Skocz do zawartości
Upityjony1643

Suszenie w taki sposób

Rekomendowane odpowiedzi

Jako że nie mogę suszyć w domu (Żona nie pozwala) Będę musiał suszyć w szopie leczy w październiku temperatura spada poniżej 15 c i z tym wilgotność powietrza się podnosi muszę wymyślić coś, abym mógł zioło w tej szopie wysuszyć i wpadłem na taki pomysł. Aby wziąć tekturowy karton wymiary długość 800cm szerokość 55cm i wysokość 60 i zrobić w nim obieg powietrza zamknięty, ale wilgoć jakoś trzeba usnąć, więc wstawię do niego osuszacz powietrza, który ustawię, aby osuszał do 60% wilgotności który również będzie podnosił temperaturę w pudle i będzie to osuszacz kondensacyjny i podpinam jeszcze zdjęcie z moim prymitywnym projektem. Czy ten pomysł ma szanse na powodzenie?projektv2.thumb.png.91bf8525a71ff2f5c539039bd1fdeffc.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

suszenie "w obiegu zamkniętym" nie jest najlepszym pomysłem... ten wentylator nie będzie tu i tak spełniał żadnej roli, wystarczył by mieszak

pomyśl jak dostarczyć powietrze z zewnątrz do tego boxa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Upityjony1643  Problem w tym wypadku jest taki, że jedynym ujściem dla wilgoci jest pochłaniacz, wilgoć nie będzie odprowadzana na zewnątrz, więc może ci topy zaatakować pleśń, no chyba, że uda ci się utrzymać wilgoć na poziomie 50 % to powinno się udać, ale za nim to zrobisz, to sobie przetestuj bez zioła, jak poradzisz sobie z wilgotnością, to powinno się udać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Postanowiłem, że zrobię wszystko, tak jak na rysunku tylko długość zamiast 800 cm będzie 120 cm wywalę tę rurę i dam jakieś małe ogrzewanie do kartonu, aby była w nim temperatura około 15-17 stopni i będę go otwierał raz dziennie na 1-godzinne, aby wymienić powietrze. A wilgotność na pierwsze 3 dni ustawię na 50%, a resztę dni na 60% i jeszcze się zastanawiam czy dać wentylator mieszający? Bo myślę, że osuszacz sam dobrze będzie mieszał powietrze. 

Co o tym myślicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Andi Jeślibym podziurkował karton i wstawił mieszak do środka, żeby zwiększyć wymianę powietrza?

A z wilgocią nie powinien być problem, bo to osuszacz, w który teoretycznie wyciąga 10 l wody na 24 h.

Czy szansa na pleśń, by się zmniejszyła?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...