Skocz do zawartości
Mały Jaracz

2x Strawberry Lemonade | 1x Amnesia Lemon | 1x No Name - Pierwsza uprawa na balkonie

Rekomendowane odpowiedzi

NO TO JEDZIEMY !!! 

Gdy tylko dostanę nazwy odmian poproszę moda o zmianę. Jak w tytule kiełkuję 4 pestki (2 takie same i po jednej innego straina), wszystkie są sezonowe. Jest to moja pierwsza uprawa w związku z tym proszę o pomoc i wyrozumiałość, chętnie przyjmę wszystkie rady/sugestie.

Będę korzystał z ziemi mieszanej z kompostem (ta ziemia jest już gotowa w ogrodzie, muszę ja tylko wykopać) na której rosną pomidory i wiele innych warzyw i nie ukrywam że musi być dobra ponieważ wszystko rośnie jak szalone. Niestety nie znam wartości pH, ale postaram jak najszybciej wyposażyć się w miernik lub chociaż zestaw pasków. Jeśli chodzi o nawozy/odżywki i pozostałe specyfiki nie mam bladego pojęcia bez czego się nie obejdzie oraz w jakim celu stosuje się każdy środek. 

Treningi jakie chciałbym realizować to na pewno FIM/Topping oraz LST.

Kiełkowanie zacząłem wczoraj (02/06/22) po 21:00. Dzisiaj jak zaglądałem po 18:00 to wszystkie już pokazały korzonek (nie wiem dlaczego jeden jest biały a reszta ciemno-zielone/brązowe). Wykonałem precrushing, później zgodnie z instrukcją umieściłem na podwójnych wacikach higienicznych i przykryłem jednym. Nasączyłem letnią wodą z kranu, przykryłem wieczkiem tak żeby był dopływ tlenu. "Inkubator" umieściłem w zaciemnionym miejscu w temp. pokojowej.

Po umieszczeniu sadzonek w ziemi planuje rano i w nocy trzymać je na parapecie a w ciagu dnia na zewnątrz (jeśli jest to wskazane).

20220603_192143.jpg

20220603_192133.jpg

20220603_192204.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Tester  ktoś mi powiedział, że to że na tej ziemi którą mam rosną zajebiste warzywa, nie znaczy że konopie będą miały się dobrze - ile może mieć w tym racji? Drugą rzeczą którą od niego usłyszałem było to, że panienki nie zdążą mi dojść do października (klimat delikatnie cieplejszy od tego w Polsce, zachód słońca +/- godzina – dwie później) czy powinienem się martwić? 

Edytowane przez Mały Jaracz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Mały Jaracz ziemia musi mieć odpowiednie pH

34 minuty temu, Mały Jaracz napisał:

Drugą rzeczą którą od niego usłyszałem było to, że panienki nie zdążą mi dojść do października (klimat delikatnie cieplejszy od tego w Polsce, zachód słońca +/- godzina – dwie później) czy powinienem się martwić? 

tak, w październiku mogą być mrozy i lipna pogoda ogólnie 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Tester napisał:

@Mały Jaracz ziemia musi mieć odpowiednie pH

Wiem, już jestem w trakcie zamawiania testerów. Jeśli okaże się że gleba ma odpowiednie pH (jeśli nie to oczywiście od razu zakupię regulator) czy powinienem na start zainwestować w jakieś nawozy lub odżywki? Jeśli tak to jakie?

1 godzinę temu, Tester napisał:

 

tak, w październiku mogą być mrozy i lipna pogoda ogólnie 

Czy jeśli okaże się że nie zdążą dojść moge się ratować wstawieniem je do domu pod lampy, czy to coś pomoże?

Maluchy już w doniczkach. Obserwując inne FR widziałem że niektórzy nie sypią ziemi na maxa aby później podsypać łodygę, więc zrobiłem tak samo. 

20220604_144438.jpg

20220604_144414.jpg

Ziemia na zdjęciu może wydawać się sucha, ale podlałem ją za pomocą zraszacza 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Mały Jaracz napisał:

Czy jeśli okaże się że nie zdążą dojść moge się ratować wstawieniem je do domu pod lampy, czy to coś pomoże?

jak bedziesz miał warunki to tak

4 godziny temu, Mały Jaracz napisał:

Maluchy już w doniczkach. Obserwując inne FR widziałem że niektórzy nie sypią ziemi na maxa aby później podsypać łodygę, więc zrobiłem tak samo. 

to źle zrobiłeś

4 godziny temu, Mały Jaracz napisał:

czy powinienem na start zainwestować w jakieś nawozy lub odżywki? Jeśli tak to jakie?

coś z azoten na wega, dolomit do utrzymania ph 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Tester napisał:

jak bedziesz miał warunki to tak

Tak, mam pusty pokój gdzie mogę je wstawić w razie potrzeby.

3 minuty temu, Tester napisał:

to źle zrobiłeś

Jeszcze chyba nie jest za późno, więc co mam zrobić? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Mały Jaracz napisał:

Jeszcze chyba nie jest za późno, więc co mam zrobić? 

dosypać ziemi 

1 minutę temu, Mały Jaracz napisał:

Tak, mam pusty pokój gdzie mogę je wstawić w razie potrzeby.

tylko trzeba mieć oświetlenie odpowiednie do wielkości pomieszczenia 

jak te roślinki są fotoperiodyczne to się korzenie nie pomieszczą w tych małych doniczkach 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Tester napisał:

dosypać ziemi 

Ale wyjąć nasionko, dosypać i wsadzić na nowo czy po prostu dosypać na około tak żeby nie zakryć? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Mały Jaracz napisał:

Ale wyjąć nasionko, dosypać i wsadzić na nowo czy po prostu dosypać na około tak żeby nie zakryć? 

wyjąć i dosypać 

i pamiętaj żeby ziemi nie przesuszyć 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Tester trochę dostała w pi**ę na słońcu ale odstawiłem je w cień i jak ostygły od razu podlałem. Niedawno na noc też trochę popryskałem także myślę że będzie dobrze. Temp. w nocy ok. 13° i wilgotność ok 70% także zostawiam je na balkonie.

42 minuty temu, Tester napisał:

wyjąć i dosypać

Dokładnie tak zrobiłem 😎

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień 4.

Niestety pogoda nie dopisuje... Amnezja najprawdopodobniej umarła - nie zdążyła się ukorzenić. Dam jej jeszcze czas ale wygląda na trupa 😭 Reszta jak na zdjęciach.

20220607_192035.jpg

20220607_192145.jpg

20220607_192236.jpg

20220607_194137.jpg

Da radę jeszcze jakoś to uratować? 😪

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Tester tak tak na spokojnie, po prostu chcę wiedzieć co i jak. Podejrzewam że to brak słońca je tak spowalnia. Może jutro będę już miał dolomit, ukorzeniacz i azot. Odnośnie tego środka z azotem możesz podać mi jakieś przykładowe nazwy żebym wiedział czego szukać mniej/więcej? Jak coś to nie mieszkam w PL 😉

Edytowane przez Mały Jaracz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...