Skocz do zawartości
szerymery

Sadzoonki w boksie 2-3 tyg. Później na dwór

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam pytanko tak jak wyżej. 

Nasiona wykielkowane ( automaty) 

 

Są już w doniczkach, część już ma drugie piętro a reszta dopiero Wyszla z ziemi. ( te co mają 2 piętro korzystaly z słońca teraz są pod lampa) 

 

Kupiłem lampy cfl eletrox dual na Wzrost i kwitnienie ( nie mieli w sklepie na sam wzrost to wziąłem takie) 

 

 

Wczoraj były godzinkę pod lampami odległość 10 cm ( lampy z odbłyśnikami) 

 

I liście fajnie szły do góry w stronę światła tak jak na słońcu. 

 

Dziś je dałem pod lampy po 3h-4h sprawdziłem czy wszystko gra i się okazało że połowa nie ma liści bo chyba byly zbyt blisko 

 

Box 1 60-40 cm lampa cfl125

Box 2 40-30 cm lampa cfl 125

Box 3 40-30 cm lampa cfl 85

 

Lampy ustawiłem wyżej dałem wentylator obrotowy, tylko liście nie idą do góry tak jak na słońcu to wygląda 

 

Wysoksoc 30-40cm od szczytu. 

 

Pytanie do was czy jeśli chce zrobić taki zabieg by dobrze rozwinąć roślinki w domu te lampy są dobre do tych sadzonek? Lub może inna odległość (temperatura 27 stopni, mam też nawilzacz powietrza ale narazie nie używam z góry dzięki za pomoc)

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po pierwsze to wstawiaj zdjęcie zawsze do pytania, bo ciężko jest zgadywać co się z roślinami dzieje po opisie; jeżeli nie mają liści to generalnie do wywalenia są skoro to automaty

na początku nawet 30-40cm to może być za mała odległość jeszcze- ja bym zaczął od minimum 50cm i obserwował czy się wyciągają; no i napisz dokładnie ile masz tych lamp (piszesz lampy)

koniecznie ten nawilżacz ustaw na 50-60% i postaraj się nieco zbić temperaturę

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 09/06/2022 o 14:35, bingobum napisał:

po pierwsze to wstawiaj zdjęcie zawsze do pytania, bo ciężko jest zgadywać co się z roślinami dzieje po opisie; jeżeli nie mają liści to generalnie do wywalenia są skoro to automaty

na początku nawet 30-40cm to może być za mała odległość jeszcze- ja bym zaczął od minimum 50cm i obserwował czy się wyciągają; no i napisz dokładnie ile masz tych lamp (piszesz lampy)

koniecznie ten nawilżacz ustaw na 50-60% i postaraj się nieco zbić temperaturę

 

Box 1 60-40 cm lampa cfl125

Box 2 40-30 cm lampa cfl 125

Box 3 40-30 cm lampa cfl 85

 

Wszystkie firmy elektrox

Na każdy box po jednej lampie tak jak napisane ( tamte od razu wywaliłem, zostały 2 boxy) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...