Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc wszystkim, jestem pacjentem medycznej marihuany od prawie 2 lat , choć rekreacyjnie znam zioło już od 15 lat 🙂 Kupiłem jakiś czas temu volcano hybrid i szukam najlepszego sposobu waporyzacji . Chodzi mi o jak najmocniejsze efekty. Mam dużą tolerke, całe życie było u mnie wiadro.  Waporyzuje w wysokich temperaturach czyli około 220-230 stopni i tu mam pytanie. Czasami wsadzam kapsułkę do której nabijam 0,15 g , ustawiam 230 stopni i mam jeden dobry balon. Nabijam tak 2-3 razy. Robię czasem też tak że nabijam około 0,40g i naciągam 2 balony, jeden na 220 stopniach i drugi 230 stopni. Myślę który sposób jest lepszy i chciał bym poznać wasze zdanie. Proszę o rady żeby wyciągnąć z zioła jak najwięcej o odczucia również były wyraźne. Myślę że nawet przy 230 stopniach większość terpenów jest aktywnych. Próbowałem połówkę naciągać nawet na 4 balony zaczynając od 180 stopni i wydaje mi się że efekt psychoaktywny był mniejszy niż przy naciągnięciu tej samej ilości suszu na 2 balony. Proszę o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vapowanie powyżej 220 stopni nie ma moim zdaniem już sensu- powyżej działanie to samo, a tylko więcej gryzącego dymu. Ja zostałem przy 210. 

Testowałem już najróżniejsze techniki m.in.:
- nabijanie kilku balonów z jednej dawki, z rosnącą temperaturą
- od razu duży wsad, palony na kilka razy
- więcej pojedynczych dawek dopalanych do końca

Moje konkluzje są następujące:
- THC dość szybko odparowuje z suszu na tle innych substancji, co powoduje, że jego stężenie szybko rośnie i później dość szybko też spada, zazwyczaj nie ma sensu nabijać więcej niż 2 balony (a jak kiepskie zioło to i jeden wystarczy)
- efekt wypalenia 1g będzie bardziej intensywny, niż 4x0,25g, co związane jest z dostarczeniem do mózgu dużego stężenia THC w krótszym czasie
- vapowanie większej ilości, w mniejszej temperaturze pozwala się też cieszyć zdecydowanie najlepszymi wrażeniami smakowymi (i nie tylko); można łączyć z bongo 

Tak więc jeżeli chcesz "kanapowca", tudzież młot który zwali Cię z nóg, to walisz z grubej rury. W ciągu dnia jednak kapsułki sprawdzają się 100x lepiej, bo można dzięki nim odpowiedni poziom stężenia THC (jak dużą ilość dopalasz na raty, to po pewnym czasie poziom THC będzie już znikomy).

Edytowane przez bingobum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@bingobum Dziękuję za odpowiedź, właśnie takie konkluzje chciałem przeczytać bo sposobów jest naprawdę wiele. Z jednym się do końca nie zgodzę bo jednak powyżej 220 stopni uwalnia się thcv i puleon które mają właśnie najbardziej te kanapowe działanie. Dziś zrobię tak, nabije 0,5g i naciagne 2 balony,  przy 210 i 230 stopniach . Smak przy 220 nie jest rewelacyjny ale przy pierwszym nabiciu i tak nie jest zły . Kapsułki nabijam tak 0,15-0,20 i od razu 230 stopni jeden balon. Potrzeba trochę czasu by nauczyć się wykorzystywać optymalnie wapa. Nawet za długie czekanie pomiędzy balonami będzie miało znaczenie moim zdaniem dlatego też myślę o balonie xl i połówka do niego na raz, 40sek temp 210 i 40 sek temp 230. Tyle różnych opcji że człowiek się gubi 🙂 Butla jest prostsza... Ale się nie poddam bo wiem że na dłuższą metę waporyzacja jest najlepsza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Lukas7272 skoro tak piszesz, to dam jeszcze raz szansę wyższym temperaturom- zarzuciłem je, bo miałem wrażenie, że niewiele wnoszą, tylko zwiększają negatywne efekty jak np. suchość w ustach 

eksperymentuj i podziel się doświadczeniami 🙂 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...