Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

@Git  Pomyślę, może i to słuszne posunięcie , by wejść w jakąś relacje z rośliną, myślałem nad tym , by nie nauczyć swoich aportować , chyba jutro nadam im imiona , jak będą wykazywały oznaki dużej inteligencji to od września zapisze je do szkoły, by się trochę wyedukowały może topy będą smaczniejsze. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, Zielone krainy napisał:

@Git  Pomyślę, może i to słuszne posunięcie , by wejść w jakąś relacje z rośliną, myślałem nad tym , by nie nauczyć swoich aportować , chyba jutro nadam im imiona , jak będą wykazywały oznaki dużej inteligencji to od września zapisze je do szkoły, by się trochę wyedukowały może topy będą smaczniejsze. 😄

XD mowisz i masz, imie mozesz tez nadac hahaha.. 

U mnie glosnik na bluetooth podpialem i leci akustyczna muza 5h ustawiona xD porobie tak tydzien i zobaczymy czy stanie sie cos nadzwyczajnego haha

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Git  Spoko powodzenia, ale sądzę, że szkoda prądu, bo roślina uszu nie ma, jak ma to usłyszeć, co jej puszczasz? Lepiej moim zdaniem włączyć dodatkowy wentylator mieszający przynajmniej trochę wiatru dostanie, bo z muzyki to nie wielki pożytek. To prymitywny organizm, jaki skupia się na prostych procesach życiowych, pobiera energie świetlną czerpie wodę i składniki odżywcze z gleby, skupia się na swojej misji, jako do wydania plonu, a do czego roślina jest zaprogramowana, nie rozumie cię , ale owszem może w jakiś prymitywny sposób doceniać i odpowiadać na troskę, jaką ją otaczasz, wtedy dobrze rośnie, jak dajesz jej to czego potrzebuje do optymalnego wzrostu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, Zielone krainy napisał:

@Git  Spoko powodzenia, ale sądzę, że szkoda prądu, bo roślina uszu nie ma, jak ma to usłyszeć, co jej puszczasz? Lepiej moim zdaniem włączyć dodatkowy wentylator mieszający przynajmniej trochę wiatru dostanie, bo z muzyki to nie wielki pożytek. To prymitywny organizm, jaki skupia się na prostych procesach życiowych, pobiera energie świetlną czerpie wodę i składniki odżywcze z gleby, skupia się na swojej misji, jako do wydania plonu, a do czego roślina jest zaprogramowana, nie rozumie cię , ale owszem może w jakiś prymitywny sposób doceniać i odpowiadać na troskę, jaką ją otaczasz, wtedy dobrze rośnie, jak dajesz jej to czego potrzebuje do optymalnego wzrostu.

No niby tak, ale sa tam na swiecie jakies glowy co sobie cos tam badają i wykminiają różne pomysły 😀 rosliny a muzyka w google i mozna cos tam poczytac, posłuchać,a potem poeksperymentować. Komputer mam i tak włączony, takze prądu za duzo nie stracimy 😀

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Git Stary należy pielęgnować i dbać jak o zwierzaka, ale bez przesady jeszcze się przywiążesz i później nie będziesz potrafił ściąć 🤣😁😅 a co dopiero spalić 🤙 będzie krzywa faza 🤣

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Cali_Bastard napisał:

Są częstotliwości które stymulują rośliny bo muzyka to fale dźwiękowe ale nie wkręcajcie się za bardzo w rapowanie do kwiatów 😂😂

Chodzi o 432Hz

Częstotliwość dobra również dla ludzkiego ucha ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze mleko sie wylalo. 

Macie 2 takie same zdjecia, najpierw z filtrem roślinność, a potem bez. 

Czuje sie swietnie, bo mam urlop od poniedzialku na 2 tygodnie. Czyli zlecą bardzo szybko, i wtedy zostaną tylko 2 tygodnie do ścinki ❤️ w międzyczasie wyjadę na 4 dni, wtedy mocno ją napoje, żeby nam nie wyschla. A jak bedzie fala ciepla, bo ostatnio to mielismy z 30 stooni w boxie, to wtedy konkretnie ją przeleje. 

Nie wiem czy ona nie jest glodna? Trochę u gory ma takie jasnawe liscie, tutaj bym posluchal waszych rad, czy mi sie tylko zdaje? 

IMG_20220729_180654.thumb.jpg.9815d413b20bad2d27faa5a96de445be.jpgIMG_20220729_180659.thumb.jpg.87bebf03a6126f513ca6415ce7d896a2.jpg

 

 

IMG_20220729_180703.thumb.jpg.243e636e0626f7209dfc79b90d6c0a1d.jpgIMG_20220729_180711.thumb.jpg.eb6e06858f70de381c516edfa9d5dc98.jpgIMG_20220729_180722.thumb.jpg.066f76da1cf2f3727fc676dc300308aa.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Udyr napisał:

@Git a co tam jej podajesz ogólnie ? pH jakoś patrzysz czy na oko ? 🙂

Do tej pory nie dostala jakos sporo żarcia. Nie dawalem zadnych clamagow. Mam grow bloom macro i daje mniej niz podaje producent. 

Ph wody mierze, zawsze zostawiam od 6 do 7, raz 6 2 raz 6 8 raz 6 5. Zalezy jak sie wywar zrobi hehe. 

Nie pokazuje niedoborów, jedynie troszke zjasnialy liscie, a na dole dalej ciemne. 

Jutro wstawie zdjęcie bez lamoy, to zobaczymy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, Zielone krainy napisał:

@Git Ładne kolory dośc jasne, ale takie w punkt, fajnie się to prezentuje.

zobaczymy które topy napuchną bardziej, te wyzej czy nizej od lampy 😄 miejscami widac na jakims lisciu jakies plamki, ale mam to w dupie w sumie 😛 chyba zawsze jakies pojedyncze osobniki pokazuja niedobory.

ciesze sie ze nie mam przypalonych koncowek, a poprzednie uprawy juz byly zawzwyczaj przypalone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Git Ja nie muszę czekać , by wiedzieć, co jak spuchnie, spuchną bardziej te , jakie są bliżej , nie może być inaczej. Plamki , jak to nazywasz to pewnie jakieś minimalne niedobory, bo są dość jasne, ale to dobrze, będą szybciej rozbudowywały kwiatostany, a w czym nadmiar azotu lekko przeszkadza , bo spowalnia kwitnienie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...