Skocz do zawartości
Mr.Green

Gelato | ScroG | Shogun | Mainline | Critical

Rekomendowane odpowiedzi

Siema forumowicze

@Rzeźnik specjalnie dla Ciebie przed przdpremierowy UP 😄 

6 tydzien FLO dobiega konca. Koleja rzeczy jest ze po 6 tygodniu bedzie 7 tydzien 😄 ale to za 2 dni dopiero 🙂 wiec skupmy sie na 6 tygodniu poki jeszcze trwa 😉

Lampa 100 %

Temperatura 31 w porywach do 31.7  zalezy kiedy wiatrak skreca.. raz lewo a raz w prawo

Wilgotnosc w koronie drzew 40% a pod sukienka 50-55% w zaleznosci kiedy podlane

Wody dostaja po 4 litry na glowe co drugi dzien.. pija jak moj stary kiedy bylem maly.. 😄 

Criticale jutro dostana ostatnia dawke papu bo juz zaczynaja sie wyjadac a potem okolo 2 tygodnie +/- kilka dni i bedzie kosior 😎 

Gelato jest gdzies z 2 tygodnie za nimi a Shogun.. jak to Shogun.. do konca bedzie walczyl o honor . Popcornu zdecydowanie za duzo.. wiec podpatrujac najlepszych ide w ich slady i od nastepnego grow sukcesywnie bedzie wszystko golone. Ogolnie panny maja sie dobrze. Balem sie ze jak dam 3 tabsy na donice to je powykreca:D ale jak widac nie zrobilo im to zadnej krzywdy:P

Korci mnie zeby juz sampelka Criticala urwac moimi beszczelnymi paluchami.. ale obiecalem sobie ze w tym grow nie ruszam ani gieta 😄

Dobra dosc tej propagandy.. lepiej na czyms oko zawiesic 😉 Dziekuje wam wszystkim za to ze tu jestescie i ze ktos to w ogole oglada 🙂 

Milego weekendu mordeczki 😉 

IMG_20220812_174150[1].jpg

IMG_20220812_174257[1].jpg

IMG_20220812_174240[1].jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Mr.Green dzięki Mordeska 😊😊😊 elegancko to wygląda. 

Nie bałeś się przy tych trzech biotabsach, że może wyjść kupa? W sensie, że zacznie uwalniać za dużo pierwiastków? Widziałem tu na forum jak ludziom nabiło liście azotem tak, że były aż czarne (w najlepszym przypadku), albo je niemal jarało i stawały. U Ciebie fakt, są ciemne, ale wygląda to na takie przyzwoite pogranicze (końcówki delikatnie przypalone miejscami). To kwestia odmiany jaką się uprawia, w sensie - jedna odmiana wytrzymuje więcej tabsów, a inna mniej, czy bardziej ich rozlokowania w donicy? Tego tabsa w ogóle się daje w całości, czy można go kruszyć i rozsypać w donicy? Co relacja to inne efekty, ale dużym minusem i w sumie jedynym, który mnie odpycha od skorzystania z niego jest fakt, że nie można zrobić jakiejś korekty, no bo jak? Trzeba by było wyciągnąć tabsa z doniczki w przypadku przenawożenia, a i tak by było za późno + ewentualne uszkodzenie korzeni opóźni uprawę, bądź też (w przypadku automatów), konkretnie ją zastopuje.

Edytowane przez Rzeźnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Rzeźnik z tymi tabsami to zastosowalem sie do zalecen producenta. Mam mala tabelke obrazkowa od BioTabs i do 10 litrow ziemi dajesz 1 tabsa, powyzej 10 litrow do 20 litrow dajesz 2 tabsy a powyzej 20 litrow ziemi dajesz 3 tabsy 😛 ogolnie to dodalem jeszcze inne sypkie odzywki na start ktore zawieraja azot i wszystkie pierwiastki + do tego ziemia nasycona bo dedykowana.. wiec jak widac organiczne gadzety nie szkodza roslinie bo roslin nie pobiera ich odrazu jak je dostarczasz tylko za pomoca bakteri przeksztalca to wszystko w srodku w papu dla siebie i pobiera ile potrzebuje. W skrocie mowiac.. "moj azot lepszy niz twoj" hehe 🙂 balem sie dajac te 3 tabsy.. ale motto firmy dziala. 

Don't panic.. it's organic i to w sensie ze jak sie naleje albo nasypie za duzo to nie panikuj bo to organiczne i nic sie nie stanie. 

Tabsy ogolnie zrobilem na pół i dalem 6 polowek w dolnej czesci donicy ukladajac je w kolko na wzor zegara.

Z tego co ja zauwazylem po swoich uprawach to najlepiej to wychodzi jak zapewnisz roslinie szwedzki bufet od startu a ona sobie sama wyzera co chce. Widzisz wydaja die ciemne liscie bo jest nabita pod korek. Jakby na pograniczu a jednak krzywda roslinie sie nie dzieje.. wrecz przeciwnie rosnie i puchnie. Kloci sie to nawet z tym ze nadmiar azotu blokuje kwitnienie.. ??  Tez mnie to zastanawialo i kiedys sprobuje to bardziej kontrolowac lecz poki co nawet nie chce kombinowac bo raz sprobowalem i jedno grow mi nie wyszlo z tego powodu.. 😕

Sam Tabs odgrywa bardzo wazna role bo jak sie rozpuszcza w ziemi to musi uwalniac jakies zwiazki ktore reguluja PH ziemi bo nigdy nie sprawdzam PH przed podlaniem tylko leje odstana 48h wode gdzie kiedys sprawdzalem wode jaka mam w kranie i PH pokazalo 8 jak nic a nigdy gdy uzywalem tabsow nie mialem z PH problemow.

Z organika jest tak ze lepiej wiecej niz za malo bo ciezko sie uzupelnia braki bo to trwa zanim zarcie ktore dodajesz sie przerobi w ziemi zeby roslina je zjadla

Po moim pierwszym grow jak robilem tu relacje tu czesto ludzie pisali ze za ciemne liscie i za duzo azotu zebym lal sama wode.. gdzie to byly automaty i lalem sama wode.. a oni dalej ze za ciemne i lej sama wode.. a ja pisalem ze leje sama wode.. i jak to przeczytalem kilka razy to pomyslalem kurde moze maja racje.. chociaz planty swietnie porosly to wpadlem na pomysl ze skoro za duzo azotu a tabs.ma go sporo to do nastepnych automatow nie dalem tabsa a do dwoch dalem polowke tylko.. i sie zjebalo.. jak automat zaczal kwitnac to sie zezarl szybko i szybko jasnial i w polowie FLO byly braki i sie wszystko pojebalo.. i wyszla lipa.. i wtedy bylem dopiero zly 😄 mowie pierdole nie slucham sie nikogo.. lece jak producent zaleca.. 

Te odzywki musza miec chyba niskie EC same z siebie ze nadmiar nie pali rosliny, nie ma tam soli jak w mineralnych.. itp

Jak leje plynna odzywke to wale na oko okolo 10ml lub 15ml i jest gitara. Leje tak o z nakretki pi razy drzwi 😛

Wczesniej dawalem calego tabsa na automaty.i widac bylo ze w pewnym etapie wzrostu korzenie musialy sie dorwac do tabsa bo roslina ciemniala.. wiec teraz je podzielilem na mniejsze porcje. Tabsa mozesz dac tez w gornej czesci doniczki minimum 5 cm pod powierzchnia i jak bedziesz podlewal to sie bedzie rozpuszczal od gory i karmil wszystko ponizej. 

Sam sie ucze ciagle i szukam najlepszego rozwiazania. Patrzac teraz na tego jednego Criticala ktory sie wyjada to daje chuja w talary pociac ze to nie jest niedobor tylko on juz nie chce jesc.. on juz wie ze sie zbliza koniec i nie pobiera substancji ktore mu juz nie sa potrzebne a w ziemi ich nie brakuje no bo zobacz.. wszystkie dostaja to samo papu na start i za kazdym podlaniem a jeden juz zaczyna sie wysysac.. drugi robi to samo z tygodniowym opoznieniem a np. Shogun ktory kwitnke 10-11 tyg. Leci sobie dalej w najlepsze na tym samym pakiecie co Criticale. Wiec wniosek jest prosty. Roslina żere te pierwiastki ile moze na full a jak juz nie potrzebuje to sama pauzuje.. i to jest kolejny plus BioTabsa.

Ogolnie jeszcze widzialem filmiki ze mozna dac np. 2 tabsy i trzeciego wcisnac w glebe jak sie zaczyna FLO ale nie chce na razie kombinowac bo mam zle doswiadczenie zeby czegos nie dawac..

Ziemie teraz bede uzywal ponownie bo ponoc za drugim i trzecim razem sa jeszcze lepsze efekty niz za pierwszym razem gdzie ta ziemia jest dobrze nasycona bo jak kiedys poszedlem wyjebac ziemie z doniczki w jedno miejsce.. to w tym miejscu roslinnosc rosnie dwa razy lepiej niz obok 😄 serio bez kitu 😄 tu z lewej cos tam slabo rosnie a tu z prawej gdzie wyrzucilem ziemie to roznica jest znaczaca 😄 nawet wygladaja lepiej 😄

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Mr.Green no właśnie, ja sam się zastanawiam nad tą teorią -  chodzi o zielone liście do samego końca, bo to nie jest normalne w naturze, że do samej śmierci jest się w pełni zdrowia, ludzie się marszczą, opadają z sił, zwierzęta to samo, jeżeli chodzi o rośliny to też w końcu obumierają, drzewa próchnieją, wszystko ulega rozkładowi, ale jakoś tak utożsamiamy śmierć z czymś złym, że i tutaj mogło się nam uroić, że najlepiej być nieśmiertelnym i w przypadku roślin to wygląda jakby były podpicowane jak stare baby botoksem i chirurgią plastyczną. I to się zgadza z faktami, bo u Ciebie Critical też wie kiedy przestać grać swój koncert, a ziemia jest bogata w próchnicę i bakterie, skoro rośliny, które rosną na niej po "grow właściwym", też jeszcze z niej korzystają. A kto wie co zioło traci poprzez pomijanie naturalnych procesów jakie są związane z procesem starzenia się? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zielone krainy super się to czyta, nie? Widać, że osoba po drugiej stronie ma osobowość, swoje przemyślenia, a nie jak ten koleś co pisze u każdego co dwa posty "Zajebiście idzie",  "Będzie dobre palenie", "tak trzymaj", które zupełnie nic nie wnosi do tematu i w ogóle nie dochodzi do żadnej konkluzji xD

PS: GRATKI @Mr.Green złoty nick ROBI WRAŻENIE 😁 #mr_kryha

Edytowane przez Rzeźnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Rzeźnik ku..wa az sie zle czuje z tym zlotym... nie wiem za co to w ogole.. 😄 jak ja amator haha wiec cos tu nie gra.. 😄

Jak dla mnie natura sama wie co najlepsze a i czlowiek pochodzi z natury..  tylko troche o tym zapomnial 😛Wszystko ma swoj poczatek i koniec.. jak to Zielony pisal 🙂

P.S. nie wale krychy.. jezeli o to chodzi 😄

@Zielone krainy nie gadaj ze Ty to czytasz wszystko 😄 ja sam nie raz sie zastanawiam.. ze chyba za duzo sie rozpisuje.. ale nie potrafie inaczej.. sorry 😛 taki charakter 😛

Ciesze sie bardzo ze moge tu razem z wami dyskutowac na tak powazne tematy 🙂 jest mi bardzo milo 🙂 dziekuje wam wszystkim 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Up and Down 🙂  maly upik z nudow.. juz raczej wiele sie nie wydarzy do scinki.. Blue Gelato i Shogun jeszcze puchna.. a Criticale juz zaczynaja dochodzic 🙂

 

IMG_20220816_215229[1].jpg

IMG_20220816_215155[1].jpg

IMG_20220816_215008[1].jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMG_20220816_201002[1].jpg

IMG_20220816_200937[1].jpg

IMG_20220816_200909[1].jpg

@Zielone krainy  Mysle ze te dwa Criticale to ten tydzien do konca i nastepny jeszcze caly. Wtedy bedzie 8 tygodni. Trichomy prawie mleko wszedzie.. takie 80-90 % mleczne wiec na te dwa tygodnie powinny wystarczyc zeby zaczal sie bursztyn pojawiac. 

Zielony no naet spuchly Ci powiem.. Te gadanie im o potworze z szafy.. i zdjecia twoich topow jednak chyba cos pomogly:D jeden nawet zaczal sie kwadratowy robic lekko 😄 ale chyba za pozno mu pokazalem teorie kwadratu 😄 

Gelato gdzies ze 3 tygodnie jeszcze i Shogun tez 3 do 4 tygodni.. 🙂

@Zielone krainy Patrz jaka masa popcornu.. wszedzie go pelno.. Jakbym to usuwal od poczatku to te topy mogly by byc wieksze:P Jak na organike to nie ma lipy co nie 😛

IMG_20220816_200713[1].jpg

IMG_20220812_174332[1].jpg

IMG_20220816_200840[1].jpg

@Zielone krainy ogolnie to lece teraz 7 tydzien FLO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Mr.Green  No popcornu masz sporo , sporo zjadł składników i energii świetlanej, ale ekonomista taki jak ty wykorzysta każde maleństwo, nic się nie zmarnuje ;)  Ja popcornu już nie trzymam, bo potem się go pali, jak za karę, chyba, że coś z niego zrobisz nalewkę, masło, to się przyda, bo do palenia to moim zdaniem tak średnio będzie znacznie słabszy niż palenie z górnej części szczytu, jakie miało lepszy dostęp do światła i będzie dojrzalsze, a doły będą takie pewnie bardziej przeźroczyste niż mleczne. Ja chwile temu otwierałem szafkę, jakie zapachy , piękne, topy dalej wilgotne, więc się cieszę, bo się bałem, że w tych temperaturach to 3-4 dni i będą suche, ale rekompensuje to duża wilgoć, jaka obecnie jest w domu, więc schną w miarę wolno, co mnie cieszy.

Edytowane przez Zielone krainy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Mr.Green Powiem Ci, że wygląda to imponująco! Jeszcze jak tak piszesz o tym zestawie biotabs'a, jak to fajnie się obsługuję, do tego patrzę na te efekty, to chyba też polecę następny projekt na zestawie biotabsa. Jak miałbym dostać choć połowę tego co Ty, ale w takiej jakiej jakości, to nie nie będzie mi szkoda tych 200 czy 250 zł na ten zestawik 🙂
Chociaż w sumie nie zakończyłem jeszcze swojego projektu na allmixie i  tripacku od biobizza, ale nie spodziewam się fajerwerków jak u Ciebie 🙂 
5! o/

Edytowane przez MiraiiNikki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zielone krainy popcorn sie nie zmarnuje 🙂 te lepsze kawalki skitram na czarna godzine 😄 a ten gorszy sort to przeznacze na maslo i wypieki. Od nastepnego grow zero tolerancji, od pasa w dol wszystko bede usuwal. Tak jak napisales.. duzo swiatla i pierwiastkow pochlonely ale osiagnalem swoj cel i mam juz wszystko podpatrzone.. jak rosnie, kiedy usuwac i jak postepowac, takze wiedze z obserwacji z pewnoscia wykorzystam od nastepnego wysiewu.

Elegancko ze schnie powoli. Glowa spokojna 🙂 bo jakby 3-5 dni poschlo za bardzo to szkoda by bylo wlozonego wysilku i czasu by na koniec nie ze swojej winy nie byc do konca zadowolonym 😛

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Udyr probuje wlasnie to rozkminic z tymi tabsami i wyczuc ich ilosc 😛 chodzi mi po glowie maly experyment.. by przy nastepnym grow=SoG podzielic je na 3 grupy pos wzgledem ilosci tabsow.. jednej dac 1.5 drugiej 1 a trzeciej 0.5 i w ten sposob zobaczyc na zywo jakie beda roznice. 

Najgorsze z tym tabsem jest to ze jak dasz za malo to potrafi sie to szybko spierdolic i potem ciezko powrocic do stanu przed kleska 🙂

Druga sprawa jest taka ze wszystko co dodaje do ziemi na start ma mniej lub wiecej azotu i producent troche sie slizga z podaniem konkretnych proporcji jezeli uzywa sie ziemi dedykowanej ktora sama zawiera mniej lub wiecej skladnikow. Z tego co zdazylem ogarnac przez pierwszy rok sadzenia to proporcje aa podane pod zwykla ziemie nie nawozona jaka widzialem tylko u Kanadyjskiej firmy Gaia Green. Ziemia ma 0 / 0 / 1 wiec jest jalowa. 

Kazda ziemia na rynku ktora znalazlem ma juz papu ja start.. i nie do konca mam to jeszcze opanowane z dozowaniem.. stad moj pomysl na experyment by wiedziec jaka jest max dawka, srednia dawka i dawka minimalna.

Przy obecnym grow wyszedlem z zalozenia ze lepiej wiecej niz mniej i nie zaluje bo przedostatni grow wzialem sobie ciemny kolor lisci do serca i poskapilem tabsow.. i sie zdupcylo wszystko.. plus kilka moich bledow i byla lipa..

Koniec koncow dalem 3 jak producent zalecal i wyszlo dosc dobrze.

Dzieki za rade. Jest ona potwierdzeniem moich obserwacji co do roslin 🙂

@MiraiiNikki dzieki za mile slowa. Staram sie jak moge 😛 nastepne grow bedzie ciekawe wiec zapraszam juz niedlugo. 

polecam sprobowac BioTabsa.. jak sie spodoba to moze zostaniesz przy tej metodzie a jak nie to zawsze mozna wrocic do swoich patentow

Jakosc jest niezaprzeczalnym faktem jezeli chodzi o organike. Warto isc w tym kierunku bo jak widac, to organiczny wariant nie musi byc znaczaco gorszy od minerlanych rozwiazan.

Oczywiscie nie twierdze ze jedno jest lepsze od drugiego bo nie o to w tym chodzi. Sa to dwa sposoby i oba moga byc skuteczne. Cieszmy sie ze mamy wybor i tyle mozliwosci i ze dla kazdego cos dobrego 😉 Dodam ze o ile podstawowy zestaw BioTabs robi robote to by wycisnac z topow max niezbedna jest herbatka kompostowa PK od Biotabs ktora sie napowietrza i to ona daje dobrego kopa by topulce puchly 🙂 koszt to 18€  za pudelko a kupilem rok temu.. i uzywalem przez 4 grow wliczajac te obecne jako 4 przy czym teraz uzywalem namietnie.. podajac dwa razy wiecej i dwa razy czesciej.. i zostalo mi na dwa podlania dla dwoch panien.. akurat by dobic te 4 grow 

dodam ze przy kazdym grow uprawialem 6 doniczek po 25 litrow wiec 6 doniczek x 4 grow = 24 planty.. wiec jak za ta cene.. hmm dla mnie jest to bardzo wydajne.

 

No i nie bede milczal jezeli chodzi o sama lampe 🙂 bo to bardzo wazne by oswietlenie sprostalo powierzonej jej powierzchni 🙂

BioTabs nie zrobi wszystkiego sam.. dobre swiatlo do optymalnego placu bojowego to podstawa udanej armi topulcow 😛

Mam nadzieje ze uda mi sie zaprezentowac cos ciekawego w nastepnym projekcie

@Udyr yyy powiedzmy ze wiem o co Ci chodzi z tym widmem.. 😅 

Na lampach i calych tych czarach liczbowo-symbolowo-kokoczoko... znam sie tylko w teorii.. gorzej z praktyka..

Jedynie moge dodac ze byla na 40% mocy.. jak babcia mojego kolegi robila te zdjecia a potem porozrzucala USB po dzielni zeby sobie kazdy poogladal.. bo to nie sa moje zdjecia.. 🤥 bo ja ogolnie sie nie znam za bardzo.. co to za rosliny dziwne sa..  🙄 jakies takie niby medyczne.. 👨‍🔬

SanLight EVO nowa seria wyglada jeszcze lepiej i gdybym mial gdzie to pewnie by byla juz szarpana przez powiew nowego wiatraka mieszajacego na drugim metrze kwadratowym.. ale ni ma gdzie 😞

A jezeli mozna zapytac.. kiedy termin? 🤰

Edytowane przez Mr.Green

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...