tłumaczyć 🤓

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie. Caly zamysl tego boxa byl taki zebym mogl po prostu zaczynac wczesniej swoje hodowle nawet jezeli to bedzie 2-3 tygodnie dlatego tez myslalem ze ta wysokosc boxa bedzie wystarczajaca. Jezeli chodzi o lampe to zaczynalem z nia moja pierwsza uprawe dopuki nie dostalem docelowej lampy i nic sie nie dzialo. Wydaje mi sie ze nie powinno byc problemow jedynie co mnie wlasnie martwi to miejsce na  donice. Chciałbym uprawiac po 4 sztuki. Wydaje mi sie ze powinienem moc wcisnac na styk moje filcowe 11l one sa dosyc wymiarowe. Jezeli nie bede probowal z mniejszymi ale nie wiem czy moge poznien je przesadzac jeszcze raz. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie po dluzszej przerwie. Grapefruit'matic niestety nie wyszedl z ziemii. Nie wiem do konca czemu kiedy pogrzebalem w ziemii znalazlem tylko puste nasionko. Nic sie nie stalo dalej mamy Blueberry do testu. Zdjecie zrobione wczoraj roslina miala juz 3 dni. Wrzucam zdjecie rosliny w boksie oraz moj innowacyjny system nawilzania ktory roboczo nazwalem "glory hole". Temperatura 26 stopni 65% nawilzenia. Pozdrawiam. 

20220723_192001.jpg

20220723_191843.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzien 10

Temp 26 stopni wilgotnosc 75%. Dzisiaj dostala 1ml/l Root Juice i na warsztat wlecial wiatraczek. 

20220731_214829.jpg

20220731_210026.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zielone krainy raczej nie. To jest obiekt testowy zeby sprawdzic czy jest tam w stanie cokolwiek rosnac. Wydaje mi sie ze dokonczy swoj zywot w oknie bo bede potrzebowal boksa do oryginalnego przeznaczenia. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

@Dumel89 Fajna roślinka a jak sprawuje się wiatrak mieszający cichy jest? Zastanawiam się nad jego kupnem warto powiedz szczerze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Szwagrom wiatrak kosztowal mnie £10 takze jak dla mnie cena do jakosci bardzo dobra. Jezeli chodzi o halas to mam jeszcze 2 takie same w glownym boksie i sa niewiele glosniejsze od wyciagajacego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Rzeźnik proszę bardzo. Mialem wrzucac w niedziele. 

 

Dzien 20 

Walaczymy z kolejna fala upalow. Temperatura 28 stopni wilgotnosc 65%-80%. Wczoraj podwiesilem lampe do 35 cm. Roslina ma 28 cm, zadnego treningu tylko szczyty przelozylem miedzy liscie. Podlewane woda 6.5 pH z dodatkiem 1ml Root Juice. Dzisiaj podlewanie bylo takze troche oklapniete. 

20220810_213333.jpg

20220810_213329.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...