Skocz do zawartości
MiraiiNikki

1x Strawberry kush Auto, 2xBig Bud Auto|60x60x160|2xLedam 60W

Rekomendowane odpowiedzi

Siemanko mordeczki!

No to zaczynamy!! Wyruszam wraz z wami na swoją pierwszą przygodę w tym fascynującym świecie growerów 🙂
Liczę na wszelkie wsparcie jak i krytykę.

Pestki:
1x Strawberry kush auto, 2x Big Bud Auto, wszystkie od Dtuch Genetics w doniczkach 11L

Kwatera i jej wyposażenie:
Namiot:
RoyalRoom® Classic C60 60x60x160cm

Wentylacja:
airRoxy wentylator osiowo-kanałowy quiet (silent) 125mm 158m3
Filtr węglowy Prima Klima Economy Primo 125MM 150-200 M3/H
 wentylator mieszający do środka 15W
Namiot ma 3 otwory pasywne na dole

Oświetlenie:
2 x Panel CREE COB CXA2520 GROW LED 60w 3500K

Ziemia:
Plagron ziemia Grow Mix 50L.
2082169970_Ziemiainfo.thumb.PNG.484f462ad5eca4688dc638023ec87421.PNG

Odżywka:
Zestaw nawozów i boosterów Biobizz TRY-PACK INDOOR 3x250ml
BIO-GROW 
BIO-BLOOM 
TOP-MAX

Kontrolowanie warunków:
Elektroniczny miernik ze szpikulcem do badania PH gleby + ten w płynie z paskiem.
Oczekuję na lepszy miernik od ph wody, ponieważ zakupiłem ten klasyczny żółty za 30 zł i nie działała w nim w ogóle kalibracja mechaniczna.
Ale wodę mam ogólnie średnio twardą, o ph ok. 7.4 ale będę jeszcze przeprowadzał dokładne badania jak dojdzie nowy tester.
W razie Wu mam przygotowany nawilżacz powietrza
Stacja pogody wilgotnościomierz termometr
Programator czasowy LEXTON LXU02.

Prosiłbym o informację co by mi się jeszcze przydało, abym był przygotowany na szybkie interwencje w razie jakichś objawów. Na pewno chce coś dokupić na zbijanie ph wody. Coś jeszcze?

A teraz przejdziemy się do środka, w celu sprawdzenia co w trawie piszczy ^^
Wentylator wyciągający zamontowany na zewnątrz rury, wspomagany Aniołkiem, który kontroluje wydajność całego zestawu xD
696106193_oglnywygldzewntrz.thumb.PNG.f2f2ac3fe2fca8d5e98ff458633ad4fd.PNG

Na Wege włączony jeden Panel ledam 35 cm od powierzchni ziemi, świecący 24/h. I teraz mam dylemat, czy świecić im 24/7 od początku do końca, czy 24/7 w czasie wzrostu, a przy Flo dać jej 20/4 światła. Oczywiście na Flow planuje włączyć drugi panel.
Na niebiesko zaznaczyłem gdzie będzie wisiał filtr, który chce dać jak roślinki trochę podrosną. I czy jak podłączę filtr, to będzie miał on wpływ na temperaturę i wilgotność? Wydaje mi się, że może się dzięki niemu podnieść trochę temperatura/wilgotność. Bo wentylatorek będzie z nim ciężej zasysał.


1476494039_Oglnywygld.thumb.PNG.e8d5cd0d2070d86786bb16e5671f0e01.PNG

W boxie panuje cały czas od 20 do 22 stopni, przy odpalonym jednym ledam 24/h, a wilgotność nie spada mi poniżej 60%. Jak włożę miskę ze ściereczką, to potrafi wskoczyć na 62-63%. Po podlaniu wilgotność na krótki czas podnosi się do 68-72% po czym powraca do wcześniej podanych parametrów.
Jak załączę drugi panel, to temperatura wynosi 23-24 stopni, a wilgotność ok. 45%
Jak myślicie, użyć już teraz nawilżacza powietrza, który podłączyłbym to czasomierza i metodą kombinacji czasem załączania i wyłączania utrzymać wilgotność powietrza na wyższym poziomie?
Na niebiesko zaznaczyłem Panienki, posadzone z boków, ponieważ planuje im jakieś delikatne LST.


Temperatura.thumb.PNG.8cce89b4056945bd74970b40077ee8ad.PNG

Pestki:
Wrzucone do szklany z wodą 07.06
08.06-  Strawberry pokazała ogonek, BigBudy nic
09.06 Strawberry ogonek 0.5cm, Budy z rana nic, no to je kurde przycisnąłem delikatnie,  słychać charakterystyczny klik, no to cyk je tym razem do pudełeczka z nawilżonymi ręczniczkami, myślę sobie może jakoś nadgonią truskaweczkę, która cały czas w wodzie.
09.06 wieczór- Budy nadgoniły truskaweczkę, której może przybyło pół milmetra więcej. Finalnie 3 pestki z ogonkiem 05-06 cm trafiają na 1cm głębokości prosto do docelowych doniczek, zostają opruszone ziemią niczym stek solą przez SaltBae i spryskane delikatnie wodą.
10.06 17:00. trzeba zobaczyć co tam się dzieje, a za godzinkę wyjeżdżam na działkę na weekend. Niestety nic tam się jeszcze nie wykluło, więc spryskałem trochę mocniej wodą, podlałem też delikatnie podkładki, z nadzieją że jakoś to będzie.
12.06 wieczór. Na powierzchni widać jedną wariatkę, jakieś 1.5 cm wysokości. Zroszone wodą.
13.06 czas aktualny. Na powierzchni pojawiła się druga głowa. O dziwo pierwsi pojawili się bracia - Big Budy, po ich siostrzyczce ni widu, ni słychu 😞 A kiełek podpowiadał co innego.

Starszy brat, miał czepek na sobie, musiałem mu pomóc.

1272605714_Budwikszy.PNG.4c1fa5f30c82e5865856c7b4e740033d.PNG

Młodszy brat
68613891_Budmniejszy.PNG.eaecef960c3bf13905c4a133b4260cd4.PNG
 

Edytowane przez MiraiiNikki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogę ci polecić za 55zl miernik ph wody ph-2pro taki zielono biały. Sam nie wierzyłem że wgl działa ale wczoraj sprawdziłem go z testerem kropelkowym i to samo pokazuje więc jak za te pieniądze warto . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wilgotnosc najlepiej w okolicach 70% teraz poki male sa. Swiecenie 24h nie ma sensu. Nie zwieksza to plonow a i moze szkodzic panną. Planty potrzebuja nocy. Zachodza wazne procesy gdy spi. Cos jak u ludzi.. regeneracja itp. Na start daj jej 20/4 wiecej swiatla nie ma sensu a potem wrzuc 18/6 i tak do konca juz.

Z buchem i witamy na forum. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Mr.Green napisał:

Wilgotnosc najlepiej w okolicach 70% teraz poki male sa. 

 

@Mr.Green Dzisiaj zacznę zabawę z nawilżaczem w takim razie. 

1 godzinę temu, Mr.Green napisał:

 Swiecenie 24h nie ma sensu. Nie zwieksza to plonow a i moze szkodzic panną. Planty potrzebuja nocy. Zachodza wazne procesy gdy spi. Cos jak u ludzi.. regeneracja itp. Na start daj jej 20/4 wiecej swiatla nie ma sensu a potem wrzuc 18/6 i tak do konca juz.

Jaka powinna być optymalna temperatura w "nocy"? Mam obawy, że temperatura w boxie będzie za niska jak lampa będzie wyłączona. Dlatego też myślałem o ciągłym naświetlaniu, bo słyszałem, że automat sobie z tym powinien normalnie poradzić. No cóż, robię testa. Idę wyłączyć lampę na 4 godziny. Sprawdzę temperaturę w połowie i po 4 godzinach, zobaczymy co wyjdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wylaczaj tak o. Wylacz na noc i sprawdz rano. Zeby nie spadlo ponizej 15 stopni. 

20 -22 w ciagu dnia masz to w nocy powinno byc kolo 17-18 wiec nie ma tragedii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Mr.Green  
O to jak to wygląda po wyłączeniu światła na 4 godziny.
Po 2 godzinach: 16.8 stopnia, 85% wilgotności
Po 4 godzinach: 16.0 stopnia, 80% Wilgotności.

FYI: roślinki były podlewane jakoś koło 13/14.

Edytowane przez MiraiiNikki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@MiraiiNikki podłóż jakąś izolacje pod box. Ja mam matę bitumiczna na gołej podłodze i temp w boxie jest wyższa o stopień, a widzę że na płytkach u Ciebie stoi.

Albo nawet styropian da radę.

Edytowane przez Udyr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Styropian dobry pomysl. Nie bedzie ciaglo od podlogi. Kazdy stopien wazny 😄

@MiraiiNikki ogolnie doceniam twoje zaangazowanie ale pomiar moze byc nie poprawny. Juz tlumacze, nie wiem gdzie jest box ale jezeli ma na niego wplyw naturalna roznica temperatur miedzy dniem a noca jaka zachodzi np w mieszkaniu to w nocy bez swiatla bedzie chlodniej niz w dzien bez swiatla. No chyna ze box jest np w piwnicy i warunki sa stale ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Mr.Green maksymalna różnica w pomieszczeniu między dniem a nocą to 1 - 2.5 stopnia, gdzie częściej trzyma się to różnicy 1.5 stopnia. Gdzie z dnia na dzień będzie cieplej.
Myśle, że w szczycie lata będę miał tam ok. 19 stopni, gdzie aktualnie jest 15-16
Jak sprawdzałem temperaturę w boxie o godzinie 3 w nocy, gdzie w pomieszczeniu było akurat najzimniej, to temperatura  wynosiła minimalnie 19.9 przy oświetleniu jednym ledem. Mogę więc stwierdzić, że w najgorszym wypadku temperatura nie spadnie poniżej 15.5 stopnia, jak światła nie będzie do 6 godzin, w momencie jak  będę robił roślinkom od 4 do 6 godzin "nocy" w godzinach dziennych, gdzie temperatura jest wyższa,
Dodatkowo dorzucę styropian o którym mówił @Udyr, na pewno coś tam wspomoże. Będę obserwował, najwyżej pomyślę o zainwestowaniu w Kabel grzejny/grzejniczek, choć wolałbym tego uniknąć w tym miesiącu.

Zaniepokoiła mnie duża wilgotność.
Aktualnie mam tylko mieszający + wyciągający. Przyda się chyba jakiś wtłaczający na czas wyłączonych lamp żeby  obniżyć wilgotność? Ewentualnie sprawdzę jeszcze pasywne, aktualnie wszystkie zamknięte w 80%, może jak otworzę bardziej, to wilgotność będzie niższa przy wyłączonej lampie.
Bo 80-85% to chyba raczej za dużo przez 4 godziny na wyłączonej lampie, czy na wegu będzie ok?

Edit: sprawdziłem po 2 godzinach od włączenia oświetlenia warunki: 21.2 stopnie, 61% wilgotność.

 

Edytowane przez MiraiiNikki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemaneczko!
Minął tydzień, a wygląda to aktualnie tak jak na zdjęciach. Podlewane samą odstaną wodą.
Martwią mnie trochę te listki. Wydaje mi się, że raczej nie przelałem.  Elektryczny PhMetr pokazuje mi za każdym razem 7ph... Paskowy z płynem wskazuje na jakieś 6-6.5 ph. Jak zobaczyłem to pierwszy raz, czyli 2 dni temu postanowiłem podnieść lampę o jakieś 5 cm.

Młodszy brat BigBud

Przechwytywanie.jpg.PNG.7292f6c551fbaaa64efb4f9d6ca7afec.PNGPrzechwytywanie.PNG.d258908d6d72408434293a58bdbee0ca.PNG




Starszy brat BigBud. Zastanawiam się, czy zacząć już na nim lst.

Przechwytywanie.PNG.18c4dd3fcb73cb84460b40270c97e5ec.PNGPrzechwytywanie.thumb.PNG.96285e691955c5b1ef6192ca651290f6.PNG

P.S Siostrzyczka jednak dołączyła do rodzinki z małym opóźnieniem 🙂 

Przechwytywanie.PNG.7c28aa2c2dab4a8fe290804bfe5eaa31.PNGPrzechwytywanie.PNG.fc3c89152659f94af151d77d0ea7d50b.PNG
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema, siema :ganjamon:

Dzisiaj mija 14 dni odkąd roślinki pokazały się na powierzchni. Jak na razie wszystko idzie ok, tak mi się wydaje. Za Tydzień mam zamiar dać pierwsze jedzonko od biobizza w połowie zalecanej dawki. 


Big Bud mniejszy:
Przechwytywanie3.thumb.PNG.66b520677f1152b1cf788a5f0cbd742e.PNGPrzechwytywanie2.thumb.PNG.58522cf1c0d838972679a6f41d92d47a.PNG


Big Bud Większy:

Przechwytywanie1.thumb.PNG.4017f74617dba941a2391157bef247dc.PNGPrzechwytywanie.thumb.PNG.c9168c4b3f89369d6fbaa1a9238b96d6.PNG

 

Strawberry:

Strawberry.PNG

Edytowane przez MiraiiNikki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba foto swiezo po podlewaniu ? Bo takie smutne dziewczyny. 
 

Jak masz grow mixa to musle ze jeszcze i tydzień na samej wodzie w zupełności będzie ok. 
Poki co nie widać na niej żeby czegoś jej brakowało.  
 

jedynie to bym podsypał jej ziemi jak trochę wyjdzie z tej donicy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, Brazil Munster napisał:

Chyba foto swiezo po podlewaniu ? Bo takie smutne dziewczyny. 
@Brazil Munster
Podlewane były przedwczoraj wieczorem, zdjęcie zrobione jakieś 10 minut po tym jak im zapaliłem światło po 4 godzinach "snu". Zjedzą trochę światła i stają się żywsze 🙂


 

jedynie to bym podsypał jej ziemi jak trochę wyjdzie z tej donicy. 

Taki mam zamiar przed rozpoczęciem LST 🙂 

 

10 minut temu, Szwagrom napisał:

No no, świetnie się to zapowiada powodzenia ryju. 😄
@Szwagrom Dzięki, dzięki! 😄

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...