Skocz do zawartości
Cali_Bastard

3x Vipar Spectra P4000 / ELDORADO OG - Paradise seeds / biobizz light mix

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

@Cali_Bastard Zajebiście się to prezentuje, przypuszczam że będzie to jedna z lepszych upraw na tym forum. Powodzenia mordzia z fartem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Komentarz zbedny 🙂 fotki mowia wszystko same za siebie 🙂 topowa robota 🙂

@Cali_Bastard mam pytanko. Bawiles sie w SoG? Pewnie tak. Czy polecasz taki wariant uprawy? Czy sa jakies przeciwskazania by sprobowac chleba z takiego pieca?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@Mr.Green dużo roboty, dużo ziemi i w razie w duży przypal bo smutni panowie policzą każdą sztukę.

Robilem raz czy dwa i u mnie się nie sprawdziło głównie dlatego ze ja podlewam ręcznie a potrzeba by jakieś dripery zainstalować i zapiać w system.

Ogolnie to widziałem u ludzi może 3-4 razy taki typ uprawy i to głównie u ludzi co średnio ogarniali temat argumentując ze jak im jakaś padnie to nieduży procent całości stracą 😏

Edytowane przez Cali_Bastard

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Cali_Bastard hmm  nie pocieszyles mnie 😄 bo mam w planie nastepna uprawe w SoG zapodac. Z ziemia to chyba wychodzi podobnie bo jak dam 15 doniczek po 11 litrow to wychodzi 165 litrow a teraz mam 6 doniczek po 25 litrow wiec wychodzi 150. Myslalem ze uprawa sama w sobie jest latwiejsza. Zero stresu i w miare szybko to idzir. Krotki weg bo 2 max 3 tygodnie. Tez podlewam recznie i mam juz patent by sobie ulatwic ta czynnosc. Rozprowadze wezyki z woda po sciankach boxa i wlewy beda powyzej lampy. Lejek do wezyka i podlewanie od gory a grawitacja zrobi reszte. Tez jest pytanie jaka powierzchnie uwazasz za poblematyczna bo moja jest niewielka wiec jezeli usprawnic podlewanie to wydaje sie to wszystko ok. W twoim przypadku przy duzej powierzchni SoG bylby nie lada wyzwaniem bo ile Ty bys tam tego musial napakowac. 

Kolejne pytanie. Jezeli nie masz nic przeciwko.

Czy jakosc topow (nie mylic z wielkoscia) nie odbiega od jakosci normalnego planta? Czy te 2-3 tygodnie wega to wystarczajacy czas zeby roslina byla w miare w pelni rozwinieta by dac fajne palki. Troche o tym czytalem i ogolnie internet chwali sobie ten sposob uprawy. Wiadomo ze internet to internet.. i czasem oszukuje 😄 Koniec koncow i tak to sprawdze bo chce z kazdym grow probowac cos nowego. Ty masz za soba wiele lat upraw wiec nie jedno juz sprawdzales 🙂 dlatego prubuje uskubac troche twojej wiedzy. Po SoG sprobuje tego co niesiesz swoim przeslaniem. Dam 3 planty by mialy wiecej miejsca i jakos przezyje swoja manie wolnego pola w boxie 🙂

dzieki za odpowiedzi, doceniam twoje checi 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Mr.Green imo sog to wieczny stres bo nie ma wystarczającej powierzchni na prawidłowy rozwój ale to moje zdanie. Topy wyjdą Ci normalne także spokojna.

Mysle ze 1.5x1.5x2 dało by rade jakos uciągnąć.

Plus jest taki jak napisales ze szybki weg i w miarę łatwo się to prowadzić bo ale… każdy lubi po swojemu. 
Jak lubisz upychać to proponuje usztywnić namiot żeby nie zasysało ścian jak włączysz wentylacje. Zawsze cennne centymetry zostaną na wykorzystanie dla roślin.

 

 

ADD96115-4B50-465C-902D-5DD1E9036E9D.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Cali_Bastard czyli scisk jest rowniez stresem? Rosliny w SoG sa bardziej zestresowane niz np. tak jak u Ciebie gdy maja swoja przestrzen? 

Myslalem ze to moze taki bardziej zdrowy stres 😄 zwiazany z rywalizacja o przestrzen. Ze to sprawi ze beda bardziej jak mini Rambo 😄

Sprobuje tego SoG-a a potem pojde za twoja rada i zapodam 2 lub 3 planty na 0.7m2 to bede mial porownanie 🙂

I jeszcze na koniec jedno pytanko. 

Lepiej dac 8 litrowe doniczki czy 11 litrowe przy zalozeniu ze zajmuja taka sama powierzchnie.

15x 8L lub 15x 11L ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Cali_Bastard dzieki tez tak myslalem ze te 8 litrow bedzie wystarczajaco 🙂

Czyli wychodzi na to ze najbardziej optymalnie jest postepowac tak jak Ty to tworzysz. Miejsce. Minimum stresu. Dobre warunki i odzywianie to wiadomo. Dac panna poprostu rosnac i cieszyc sie zyciem 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli mam rozumieć ze najleieje jest dać No 4 planty na metr powierzchni i dać im rosnąć swoim życiem ? Tylko przycinanie dołów ? 
 

Czy lepiej dać LST puścicie np 6-7 dobrze rokujących łodyg i na tym bazować ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz łapę do tego i wiele rad na przyszłość wyciągam z twoich wypowiedzi. Ale że to idzie aż tak pięknie równo to jestem pełen podziwu. Paradise seeds mają ładnie powtarzalną genetykę. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wjeżdża dzisiaj rock resinator, pewnie bio growersy teraz dostają spazmy ze PGR i wogole ale tak to właśnie robie 😎

Piszecie ze równo idzie ale wg mnie właśnie rozkalibrowala się trochę genetyka bo 30% jest wysoka 30% średnia i 40% niska. Najniższa jest dwa razy mniejsza od najwyższej wiec jakie równo się pytam, ja bym bardzo chciał żeby było  równo no ale…

Btw. Przez upały lampy śmigają na 75% i do tego nie wytępione jesCze do końca tych larw co mi podgryzają panny wiec sam jestem ciekaw jaki będzie finał.

dobra, kilka zdjęć 

 

1FD909C1-078A-4C01-8660-44BDED3EF3CF.jpeg

BB51655D-184F-476F-AC66-8778D8672B98.jpeg

3FEB7C70-C76E-4F24-9CED-70BD86503A87.jpeg

61F7F3ED-6999-4C36-AFCD-8F5E46DDF03B.jpeg

03974398-FA0E-4BB1-A19F-4FF3E4FAF50F.jpeg

0D3F1FAD-AFDF-4B55-8A28-14D160592339.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...