Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Szybki up. Cały czas ściągam szczyt w dół. W glebie cukinia i awokado. Na razie nic nie wrzucam, teraz niech dokończą jedzenie. W tym tygodniu wjedzie cięcie głów, jak zawsze będę celował w cięcie fim, zobaczymy. Podlewam cały czas od dołu (raz na 1.5 tyg) i od góry zraszam jak tylko mogę - obecne temperatury vs rh🙂 pozdro 

IMG_20220722_212657.jpg

IMG_20220722_212724.jpg

IMG_20220722_212742.jpg

IMG_20220722_212749.jpg

IMG_20220722_214034.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak cięcia poszły inne. Tej co szybciej się rozwija i ma więcej odrostów poszedł typowy wujek. Drugiej trochę słabiej idącej od pestki poszedł top/fim. Za około 1.5tyg zmieniam period. Zastanawiam się nad siatka lub czymś podobnym (pomysły są) aby mniej więcej szły równo. 

Co do podlewania to zaczynam wysuszać dół i opryskuje mało ale częściej wierzchnią warstwę gleby. Czasami do wody dodaje pokrzywę lub algamic. 

Noc. 

IMG_20220731_095710.jpg

IMG_20220731_095704.jpg

Dzień 

IMG_20220729_230925.jpg

IMG_20220729_230730.jpg

IMG_20220729_231617.jpg

IMG_20220729_230739.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Mr.Green tak pracują, cały czas i efektywnie. Do tego mam tyle ziemiórek i skoczogonkow jak nigdy. Ale oprócz lepów nic na nie stosuje w glebie. Zmieniłem podejście. Często zaglądam co się dzieje pod glebą i widać efekty pracy, bardzo łatwo rozróżnić wermikopost od torfu. Około 10cm w głąb donicy jest więcej wermikopostu niż nitek torfu. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Udyr nie, tak szczerze. Ziemiórek nie ma już bo ich nie widuje. Myślę że mączka bazaltowa mogła zrobić swoje. Żółte lepy wyłapują muchy, które składają jaja, jak nie będzie miał kto składać to chyba proces się zatrzyma. W glebie są związki, które powstrzymują larwy ziemiórek przed zerowaniem, podobno. Poza tym był cykl suchszej warstwy górnej gleby, może środowisko je wytępiło. Obserwuję typa, który ogólnie prowadzi ogród w postaci wielkich łoży i donic, bardzo często imitując 'suszę' w korzeniach. O skoczogonki się nie martwię. Jak dżdżownice zapewniają przemianę materii organicznej. Jak mają co jeść to jedzą to a nie mj🙂 uwierz na słowo, że mają co jeść, dla dżdżownic i skoczogonkow nie braknie. W pogotowuj Olej neem. 

Z tego co mi wpadło kiedyś przed oczy, i to nie raz, to nicenie jest trudno wytępić jak się rozmnożą, a też bywają szkodliwe. Poza tym zajmują się głównie ziemiorkiami a dokładnie larwami o które najmniej się martwię jak żadna mucha nie lata , a na skoczogonki raczej nie pomogą. Ale tak jak pisałem, na razie nie mam zamiaru walczyć z nimi. Pozdro 🖐️

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Puściłem je kilka dni temu z uwięzi, wszystkich. Teraz kilka dni rosną wolno, wtorek ostatni dzień świeci im weg. Będę później starał się łapać odrosty, aby szły w miarę równo. 

W glebie musi już być dużo wermikompostu. Bardzo słabo odparowuje woda, co widać po dolnych liściach, oddają to co w korzeniach. Tak więc jestem na etapie mocnego wysuszania, lekko zraszam od góry, nie wlewając nic w podstawkę. 

IMG_20220805_181027.jpg

IMG_20220805_181017.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś ostatni dzień 16/8, jutro już 13/11.

Cięcia-treningi fajnie się rozwinęły. W ciętej na bena z miejsca cięcia wyszedł 3 szczyt. Top/fim zrobił dużo fajnych odrostów. Na ostatni dłuższy dzień złapałem krzaki w dół, odrosty też pójdą chyba w druty, nie chce mi się plątać siatki 😉

IMG_20220809_170025.jpg

IMG_20220809_170748.jpg

IMG_20220809_060412.jpg

IMG_20220809_060436.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, Mr.Green napisał:

Ladna zieleniutka 🙂 gesto tam tych odrostow 🙂

 

Myslisz cokolwiek dodawac na flo ? Czy podloze samo sie obroni 🙂

Bardzo dobre pytanie 😂 na pewno będę podsypywał ziemi, mam pryzmę do mieszania zaprawy 80l i jest prawie pełna ziemi z upraw. Pracują z nią dżdżownice, w tej ziemi z pryzmy jest dorzucone oczywiście kilka posypek też. No i to na pewno będę dawał plus coco 50/50. Ale chyba nic więcej niż to co już jest, chociaż się zastanawiam nad dodatkowym strzałem z posypki z palm ashes. Ale raczej obroni się sama bo i tak bogata ziemia 😉

Tak odrostów jest sporo, nie wycinałem nigdy srogo, ale teraz chyba zostawię te najbardziej obiecujące, chodzi głównie o jakość i wielkość topów przy mniejszej ilości odnóg - łodyg. Trzeba próbować co pasuje indywidualnie w uprawie a nie tylko w jaraniu 😁 mega mnie to wkręciło. Ale zobaczymy jak wyjdzie ostatecznie. Pozdro 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@grolsch3 no bakcyl jest okrutny.. 😄 widze po sobie 🙂 gdyby nie to ze to lekarstwo jest to bym pomyslal ze jestem chory 😄

Pewnie ze trzeba probowac nowych rozwiazan i szukac zlotego srodka 🙂 dla kazdego cos dobrego 😉 jak dla mnie to props w twoja strone ze tworzysz cos niestandardowego, bynajmniej jak na to forum. Cenie sobie i doceniam czyjas innowacyjnosc i chec rozwoju 🙂 wiedz ze czekam na kazda twa aktualizacje 🙂 wiec nie zapominaj o nas hehe 🙂

rowniez pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do pamiętnika. Pierwszy dzień po długiej nocy. Tydzień - półtorej okresu dosyć mokrego przed mj. Dwa podlania i stałe opryski w tym czasie. Później plan wygolić i okres suszy, przy czym przed tym okresem będę dorzucał medium plus jedzenie dla pracusi w glebie. Podlane bakteriami, enzymami i trochę npk ale bardziej na zasadzie dokarmienia medium i jego ekosystemu wlałem fishmix z biobizz. Około 10ml na 3l oprysk gleby. 2-3 dni luzu i będę łapał drutami odrosty. 

IMG_20220811_222405.jpg

IMG_20220811_222142.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...