Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Proces suszenia powoli dobiega końca, za 2 dni wrzucam na wagę. Na razie rozpocząłem obcinanie cukrowych, mam mało czasu ostatnio na bycie aptekarzem, dlatego będzie to trwało aż do zważenia, nie o ilości chodzi tylko ten jebany

Post na zakończenie w dwóch częściach, może w tej co na plus. Na pewno wygoda, lanie samej wody czy wody i stymulatorów to naprawdę sporo zaoszczędzonego czasu i pieniędzy. Brak pomiarów ph, ec-kolejne oszczędności czasu i hajsu. Podoba mi się również tworzenie swojej gleby, wrzucenie co uważasz że się sprawdzi i obserwowania rośliny, uczenia się co pokazuje i co spierdoliłeś i co naprawić na kolejne wyzwania. Serio kręci mnie to. Robienie knf mniej bo większość mi się już popsuło, ale tworzą się kolejne. No a na koniec co mi się podoba to dokładnie cukier i zapach produktu końcowego. To na plus organika jak dla mnie. Nie było dominacji (widocznej) jednej nad drugą. W sumie to nie było problemów, tylko moje błędy. Na plus skoczogonki i wyczyszczone korzenie, a trzony prezentują się tak. Białe jak feta. 

Tak jak pisałem jeszcze zdjęcie z wagi i o tym co mniej się podoba i o tym co dalej... 

Pozdro 

IMG_20221129_220508.jpg

IMG_20221129_220635.jpg

IMG_20221201_010635.jpg

IMG_20221201_010723.jpg

IMG_20221201_010523.jpg

IMG_20221128_235705.jpg

IMG_20221201_092647.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Mr.Green napisał:

Bralbym  :ganjamon: jak ze swojego słoika 😄

I tą fetę też poproszę 😄 jak organiczna  🙂

organika rządzi stary 😎

Hehe, dobre. Oddałbym gdybym tylko mógł 😉 fetę lubię, ale w sałatce jedynie 😁

Godzinę temu, Zumiacz napisał:

Bardzo ładne topki w efekcie końcowym 🙂 smacznie wyglądają 🙂

Dam znać jak jest faktycznie 😉 dziękuję kolego 👊

Elo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wynik z dwoch krzaczków to 52g suchego z samych szyszek i szyszuniek😉 liczyłem na więcej, to jeden z minusów uprawy, ale nie organicznej a mój błąd odnośnie mocy tej lampy. Urlop i źle ustawienie na indukcji (za nisko i za mocno lampa) i nie udało im się wydłużyć tak jak tego chciałem. Z uprawy na największy minus to wilgotność gleby na całej powierzchni growbagu, szczególnie głębiej. Dzięki temu że opracowałem sposób podlewania (od góry, od dołu i zraszanie boków growbaga) mam pewność, że wilgotność była w miarę utrzymana na równym poziomie. Dlaczego o tym pisze i dlaczego jest to tak ważne. Przede wszystkim kilka razy liście jakby mówiły że mają za wilgotno, nie rozwijały się a sposób optymalny. Według mnie i moich obserwacji. Druga ważniejsza rzecz, bez wilgoci bakterie wymierają, nie ma kto przetworzyć całej materii organicznej przerabiając ją na łatwo dostępne pierwiastki. Przy kablu grzewczym jest to jeszcze bardziej utrudnione zadanie, bez używania blumatów-bo tak 😉 to chyba tyle, nie rezygnuje z organika, nigdy nie czułem się lepiej niż po użyciu organicznego lekarstwa. Wermikomlostu mam na kolejne kilka upraw więc nie ma co czekać. Koniec to początek nowego... Oneinone

Elo

IMG_20221202_220132.jpg

IMG_20221202_220139.jpg

IMG_20221202_220928.jpg

IMG_20221202_221545.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@grolsch3 ja mam to samo uczucie gdy pale swoją Organike.  Co prawda nie jest ona z living  soil jak u Ciebie tak jednak produkt finalny jest tak "czysty" i buchy są tak gładkie ze takiego palenia na ulicy nie kupiłem przez 20 lat monterki😉 jak dla mnie rewelacja A może być tylko lepiej 😛

Edytowane przez Mr.Green

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
52 minuty temu, Tester napisał:

@grolsch3 czyli można przenosić do zakończonych ? czy coś tam Ci rośnie ?

Do zakończonych. Przepraszam zapomniałem napisać o tym 😁 rośnie, ale historia na osobny temat 😎 do zobaczenia

20 minut temu, Mr.Green napisał:

@grolsch3 ja mam to samo uczucie gdy pale swoją Organike.  Co prawda nie jest ona z living  soil jak u Ciebie tak jednak produkt finalny jest tak "czysty" i buchy są tak gładkie ze takiego palenia na ulicy nie kupiłem przez 20 lat monterki😉 jak dla mnie rewelacja A może być tylko lepiej 😛

Znam to doskonale, mam tak samo. Nawet staż identyczny w 'budowlance'. Jedynie żałuję ze na stare lata zabrałem sie za bycie rolnikiem, za dobrze miałem się na swoim osiedlu za dzieciaka - za łatwo i za tanio 😉 ale teraz rodzina na swoim to trzeba się leczyć naturalnie. A czy to living soil czy organik to już nie ma znaczenia jak dla mnie, czystość produktu ta sama. Pozdro organiczny Wariacie 🖐️

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...