Skocz do zawartości
Pelson

Wydłużone roślinki

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Proszę o pomoc.

Wystartowałem z roślinkami Hulkberry,  automaty od Royal Queen Seeds outdoor. Jestem na etapie sadzonek, roślinki kiełkowały i dorastały w startboxie od Royal Queen Seeds z delikatnym podświetleniem LED w zestawie. Roślinki obecnie mają 8 dni i się bardzo wyciągnęły w tym startboxie bo za długo "siedziały" no i zapewne miały za mało światła lub światło było nie odpowiednie na danym etapie wzrostu, czego nie przewidziałem ze względu na brak doświadczenia. Jestem w tym momencie w kropce, bo nie wiem co robić, żeby jeszcze z tej mojej pierwszej uprawy outdoor coś było? Spota mam już ogarniętego i chciałbym wysadzić dziewczyny w materiałowych doniczkach 25l wkopanych w ziemię. 

Na ten moment na pewno chcę/muszę je przesadzić do większych doniczek, lecz nie wiem czy przesadzić je narazie w małe doniczki takie 1.5l i trzymać na parapecie(słońce na parapecie jest od 13 do około 19) aż dobrze podrosną czy wysadzić do doniczek docelowych i na spota?

Zestaw, ziemia i nawozy; wszystko od BioBizz, ziemia Light Mix do tego osobno zakupiłem też perlit. Z nawozów to TryPack Outdoor do tego osobno Biobizz BioGrow i ukorzeniacz Biobizz Root Juice. Jesli coś jeszcze muszę dokupić to napiszcie.

Proszę pomóżcie, co dalej?

 

 

16541920791673865446961654787168.jpg

Tej roślinki w środku łodyga, dzisiaj zaczęła brązowieć. 

16541923366383773930364966248147.jpg

Dzisiaj, tej roślinki co jest w środku łodyga, zaczęła brązowieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Pelson Siemka nie lepiej w glebę posadzic? Jeśli chodzi o doniczki to ładuj od razu w docelowe bo takie przesadzanie to tylko dodatkowy stres dla automatow a weg krótki, jak będziesz już przesadzał to pod same liście i jeśli spota masz gotowego to dawaj od razu po co masz na parapecie trzymać 😄

@Pelson a i jeszcze możesz dokupić dolomit 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, zaopatrzę się. A jeszcze jedno pytanko techniczne; po wsadzeniu w doniczkę docelową, potraktować odrazu Biobizz Root Juice czy spokojnie samą wodą narazie, bo sama, świeża ziemia ma w sobie odpowiedniej ilości minerały itp. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@Pelson  Od 5 dnia od wyjścia  z ziemi bym polecał podawać ukorzeniacz, ale nie w pełnej dawce, ale zaczynając od połowy dawki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Malinka! O to mi chodziło, żeby wiedzieć co robić. Odrazu  Panowie poprawiliście mi humor tymi poradami 😁 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Pelson ładne masz Panie kolego koszykarki jak to się mówi 😃 każdy kiedyś zaczynał i popełniał błędy wiedz czym prędzej zapoznaj się z działem dla początkujących i życzę powodzenia 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ło chłopie, nie dałeś im żadnego światła. Nie wiem, czy nie lepiej będzie posadzić nowe rośliny, ten automat jest według producenta krótko żyjący, już sporo jego żywota upłynęło.

 

Posadziłem tą samą odmianę 2 dni przed Tobą. Tak wyglądała u mnie 8 dnia (z tym że ja przesadziłem w drugą stronę i stanowczo za mocno jej przyświecało).

IMG_20220531_174350.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...