Skocz do zawartości
TrzeciBratLumiere

Mogę już zaczynać lst?

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Wyszła z nasiona 8 dni temu, coś nie chce iść w górę. Niby nie ma tych 5 pięter (tak po prawdzie, to nie wiem, ile ma, bo nie umiem tego policzyć.. 2, 3?), ale pakuje tych liści tak gęsto, że boję się, że nie wyrobi za dużo szczytów i będą kiepskie zbiory...

 

IMG_20220531_174340.jpg

Edytowane przez TrzeciBratLumiere

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Automat i to o dosyć krótkim żywocie - Hulkberry od RQS.

Generalnie niewiele mogę zrobić w obecnym setupie, lampa nie ma ściemniacza, bo to nie jest dedykowany produkt pod uprawę. Zasilacz ma wbudowany, a rozbierać nie chcę, bo ma IP65, z czego mocno korzystam, radośnie chłodząc ją wodą.

Na razie wyciągnąłem lampę poza boxa, jakieś 10 centymetrów wyżej + zwiększyło rozproszenie światła poza boxem, co mi w tym przypadku jest na rękę.

 

Podsumowując, poczekać aż się wyciągnie i dopiero wtedy kombinować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doszedł nowy domek, troszkę roślinka podrosła. Już chyba można zacząć się bawić? Krzywa troszkę jest, bo już przymiarki palcem robiłem i nie wróciła do góry.

 

 

Swoją drogą, ten dolny liść jest jakiś taki powykręcany od paru dni już, do tego wczoraj mu się końcówka przypaliła (słabo to widać akurat na tym zdjęciu). Jest to powód do niepokoju, czy zignorować?

IMG_20220603_135522.jpg

Edytowane przez TrzeciBratLumiere

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej trzymałem około 40-50% wilgotności, od wczoraj udało mi się trochę podnieść i najniższą wartość zanotowaną mam 55%, przez większość czasu nie spada poniżej 60. Więc to chyba nie to.

 

Za to liście mi trochę oklapły, nie mam pewności, czy to z przelania, czy przesuszenia. Na powierzchni gleba jest dosyć mokra, na 2-3 cm już co najwyżej wilgotna. Wlewałem jej jakieś 24h temu około 400-500 ml, z czego połowę bezpośrednio pod roślinę, a połowę w dalszej części doniczki (bo tam mniej korzeni, więc uznałem, że wolniej pije). 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...