Skocz do zawartości
majndfak

Wysokie sadzonki

Rekomendowane odpowiedzi

Siema, sadze po raz pierwszy. Tydzień temu zasadziłem kiełki, problem w tym że dostarczałem za mało światła i sadzonki wyrosły wysokie i słabo rozwinięte (wysokość 7-11cm), do tego stopnia że większość łodyg nie jest w stanie się sama utrzymać pionowo. 
Wyczytałem na innych forach żeby przesadzić i zakopać łodygę do poziomu liści. Tylko pytanie czy w takim wypadku łodyga musi iść pionowo w ziemie czy mogę ją ułożyć w spirale trochę płycej? 

Plan jest taki żeby za 2tyg max wrzucić to na out. Mieszkam w skalistym rejonie i mam obawy co do tak głębokiego zakopywania.

Moglibyście poradzić co najlepiej z tym zrobić? 

Dzięki!

 

2.thumb.jpg.fa8cc297b75025ee9e6ff0a2e1330690.jpg

1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki za wszystkie komentarze 😄 Od 2 dni wystawiam na dwór żeby złapały słońca podczas dnia. Chciałem poczekać jeszcze żeby dać im szanse jeszcze urosnąć zanim nie będę mogl ich regularnie podlewać. 

Zobaczymy co z tego da, pierwszy raz i nauczka na przyszłość xD 

A no i pytanie co do tej łodygi, można jakoś ją płycej ułożyć czy centralnie pionowo w ziemie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...