Skocz do zawartości
Ciemny

Miernik ph wody.

Rekomendowane odpowiedzi

Jaki mierniki ph wody na początek? Znajdzie się coś do 100zl ? 

Jestem zielony w tym a chciał bym lać wodę z prawidłowym pH żeby nie zatrzymać wzrostu . 

Mam listki ale nie zbyt temu ufam bo woda z kranu a woda ze sklepu nie różnią się kolorem na listku. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Zielone krainy napisał:

@Ciemny  Adwa d11 lub d12, ale koszt to jakieś 180 zł. Kup paski testowe do ph, jak Adwa przekracza twój budżet.

ma racje za kilka  złotych możesz kupić płyn heliga https://allegro.pl/oferta/kwasomierz-glebowy-plyn-helliga-ph-metr-najlepszy-9125843146  albo https://allegro.pl/oferta/ghe-test-do-pomiaru-ph-w-roztworze-5645581651

a jak chcesz mieć porządny miernik do wody kupujesz adwad12 albo 14 https://allegro.pl/oferta/miernik-ph-kwasomierz-adwa-ad12-dokladnosc-0-01-ph-9428718207

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 heliga jest najlepszym tanim miernikiem ph ziemi.  a ten drugi też jest dobry sam używam. pokaże ci ph 6 czyli tyle ile potrzebujesz. do odstane wody w sam raz i łatwy w uzyciu. lejesz wode do probówki na 3/4 i wlewasz 2 krople. zamykasz potrząsasz i masz wynik. jak jest żółte to masz ph6 im bardziej idzie w zielen tym ph większe. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten sobie kup. Korzystam z niego i nie mam żadnych problemów z uprawami. Rośliny do końca sa zielone,  nie mam żadnych problemów z żółtymi liściami, czyli ph mierzy dobrze.  Kosz tylko 55 zł.

https://allegro.pl/oferta/elektroniczny-miernik-ph-tester-atc-autokalibracja-10972366848

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, LiitlebigWeed napisał:

@Kupa kupalski a skąd wiesz że ten twój miernik jest wiarygodny??. porównywałeś go z innymi testerami czy kupiłeś tylko dlatego że miał text autokalibracja.??

Mam  skończoną jedną uprawę oraz za tydzień lub góra 2 tygodnie kończę uprawę 8 roślin.  Problemów z roślinami nie mam żadnych - wszystko idzie wręcz książkowo, a więc miernik mierzy dobrze. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@LiitlebigWeed Sprawdzałeś jak długo utrzymuje się ph, które zostało obniżone tym specyfikiem?  Ph spokojnie mozna zredukować octem lub sokiem z cytryny, ale niestety ph obniżone w ten sposób nie jest trwałe i już po kilku godzinach zaczyna powoli wzrastać. Zaciekawiło mnie jak długo utrzymuje się ph zredykowane tym specyfikiem, który w końcu jest oparty  o kwas cytrynowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy można obniżyć pH wody np kwaskiem cytrynowy Lub octem i swobodnie podlewać?

Zamówiłem ph minus ale będzie dopiero we wtorek.. a muszę podlać panny 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze pytanie za sto punktów. Roztworowym miernikiem pH zmierzę pH np wody z nawozami? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Bubble nie wiem czy się dobrze zrozumieliśmy 😆

Wiem że w płynnym mierniku do mierzenia pH jest płyn który należy dać do wody i wychodzi kolor który odpowiada za jakiś tam stopień pH . 

A jeśli dodam ten płyn do mierzenia pH np do wody z nawozami czy tam odżywkami też mi wyjdzie jakie jest pH ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...