Skocz do zawartości
Zumiacz

​[Pierwszy raz] 2x Strawberry Gum (Auto) 2x Super Silver Haze (Auto) [ LUMATEK ATTIS 200W ]

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Panie i Panowie 🙂

Zaczynam swoją pierwszą przygodę z Indoorem. Na wstępie proszę o łaskawość i cenne rady 🙂 

 

Mam kilka pytań

Czy na początku uprawy wentylator wyciągający powinien chodzić cały czas ? Bo jak cały czas działa to ciężko mi utrzymać wysoką wilgotność (max 50 - 55 %) 

Czy powinienem mieć jakiś wentylator wtłaczający ? Gdy zamknę boxa to go wsysa, mam niewielkie dziurki porobione w kołnierzach wentylacyjnych i podczas działania lampy otwieram siatkę u dołu (na rzepy) dla lepszego przepływu powietrza. 

Najlepsze pH do podlewania o 5.5 - 6.5 ? 

Zbijanie pH sokiem z cytryny lub octem spirytusowym to bezpieczne działanie ? czy lepiej zainwestować w jakiś Ph- ? 

Posiadam wodę ze studni pH 7 -8

 

Sprzęt jakim dysponuję to

GrowBox 80x80x160 

Tester pH+temp Adwa AD12

Nawilżacz powietrza automatycznie utrzymujący poziom wilgoci.

Wentylator mieszający Adler 30W 2biegi  20cm średnicy 

Lumatek Attis 200W

Wentylator Axial-Flo Turbo 125mm / 243 m3/h

Filtr węglowy Can Lite 300PL 300-330 m3/h

Ziemia to Canna Terra Professional Plus

Doniczki 12l produkcyjne

 

Nawozy jakie posiadam 

Nawóz Plagron pk 13-14 500ml | Stymulator kwitniena

Nawóz Plagron terra bloom 1L | Na kwitnienie

Nawóz Plagron terra grow 1L | Na wzrost

Nawóz Biobizz CAL-MAG 500ml – Wapń i magnez

 

Zamierzam zastosować tylko metody treningu LST 

 

 

Dzieciaki wyszły z ziemi 30.05 ( Jedna jeszcze nie wyszła lecz to kwestia dnia bo Kot postanowił pogrzebać sobie i "przesadzić" ją w inne miejsce 😂

Lampa świeci na 40% około 45 cm od szczytów. Temperatura 23 - 26 stopni C. Celuję w wilgotność rzędu 70 - 80 % lecz przy włączonym wentylatorze wyciągającym ciężko utrzymać taką wilgotność.  

IMG_20220531_220641.thumb.jpg.d1ca9a841caf9f1a7e49df3994a2b4d3.jpg

IMG_20220531_220707.thumb.jpg.0c49aeccd4e66a17075e07a6fbc69d69.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zumiacz jeśli wyciąg zasysa Ci boxa to znaczy że i powietrze sobie sam zaciągnie.

Pamiętaj że negatywne ciśnienie pozwala wyciągać zapach i zużyte powietrze, gdybyś wtłaczał zbyt dużo do środka to mógłbyś później mieć problem z zapachem plantów.

Co do ustawiania pH. Buteleczka specyfiku to śmieszny wydatek w porównaniu do poczynionych zakupów 🙂 a ocet i sok z cytryny szybko przestaje działać.

Możesz pomyśleć też o regulatorze prędkości do wenta, utrzymałbys wyższą wilgotność. Chociaż to nie jest priorytet.

 

Będę zaglądać, powodzonka ✌️

I btw. co skłoniło Cię do automatów ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyciag nie potrzebny. Nie ma co wyciagac. Lepiej jakis wtlaczajacy dac. Nawet 5W na wlocie robi kolosalna roznice niz bez wlotu. Swieze powietrze i lekki powiew mile widziane.. no chyba ze namiot full legal otwarty caly dzien no to luz 😄

Od kogo pestki?

Lampe mozna ciut wyzej jak sie beda zbijac.

Powodzonka i witamy wsrod milosnikow dobrego tematu 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zumiacz  Wielu mówi, że od początku wyciąg powinien chodzić, a ja uważam inaczej i uskuteczniam z powodzeniem coś innego. Went wtłaczający nie jest konieczny, ale jest przydatny moim zdaniem, sam posiadam i szczerze na wegu, to mam wyłączony went wyciągający, a włączony wprowadzający i się to dobrze sprawdza, powietrze sobie znajdzie ujście, a wilgotność jest utrzymywana na prawidłowym poziomie.  Zainwestuj w p[h minus, sok z cytryny nie jest stabilny, jak chodzi o zbijanie ph.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Udyr  Dzięki za radę 🙂 napewno pomyślę o regulatorze prędkości a Ph minus już mam w "koszyku" 

Czemu Automaty ? Hmm liczę na w miarę szybki plon, następne raczej już będą normalne sezony. 

@Mr.Green  Super Silver Haze od Black Diamonds Seeds   a   Strawberry Gum od Advanced Seeds 

@Zielone krainy Dzięki na pewno rady się przydadzą 🙂 Jaki pH - polecasz ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zumiacz z sezonów porównywalnie lepszy plon jest. I oszczędność prądu na dobrą sprawę, a różnica w czasie uprawy już nie tak ogromna.

Sam też musiałem się przekonać o tym na własnej skórze.

✌️🐺

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny się rozwijają :) Panowie pytanko, dać im terra grow? Czy narazie jechać bez żadnych odżywek? :) IMG_20220602_190155.thumb.jpg.06a744f1a47fe81765e3b882c6904fb1.jpgIMG_20220602_190155.thumb.jpg.06a744f1a47fe81765e3b882c6904fb1.jpg

IMG_20220602_190114.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zumiacz nie wiem czy jest sens mieszac mikoryze bio z mineralnymi nawozami.. raczej to nie idzie w parze. Nie zaszkodi sprobowac ale nie wiadomo czy to cos da, no i chyba troche za pozno zeby to teraz dosypac. To sie miesza z ziemia na start. Jakbys to mial od poczatku i nie uzywal pierwsze 3 tygodnie nawozow mineralnych to zapewne zadziala.

Wszedzie ten @Udyr sie przedemnie wpakuje 😄

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, na jednej dziewczynie mam takie dziwne liście podpowie ktoś co jej dolega? Strawberry Gum zdjęcia nie oddają prawdziwego wyglądu, druga ma normalne liście a ta zaczyna coś wydziwiać 😄

  IMG_20220604_182332.thumb.jpg.a7d4b9ea17569891257f5577299af6d5.jpgIMG_20220604_182314.thumb.jpg.53e575f66d66cce09b217f67918a5b97.jpg

IMG_20220604_184002.jpg

Edytowane przez Zumiacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj podlaczylem Lumateka i przy nowym swietle tez tak wygladaja. Ja wyciagne na zewnatrz wygladaja normalnie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...