Skocz do zawartości
Gibexnator

Wentylacja problem

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie , zabrałem się za składanie namiotu i już pierwszy problem. Mianowicie , nie mogę połączyć filtra i wentylatora , oba 125 mm i tylko się stykają. Próbowałem wentylator wepchać w otwór wylotowy w boxie  ale nic z tego. Ściągacze go nie utrzymają. Jak amator nie mam pomysłu jak to ustawić. A druga sprawa , żeby nie zakładać nowego tematu. Mam boxa 60x60x140 i lampę MH ts600 , i tak siè zastanawiam co tam wepchać ma flo dodatkowo. Zaznaczę że drugi mars się nie zmieści. Pomocy

20220627_204133.jpg

20220627_204126.jpg

Edytowane przez Gibexnator
Brak wszystkich danych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bingobum , mam. Ale ona nie da rady utrzymać tego. Za ciężki filtr i za ciężki wentylator. Wkurwiłem się i to mocno , bo już chciałem wrzucać pesteczkę do wody 😄

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to na nic nie czekaj i wrzucaj ją do wody, bo ten filtr będzie ci potrzebny za jakieś 6 tygodni dopiero 🙂 masz czas aby kupić kawałek rury i po bożemu to zamontować 🙂 tych elementów nie łączy się bezpośrednio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam przewód wentylacyjny. Jutro będę coś z tym kombinował ,  ale  czuję że będzie duży problem z tym. No i jeszcze to oświetlenie ,na flo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak Taśma nie wytrzyma ciężaru, to nie możesz po prostu bardziej zasekurować filtra i wentylatora, np. za pomocą trytytek, paska od plecaka, namiotu - coś w tym stylu? Powinny być nawet w zestawie z boxem, ja przynajmniej miałem. I też uważam, że filtr na pierwsze 3-6 tygodni jest niepotrzebny, ponieważ mało co czuć. Dodatkowo straciłby niepotrzebnie trochę żywotności. 
Zerknij jak to wygląda u mnie aktualnie, narazie się wszystko sprawdza.



A jeżeli chodzi o oświetlenie to może od Ledam?

Edytowane przez MiraiiNikki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taśma i wesprzeć albo kawałek rury plastikowej fi125 np awenta łączniki kolanka i końcowe elementy wchodzą w rurę zawsze a rura ma Fi125 wewnętrznie. Mam takową ale nie mam jak pomóc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Tester witaj mam pytanie jak mam w box okno to potrzebuje wl wentylator wtłaczający do sadzonek ? I czy wentylator wyciągający mam wl czy odpuścić i pozniej go wl jak zacznie już czuć ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@hubert2020 zależy ile masz tam m³ boxa, zazwyczaj poniżej 1m³ nie polecali żadnych wyłączającyc, bo pasywne Ci podciśnieniem będą zasysać świeże powietrze. Co do wyciągającego, to na samym starcie jest raczej zbędny, wystarczy mieszak i wiadomo żebyś nie zagotował tego boxa. Ale im większa będzie roślina, tym brak obiegu powietrza będzie działało na jej niekorzyść. Mi w pokoju dawało już po 3 tyg, gdzie roślina była dość mała. Będziesz też po prostu przesiąkniety cały tym zapachem, a to wiadomo zwiększa ryzyko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Bob drzewny box mam jak narazie 60/60/140 pozniej jak będą większe przezuce do 69/60/180 temp mam 25 C w dzień w nocy będę miał 21c i właśnie nie wiem czy wl wentylator wtłaczający czy odpuścić i sam mieszający plus otworzenie okna 

Edytowane przez hubert2020

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Bob drzewny jak narazie robię tak ze okno jest otwarte raz na trzy godzi wpuszczam świeżego powietrza wl wentylator wyciągający na 15 min mieszający ciagle chodzi i do tego mam nawilzacz z opcja odgrzybiania to tez wl co jakieś trzy godz bo mam wilgotność 70 % przy 25 C 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...