Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Zwracam się z prośbą do forumowiczów o pomoc w skompletowaniu zestawu dla początkującego. Chciałbym zakupić set przystosowany do 4 – 5 roślin. Na wstępie zaznaczę że co prawda nie chcę aby był budżetowy, ale wiadomo im taniej tym lepiej więc proszę wziąć to pod uwagę. Nie chcę polegać na gotowych zestawach złożonych przez sklep, ponieważ czytając parę tematów zauważyłem że zazwyczaj co najmniej jeden z elementów zestawu nie jest do niego odpowiedni. Nie będę wymieniał tu żadnych modeli namiotów, dlatego że przeglądając tylko dwa sklepy internetowe wybór jest tak duży że dostałem zawrotów głowy 😅 Wymiary boxa nie mają dla mnie znaczenia. Nie mam pojęcia jakich informacji potrzebujecie aby dobrać mi odpowiednie komponenty, dlatego chętnie odpowiem na wszelkie pytania. Nie mieszkam w Polsce ale mam możliwość zakupu/sprowadzenia wszystkiego mojego rodzimego kraju. Z góry dziękuję wszystkim zainteresowanym za pomoc i porady.

Pozdrawiam serdecznie MJ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Udyr chodzi o powierzchnię do uprawy czy powierzchnię jaką będą zajmować krzewy? Wybacz ale dopiero raczkuje w tych tematach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Udyr Ach no nie spodziewałem się że o to chodzi. Słuchaj tak jak napisałem wielkość namiotu nie ma dla mnie znaczenia, Po prostu chciałbym żeby zmieściło się tam 4-5 drzewek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Udyr  kurde spodziewałem się że będzie musiał być sporo większy, jak sprawdzałem tak mniej więcej to brałem pod uwagę 160x140 i więcej 🤣

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@bingobum nie znasz moich potrzeb przyjacielu 🤣🤣🤣

Chciałbym żeby mieściły się tam co najmniej trzy krzaki

Edytowane przez Mały Jaracz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zamiast jednego dużego namiotu pomyśl aby zrobić 2 mniejsze- jeden na weg, a drugi większy na flow- znacząco zwiększysz wydajność w czasie i ograniczysz ryzyka

ja bym poszedł w 60x60 100W i 90x90 250-300W

Edytowane przez bingobum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sam mam dość spore zużycie a jeszcze pomaga mi żona...

@bingobum uważam że to bardzo dobry pomysł. Więc jakich wymiarów boxy będę potrzebował żeby robić dwie rośliny Weg i dwie rośliny flow?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Mały Jaracz  jeżeli nie masz ograniczeń w zakresie przestrzeni/budżetu to w sumie mniejszych namiotów bym chyba nie kupował, bo ucierpi na tym ergonomia później mocno - zrób może w takim razie 2x 60x60 i będzie bardzo komfortowo

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I takim razie od razu poprosiłbym was o dobranie reszty komponentów do obydwu namiotów

@bingobum  z przestrzenią absolutnie nie mam żadnych ograniczeń natomiast budżet tak jak wspomniałem im taniej tym lepiej natomiast nie musi to być najniższa półka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bazując na własnym doświadczeniu każdemu polecam, aby pierwsza uprawa były wykonana jak najtańszym kosztem,: jedna roślina, kilka żarówek led, box szafka lub coś wykonane we własnym zakresie.

Uprawa wcale nie jest taka prosta i za pierwszym razem popełnia się głupie często bezsensowne błędy, które zmniejszają plon.  Po pierwszym razie sam będziesz wiedział. jak rozrasta się roślina, czego ona potrzebuje i jak sprzęt będzie najlepiej ci odpowiadał.  Na początku władujesz się w drogi sprzęt, a pierwszą uprawę i tak zjepiesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

box polecam HomeBoxa 

światło polecam sprawdzone dobrze na forum Lumatek Atis 200W na flow (z zapasem mocy), na grow spokojnie wystarczy np. SpiderFarmer SF1000 100W 

wentylacje chyba starałbym się połączyć w obu boxach, jeżeli stać będą obok siebie- 300l/min z regulacją obrotów, z filtrem węglowym na końcu powinno wystarczyć (temat do przemyślenia jeszcze, bo nie wiem czy z wilgotnością temat się ogarnie)

do tego potrzebujesz jeszcze:
- 2-3 wentylatory mieszacze
- donice (pomyśl o autopot na flow)
- pH'metr
- nawilżacz 
- sterownik oświetlenia

na początek zacznij od jednego namiotu (tego na flow), później dołożysz drugi

Edytowane przez bingobum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kupa kupalski a ja tu się z Tobą nie zgodzę, bo przez to najtaniej ładujesz się w kolejne problemy, a jak się jakiś pojawi to nie bardzo jesteś w stanie wykluczyć czynniki i o co kaman. I dzięki temu ludzie się zrażają, niestety jaki 
@Mały Jaracz Jak masz w miarę luźny budżet to weź sobie namiot 100x100 na początek, jak robisz na własne potrzeby nawet z żona i dwójka dzieci ci starczy 🙂 moja startowa konfiguracja 100x100 + Lumatek Attis 300W i powiem szczerze, że nie było żadnego problemu, teraz dowiedziałem jeszcze jedna lampe do tego i niedługo zobaczymy czy coś to zmieni. Do tego wyciągający jakiś, ze 2 mieszające przynajmniej, nawilżacz powietrza. Konfiguracja pozwoli ci na uprawę od 1-9 roślin z czym tak naprawdę powyżej 5-6 nie zobaczysz różnicy w płonie na tej powierzchni raczej, kwestia dopasowania metody uprawy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Bubble Jeżeli nie masz doświadczenia, to nie ma znaczenia czy masz lampę za 2000 zł czy kilka żarówek za 50, bo tak czy siak będziesz popełniał te same błędy.  Łatwiej jest ogarnąc jedną roślinę niż od razu 5, a jeżeli coś pójdzie nie tak, to znowu lepiej jest zjepać jedną roslinę niż 5.  Za pierwszym razem wymienione czynności są trudne i wydają się cięzkie do ogarnięcia: LST, odpowiednie nawożenie, ustawienie wysokości światła, podlewanie, kontrola ph, nawet wykiełkowanie nasiona. Za drugim razem nie ma już żadnych problemów.

Osobiście zniechęciłbym się gdybym kupił sprzęt za kilka tysięcy zł, a uzyskałbym jakiś śmieszny plon. No, ale wiadomo każdy ocenia inaczej. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...