Skocz do zawartości
Legenda

Problem z uprawą

Rekomendowane odpowiedzi

Siema, nie wiedziałem pod jakim forum napisać o problemie z uprawą.

Dam zdjęcie i oceńcie. Nie widziałem czegoś takiego inni też w szoku.

CO robić?

Początek zaczął się 27 maja, teraz mija bodajże 15 dzień i co robię źle? 

Mało się zmieniło od początku, jedynie poprzesadzalem w większe doniczki i coś się bujnelo, ale nadal cienizna, no nie?

Lampa to: mars hydro ts1000 150w, ustawiona jest 50cm nad roślinami, a natężenie światła chyba na 50 lub na 60 o ile wspólnik zwiększył, ale tak było na 50. 

Box ma: 140x60x60

Jeśli chodzi o wodę była mierzona miernikiem, trochę według większości tandetny, ale pH wychodziło te koło 6 i we wcześniejszej uprawie nie było problemu.

CO może być powodem? Sens to trzymać, marnować czas, prąd i kasę? 

A tak wgl są to automaty: bluecheesy 3 bodajże, royal critical automatic i coś jeszcze.

Ogólnie no załamka:(

Jeśli uważacie, że do wyjebki to byście polecili stronę z nasionami, która jest sprawdzona przez was itd.

Ja kupowałem w taniesianie i nie wyszla mi jedna odmiana, a reszta jak na zdjęciu:(

No i jakie odmiany sobie walnąć aby nie było takich akcji? 

Chyba że dać im szansę i czekac? Sam już nie wiem.

 

IMG_20220611_064104.jpg

Edytowane przez Legenda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Legenda Ja to bym zaczął od sprzątnięcia w boksie, bo ta woda to wygląda jakby tam glony już szalały, czym czyściej tym mniej dodatkowych problemów. 😄

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, Udyr napisał:

po 1 pełnosezonowe i od sprawdzonego bredera, te tanie są bez selekcji i wychodzą różne mutacje itp.

Właśnie za pierwszym razem, kupiłem dość tanie te nasiona, np. green gelato automatic itd i wtedy nie było problemu.

Zwiększyć te natężenie światła z tych 50-60, co polecales? Jeśli wgl to coś zmieni...

20 godzin temu, Udyr napisał:

Co to za ziemia wogole ?

Wiesz co nie wiem, ale to jest ta sama, co za pierwszym razem.

Do wody dałem jakiegoś boostera czy tam te kroplówki pH czy jak to się nazywało, które polecales między innymi i coś to dało.

Zamówiłem własnie miernik pH adwa 12 i zobaczymy, jak tam ta gleba itd.

@Bubble , wiem własnie, trochę chujowo to wygląda, wezmę się dzisiaj i myślę by znów dać te mate co2, bo za pierwszym razem dała sporo lub coś innego byś mógł polecić do nawilżenia powietrza tam?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ragazza , rozerwany jest chyba i nie widać jaki to jest, może mam inny jakiś, wrócę to podam.

A co do tej ziemi, jaką byś polecał? 

Ona w pierwszej uprawie sobie radziła, one ogólnie bujnely się przez wodę, w której był pH booster, coś takiego.

Zakryta była, ale dość słabo i ona się mogła zepsuć czy co? xD 

Gdy przyjedzie miernik adwa ad12, to się wszystko wyjaśnij

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wątpie, aby  to była wina nasion. Zrozumiałbym, gdyby jedna roślina nie wyszła, ale wszystkie? Raczej popełniasz gdzieś jakiś błąd.  Może lejesz za dużo wody i system korzeniowy się nie rozrasta, bo nie musi? Osobiście taką doniczkę przez pierwsze dni wzrostu podlewałbym raz na 7 - 10 dni, albo co 3 - 4 dni lałbym kieliszek wody. Ty ile podlewasz?

Ph wody trzeba kontrolować na bieżąco, bo lubi się zmieniać i ta zasada dotyczy wody kranowej jak i tej sklepowej. Ph ustawiaj w granicach 6.5, bo w ziemi ph wody spada..

Zapytałeś także czy ciągnąc uprawę, czy dac sobie z nią spokój? W  przypadku automatów zdecydowanie szkoda czasu.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kupa kupalski

Godzinę temu, Kupa kupalski napisał:

Wątpie, aby  to była wina nasion.

No właśnie niby za 1 uprawą, wyszły i wszystkie oraz cały proces był w normie.

Też dziwna sprawa, bo wspólnik kupił jakieś tam automaty oraz zwykłe i u niego też lipa wychodzi, dlaczego?

Godzinę temu, Kupa kupalski napisał:

Zapytałeś także czy ciągnąc uprawę, czy dac sobie z nią spokój? W  przypadku automatów zdecydowanie szkoda czasu.

Właśnie słyszałem, że bez sensu i że automaty nie są dla początkujących, a ja słyszę że są, tutaj że nie są.

Na stronie nawet podkreślone jest, że dla początkujących są te, które zakupiłem.

Godzinę temu, Kupa kupalski napisał:

  Może lejesz za dużo wody i system korzeniowy się nie rozrasta, bo nie musi?

Raczej standardowo, jak wspólnik, który ma długie z tym doświadczenie i też czegoś takiego nie widział.

 

Godzinę temu, Kupa kupalski napisał:

Ty ile podlewasz?

Ja np, sprawdzam czy mają sucho czy nie i staram się je obczajac codziennie, co tam u nich itd.

Właśnie wcześniej były one w mniejszych doniczkach i podlewalem, co 3 dni gdzieś, myślę, a teraz w tych donicach ostatni raz był 4 dni i nadal mają tam wody, więc no chyba błędów w podlewaniu nie popełniamy.

Godzinę temu, Kupa kupalski napisał:

Ph wody trzeba kontrolować na bieżąco, bo lubi się zmieniać i ta zasada dotyczy wody kranowej jak i tej sklepowej. Ph ustawiaj w granicach 6.5, bo w ziemi ph wody spada..

Tak wiem i dlatego kupiłem miernik adwa12 i gdy przybędzie, będę kontrolował na bieżąco

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

One za tydzień może 2 zaczną kwitnąć, szkoda prądu będzie na to marnować skoro 2 tyg życia miały mocno pod górkę.

A może właśnie za dużo podlewałeś i gnój na dnie jest ? Bez korzenia nie skorzystają z tego co lejesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Udyr

14 minut temu, Udyr napisał:

One za tydzień może 2 zaczną kwitnąć, szkoda prądu będzie na to marnować skoro 2 tyg życia miały mocno pod górkę

Też mam taką nadzieję, skoro szkoda prądu to co? Na parapet je dać? Mógłbym ryzykować out, ale boję się, że mi ptaki zezra xD, bo już tak miałem, a w okolicy ich pełno

 

16 minut temu, Udyr napisał:

A może właśnie za dużo podlewałeś i gnój na dnie jest ? Bez korzenia nie skorzystają z tego co lejesz.

Może masz rację, że za dużo mogę, ale raczej nie za często, nie za rzadko. Poprawie się:)

Tak wiem okropny ten syf, niby wymylem go i pryslem odświeżaczem powietrza.

Ogólnie, co byś polecał jako zamiennik maty co2? Bo ona po miech do wyjebania, może jest coś trwalszego lub coś nie wymiennego, jakby? xD 

Zeszło sporo, ale no średnio i głównie to ziemia, bo wspominałem ci, że na zajebie sypalem czy chuj wie co xD, ale jest dużo lepiej.

Miernik jedzie to by może jeszcze obczail coś na ten odświeżacz powietrza, chciałem wentylator dać, ale wspólnik gada, że za duża moc. No i te ziemie bym może zamówił nową? Z jakieś strony typu grow itp, polecił byś coś?😊

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Legenda masz multum sklepow w necie, wystarczy poszukać. 

Ja nie jestem w Polsce btw. więc nie orientuje się które sklepy są ok 🙂

Weź normalna ziemię, normalne nowe pestki.

Najlepiej sezony, to jak coś zepsujesz znów to będziesz mieć czas poprawić błędy. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Udyr , miałem na myśli, że wiesz jakaś konkretna czy coś, a ta?👇

https://www.growweed.pl/pl/p/Ziemia-Canna-Terra-Professional-25L/778

No i co, jesli nie ma sensu marnować prądu? Ustawiłem te natężenie światła na 75 czy nie ma co i zmniejszyć?

Jeśli na parapet to wspólnik te swoje, z tej samej strony też dał na parapet i dupa.

Pewnie, jak mówisz trzeba czasu, to chuj trzymać je tam i czekać, bo co ta?

Edytowane przez Legenda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Legenda nie używałem nigdy canny, ale chyba kilka osób miało udane uprawy na tym.

To już zależy od Ciebie czy chcesz je trzymać, jak zaczną kwitnąć i będą marne to serio lepiej od nowa zacząć.

50% mocy 60cm nad roślinami, nie szalej 😄

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Udyr napisał:

50% mocy 60cm nad roślinami, nie szalej 

 

 

 

 

😄

Heh, trzeba szaleć, bo szkoda życia:), nie no ok, zmniejsze i podwyższe te lampę.

3 minuty temu, Udyr napisał:

To już zależy od Ciebie czy chcesz je trzymać, jak zaczną kwitnąć i będą marne to serio lepiej od nowa zacząć.

Czyli ogólnie byś wyjebal te i dał nowe? A ty skąd zamawiasz lub skąd byś polecał? 

Eh właśnie i ta nie wiadomo, będę trzymał, a one się bujną lub nie, już sam nie wiem...

Edytowane przez Legenda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@Legenda  Przejdź sie do najbliżego seedbanku, i weź jakieś pestki sprawdzonych producentów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Udyr , właśnie za bardzo nie wiem, co by tu zrobić aby zachować czyste powietrze itd.

Pewnie, co jakiś czas sprzątanko i tyle

Wilgotność mi podaje 62.

Ziemię ogarnę, a co do wody to jeśli każda będzie według tego miernika chujowa, to kupić nie wiem te boostery pH czy coś? 

Na razie je zostawię, no chuj już.

 

 

Edytowane przez Legenda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...