Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć i czołem. 

Growbox 50x50x130
Lampa led ledam 100w
Donica growbag 39l

Ziemia żywa. 25l plagron batmix, około 15l cocomix biobizz, według uznania - premix biobizz, guanokalong complete, astvit, guanokalong black, mączka bazaltowa, guanokalong palm tree ashes, obornik granulowany koński, alginit, pokrzywa i skrzyp polny suszony, różne odpady kuchenne, papier i karton, około 50 sztuk dżdżownic kalifornijskich, słoma, liście i łodygi po trymie🙈 główne części składowe medium wraz z robakami pracowały ponad miesiąc, nawilżane bakteriami. 

Wentylacja to standardowo wentylatory pc. Treningi na bieżąco do opisania. Cięcia i gięcia. Nic nadzwyczajnego. 

Gdybym siebie nie znał, to nazwałbym siebie świrem. Pojawiła się okazja, której na początku roku nie było to ją wykorzystuje. Test uprawa. Ziemia po lsd i thai pracuje z dżdżownicami, na zimę prawdziwy start w żywej ziemi. Jeśli ten test się uda... Growbag nie jest największy jaki mógłbym tu wsadzić, mógłbym zbijać skrzynkę, ale testuje. Mógłbym jechać jeden krzak, ale nie chce.
Co do pestek to tu był największy ból głowy. Miały być przynajmniej dwie, musiały być szybkie. Dużego wyboru po takich kryteriach nie miałem już w klaserze, więc jadę to co już było, reszta pech raczej średnio i długodystansowych 😂

Hindu kush pojawiły się na świecie 2 dni temu, ale standardowo i po swojemu nie liczę im dni. Przy wsadzaniu podsypane mikoryza. Oby do przodu i z fartem, tego sobie życzę 😁

Ema🖐️

IMG_20220623_230028.jpg

IMG_20220623_234947.jpg

IMG_20220623_234100.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Udyr mam takie do roślin doniczkowych, ale growtest więc na razie jadę oprysk, jak tylko uważam że muszę to lecę. Po rancie, tam najszybciej przesycha (materiał 🤷🏻‍♂️) i zobaczymy. Po to startowałem bo wiem że nigdzie dalej i na dłużej ruszać się nie będę 🙂 jak będzie trzeba to wrzucę, choćby żeby się podszkolić i zobaczyć ocb. W pryzmie plastikowej gdzie pracują z ziemią lepiej trzyma wilgoć. Ale ja lubię growbagi. Jak trochę ruszą w górę planuje też wyściółkować słomą, lepsza wilgotność gleby będzie zachowana. 

Robaki są fajne, chyba im się podoba bo cały czas pracują i nie chcą uciekać .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od zasadzenia dość mocno przelałem ziemię, teraz lekko będą ją przesuszał z góry, niech rozbudowują korzeń, najczęściej będzie szedł drobny oprysk i będę zalewał mocno podstawkę wypełnioną po części keramzytem, czyli bagna nie będzie, a ziemia się od spodu napije - korzeń się szybciej rozwinie. Takie założenie. Później mocno przeleje i zobaczymy jak przyrost. Co do treningu to wiem że jeszcze za wcześnie, ale nie potrafię się zdecydować czy lst czy hst od początku lecieć. 

Jedna jest zdecydowanie szybsza. 

IMG_20220630_203200.jpg

IMG_20220630_203207.jpg

IMG_20220630_203216.jpg

IMG_20220630_203221.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wszystkie rośliny to lubią, ale wszystkie w naturze wode dostają z góry...Czy ganja lubi nie wiem, więc nie nawadniałbym normalnie :)

@grolsch3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Lasir w AutoPot'ach radzą sobie znakomicie... ale przy takiej ziemi jak tutaj ja też bym nie ryzykował

Edytowane przez bingobum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@bingobum czekaj wygoogluje autopot.

Spoko, jak dział dobrze na ziółko to śmiało.Ja logicznie podszedłem.Lejąc z góry napewno nie zepsujesz...

Poza tym sentymentalny jestem.Lubie popatrzeć jak dzieci jedzą :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie bardziej chodzi o nawadnianie od dołu gleby, aby korzeń tej wody szukał. Ja chciałbym, znaczy na pewno tak zrobię 😁 od góry zraszam, niedługo i delikatnie aby utrzymać wilgoć ściółki i ogólnie ciut zwiększyć rh. To ma być stosowane góra 2tyg. Później przelewam i już glebę będę starał się trzymać bardziej wilgotną niż przez te 2 tyg. Od dołu nie będzie bagna. Nalewam całą podstawkę w której pół zajmuje keramzyt. Ziemia wypija część a reszta też delikatnie podbija mi rh😉 no akurat to już stosowałem i też na pewno będę nadal stosował. Będę wchodził w interwały nawadnia, utrzymywania wilgoci podłoża. Jak w przyrodzie, logicznie jak lanie od góry. Czyli lekkie susze i mały śmingus. Dry Backs😉 googluj. W sumie jakby szybko wykminić bo bongu z dobrze pachnących mieszanek lsd i thai skunk 😎 to jak w przyrodzie. Od spodu roślin, drzew, krzewów... Są cieki, jeziora, rzeki. Przyroda to magia ☺️ pozdro 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@grolsch3 hehe daleko poszedłeś ale zgadzam się, masz rację.Znam dobrze przyrodę bo koło niej żyję :).

Dry backs nie znam nazwy ale domyślam się o co chodzi.Wiem, że niektóre rośliny wolą pić z podstawek...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na chwilę obecną nie wlewałem żadnej wody, nawet od dołu. Leci oprysk, od dziś włączam, co jakiś czas, wodę z pokrzywą. Donica powoli przesycha, medium dobrze trzyma wilgoć. Myślę że za dwa dni zaleje podstawkę wodą i będę obserwować wierzchnią część gleby. Pojawiły się ziemiórki. Więc wrzucam lepy, lekki oprysk za około 2tyg neem(lub nie). Cukinia w glebie. Będę dorzucał z pryzmy dżdżownice, na razie mało aktywne w donicy. W pryzmie przerobiły mi całe korzenie i łodygi z poprzedniego grow, jest ich po prostu więcej. Najwyżej domówię. 

Co do treningów to już wiem że zacznę od lst, a potem cięcie. IMG_20220705_174644_002.thumb.jpg.1c2c73fb8787521f3332585f99127b86.jpg

IMG_20220704_204445_BURST002.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...