Skocz do zawartości
Triochomy

woda z kranu

Rekomendowane odpowiedzi

Na moje to najlepiej jakby była odstana bo przez ten czas pozbywa się niepotrzebnego chloru ? No i przed podlaniem najlepiej sprawdzaj PH - jeśli jest za wysokie [a w przypadku kranówy tak własnie jest] możesz zakupić jakiś regulator lub na szybko domowym sposobem troszku octu - już to stosowałam ale nie jest to moim zdaniem dobre na dłuższa metę. Jeśli decydujesz się na regulację wody dodając octu to polecam dodać około 2.5 - 3mln na litr. Dodatkowo dodam że jeśli jakaś woda zostanie Ci po podlaniu to jej nie zostawiaj gdyż po kilku godzinach niestety woda wraca do wcześniejszego PH - Metoda jest dobra na krótką metę z tym że po regulacji nie możesz czekać z podlaniem ?

Edytowane przez Dominika3
.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli woda postoi (np. w wiaderku) te 24h, pozbedzie sie chloru ktory sie w niej znajduje. Woda chlorowana jest potencjalnie niebezpieczna dla roślin.


Happiness is not good enough for me. I demand euphoria !!!

Moje Porady sa darmowe, ale pamietaj że korzystasz z nich na wlasna odpowiedzialność 🤣 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja nie słyszałem żeby ktoś miał problemy z kranówą, swego czasu lało się wodę pod krzaki taką śmierdzącą z jakiegoś bagna dodawało się tylko do niej dolomitu i było git wszystko, myślę 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...