Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

@grolsch3to jak jest z tymi skoczogonkami, dobre, złe, nijakie, rozbierają materię liście łodygi itd, ale jak brakuje rozkładającego się papu w ziemi to biorą bo się za korzenie i liście. Jak to kontrolujesz? Czy nie boisz sie o to bo cały czas mają co żreć swojego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Udyr wilcze oko zapomniało o zuccini tech z początku grow 😉 

Tak jest dokładanie. @PrzeMIXSkoczogonki nie jedzą korzeni, to nie jest ich cel. Ale na początku drogi tego nie wiedziałem i walczyłem z nimi, ale są pomocne jak mają inne jedzenie w glebie, a mają bo zapewne kupujesz 'wysokiej' jakości torf od biobizz, canna czy plagron, a nie czarnoziem z biedronki, do uprawy. Ale czy z takiej ziemi im by wystarczyło jedzenia na całe grow to nie wiem. Może zabrałby się za korzenie. U mnie na pewno się nie zabierają, a jeśli nawet to tego po stanie rośliny nie widzę. 

W tym typie uprawy trzeba jak najbardziej zbliżyć i utrzymać stan, szczególnie ryzosfery, naturalnego ekosystemu. Który trzeba, poprzez bakterie czy rozkładające materię organiczną organizmy, powołać a później utrzymać przy życiu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja z nimi właśnie walczę.. mam w obecnym grow plagę skoczogonkow.

Rośliny ogólnie normalnie rosną prócz jednej w której jest najwięcej chyba. Sypałem cynamonem kilka dni temu nic sobie z niego nie robią, uszykowalem wywar z calej główki czosnku zlałem wrzącą wodą rozcieńczyłem na 5 l i podlałem po przesuszeniu o 2 dni teraz (2 dni stał wywar). Zobaczymy co teraz ale niezbyt coś sobie z tego robiły z tego co widziałem😂😂 twarde skurczybyki. 

To mówisz żeby je karmić i nic nie zrobią roślinom a nawet pomogą?

Jeśli tak to czym? Awokado 🥑

Ziemię mam 20l allmix na spodzie i 50 l lightmix na wierzchu donice 11l kwadratowe materiałowe. 

Sorka że tak wcinam się z pytaniem w twoją fr ale nie prowadzę obecnie z tego grow fotorelki a obserwuję twoją i jest poruszony temat który mnie tyczy 😂😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@PrzeMIX

Nie wiem czy chcesz eliminować czy nie. Ale jak nawozisz organicznie to szkoda niszczyć całe bio życie w glebie chemią.

Ale sam musisz podjąć decyzję, albo karmisz albo eliminujesz. Jak karmisz to wrzuć do gleby coś na ząb dla nich. Mało ważne co, co będziesz miał pod ręką (warzywa, owoce). 

Na zwalczanie skoczogankow to tylko u mnie neemazal zadziałał jak chciałem wytępić je w pierwszej uprawie. Preparat na bazie oleju neem, ale nie wiem czy w 100% organiczny. 

Warto zastosować, szczególnie w górnej warstwie gleby, podczas wsypywania medium do docelowych donic, solidną dawkę mączki z bazaltu, skała bazaltowa jest naturalnym preparatem, który powinien zastopować żerowanie wszystkich ssącą gryzących insektów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@grolsch3 Dzięki za rady, na ten moment mam czosnkowo cynamonowy zapach w boxie i armię skoczogonków, też dlatego uciekałem się do metod naturalnych aby nie zabijać flory choć nie wiem co zrobił z nią wywar z czosnku. Sam będę musiał przemyśleć sprawę, mam mikroze, hummus active papke możliwe że się ich wyzbędę i odnowie florę będzie strata kilku dni ale jeśli roślina ma w glebie rozłożone pierwiastki to nie Powinno jej zaszkodzić i spowolnić dobrze myślę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@PrzeMIX w teorii może dobre założenie, ale na pewno nie odbudujesz życia w kilka dni. Nie chcę być złym doradcą, ale jesteś pewien, że stan 'najgorszej' z dziewczyn jest spowodowany przez skoczogonki? Może jak jesteś daleko z grow, warto je czymś podkarmić i jechać dalej z uprawą? 

Czosnek bio życia na pewno nie zabił, a jedynie mógł pomóc :) ale na pewno nie zabił skoczogonkow. Tą ziemię możesz wysuszyć na wiór, wlać olej neem a one i tak sobie nic z tego nie robią, zostawiają jaja i przy wilgotnym środowisku (jak wykorzystujesz ziemię z upraw w kolejnych grow) powstają do życia na nowo. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem jakoś w drugim tygodniu kwitnienia. Za mną drugi fryzjer. Walczę z wilgotnością, czekam aż rozpocznie się sezon grzewczy, to osuszy powietrze, dopiero od tego pułapu będę korygował jakoś pochłaniaczami, manualnymi (woreczkami) czy elektrycznymi. Co wiąże się z zakupem.

Temp 21

Wilgotność 100% ;/

Wewnątrz dwa małe wiatraki jeden doł drugi góra, komputerowy do mieszania między doniczkami i duży na górze chłodzący lampę i robiący ogólny przepływ powietrza. 

4 x mimosa fem 

 received_776595706757166.thumb.jpeg.83f00e4f58f699d66d4bfb41cda96d9c.jpegreceived_825246408836545.thumb.jpeg.b00431f295edee3970225d7ae2edff94.jpeg

do póki nie ogarnę wilgotności nie wyzbędę się nawet plechy jak topy zaczną puchnąć.

postaram się dorzucić jakieś zdjęcie lub film skoczogonków i ich liczebności.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem te skurwesyny w uprawie. Co prawda bie miałem ich mega dużo ale miałem. Stan lisci paul mi się. Szczególnie w dolnych partiach. 
ale grow doprowadziłem do końca i topy byłym zdrowe. 
 

 

musisz wyjebac te liscie i dolne odrosty bo z nich i tak nic sensownego nie będzie. To chociaż coś ci wilgotnosc spadnie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@PrzeMIX więcej mieszaków, nie wierzę też że tam masz 100% rh. Po scianach boxa by woda płynęła. Zobacz, jak masz możliwość, na innym urządzeniu. 

Ja na tym etapie grow to już wrzuciłbym im jedzenie i normalnie nawoził, jak to robiłeś. Jak chcesz oczywiście. Połóż lekko w glebie połówki jabłek i do konca grow będziesz miał spokój. Zobaczysz jak to szybko opierdolą. No albo chemia.

 

Po liściach nie widać złej kondycji roślin, tak na marginesie 😂

Edytowane przez grolsch3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwa krótkie filmy, skoczogonki w pełnej krasie, jest ich dużo a rośliny żyją. Na razie 😂 i oby do ścinki. Drugi filmik to korzeń, jak na mały krzaczek, to ładny i zdrowy. 

Przy okazji szperania w glebie, kilka zdjęć. Pelet z guanokalong o nazwie black 😉 niestety nawet żywa gleba ma problem rozłożyć ten łatwo dostępny nawóz. Oby głębiej lepiej to szło, szczerze i tak dużo rozdrobniłem ręcznie przed robieniem gleby do bagu. Jeśli ktoś chciałbym korzystać z tego specyfiku, polecam zrobić crushing i sypać bardziej sypie niz ten granulat. 

IMG_20220927_212810.jpg

Nowe dżdżownice, celuloza dodana robi swoje. 

IMG_20220927_212740.jpg

Złamanie głównego szczytu, jeszcze w czasie weg. Bez paniki, aloes poszedł w ruch i drut. Jak widać żyje nadal 😁

IMG_20220927_212954.jpg

IMG_20220927_212402_BURST001_COVER.jpg

IMG_20220927_212445.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...