Skocz do zawartości
PanModem

Lampy led do piwnicznego pomieszczenia 2-3m2

Rekomendowane odpowiedzi

Hey wszystkim, czytam to forum juz kilka godzin i az zaczynam glupiec od nadmiaru informacji.

Mam kilka metrow kwadratowych z wlasna wentylacja w piwnicy do wykorzystania na uprawe. W pierwszej kolejnosci chcialbym stestowac uprawe na 2-3 metrach ktore oczywiscie musze dobrze doswietlic.

Poki co bawilem sie tylko pod cieplarka ale tu zasady zabawy sie zmieniaja i przydalaby sie opinia kogos madrzejszego ode mnie.

Jakie lampy i w jakiej konfiguracji dac do tego pomieszczenia w piwnicy zeby poki co wcisnac krzaczki na 2-3 metry kwadratowe. Na jakiej najlepiej wysokosci je zawiesic i ile optymalnie krzakow tam wcisnac?

Podkreslam ze to nie box, to wolna przestrzen w pomieszczeniu.

Chodzi mi oczywiscie o lampy ledowe.

Z gory dzieki za doradztwo 🙂

Edytowane przez PanModem
Update tytulu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślałem, ale jeśli mam sterylne i zamknięte pomieszczenie z wlotem wentylacji na wiatraku i osobnym wylotem, to jakie są plusy namiotu w tym wypadku?

Aktualnie mogę zmieniać wymiary plantacji dowolnie i ja powiększać bez konieczności wymiany namiotu, coś pomijam może? Lepiej się warunkami steruje w namiocie?

Edytowane przez PanModem
Dodanie tresci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, PanModem napisał:

W pierwszej kolejnosci chcialbym stestowac uprawe na 2-3 metrach

to na ile? na 2m czy 3m bo to różnica 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Tester napisał:

to na ile? na 2m czy 3m bo to różnica 

Racja, brak precyzji zabija 🙂

3m2 bedzie moim punktem wyjsciowym, zdobywam wiedze o przejsciu z automowatow na uprawy feminizowane indoorowe, jednak najtrudniejszym dla mnie fragmentem jest wlasnie oswietlenie. Budzet nie jest za specjalnie ograniczony, nie mniej nie chce wydawac fortuny na start. 

pomieszczenie jak wspomnialem to nie namiot, nie mniej jesli ktos ma serio konkretne argumenty za tym zeby to byl namiot to je dajcie bo wolalbym nie zepsuc wszystkiego od startu.

W planie mam utrzymywac tam odpowiednia wilgotnosc, wentylacja jak mowilem ma wejscie i wyjscie, na wejsciu moge zalozyc filtr.

czytalem gdzies nawet o wstawieniu malej bimbrownii, ale nie wiem na ile to sensowny pomysl.

aktualnie wszystko u mnie sie na ten moment rozbija o lampy, jakie beda najsensowniejsze, ile krzakow rozstawic zeby kazdy mial swoja przestrzen do odpowiedniego wzrostu i na jakiej wysokosci je zawiesic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@PanModem 300-400w jest na metr średnio, w Twoim przypadku jeśli masz miejsce od ściany do ściany to 3 takie mocne lampki załatwiły by sprawę.

Jeśli pomieszczenie jest szczelne i pomalujesz wszystko na biało to byłoby ok.

I pamiętaj że podczas uprawy panuje spora wilgotność, ściany nie zajdą grzybem ? 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od sciany do sciany mam 12m2.

3 lampki, ale jakie modele sa najbardziej proponowane?

Sciany sa wyczyszczone, zawapnowane i beda znow ogarniane co cykl zbioru, ale rozumiem ze moze mi sie pojawic problem z wilgocia i tu jest przewaga namiotu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Udyr No nie, jak będzie miał ścianę 3 m dalej to prawie nic się nie odbije, a w boksie odbije się dużo więcej łatwiej i taniej zrobisz cyrkulację powietrza jak rozumiem tam nie chodzi o test pod względem smaku tylko ilość gra kluczowa role, boks będzie dużo łatwiejszy w stworzeniu optymalnych warunków taniej, utrzymaj wilgotność w pomieszczeniu a w boksie, ale takie jest moje zdanie. 
 

Edit: bo pewnie koszt/gram tez ma znaczenie

Edytowane przez Bubble

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Udyr  To tak jak ta roślina na drabinie, da się ładna zdrowa, ale nie miarodajna bo nie uzyskasz powtarzalności ja to bym raczej pomyślał o systemie kilku boksów, to będzie dawało w miarę fajne wyniki, i stały napływ, i będzie obsługiwalne w jakikolwiek sposób. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To wiele zmienia, zaraz zerkne za namiotami ~3m2 i jak sie to je, nie mniej w takim razie nie zmienia sie pytanie wczesniejsze. Jakie lampy do takiego namiotu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale pomysł najpierw czy nie lepiej 2m2 zobacz jak później pomieszczenie zaplanować 🙂, żebyś nie wymieniał później 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...