Skocz do zawartości
Legenda

Odpowiednik mocy lampy LED, opinie.Donice do Grow Boxa

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Siema, siema 😁

(na wstępie jeśli nie chcesz czytać farmazonów moich, nie na temat bynajmniej donic, to przewin do tekstu napisanego czarną, grubą czcionka, BOX 60X60X140, tak się zaczyna zdanie(na samym dole) i temat o donicach), a jeśli ktoś da radę i pomoże mi w tych 2, dość łatwych kwestiach, myślę jeśli ktoś się zna itd. 😁, to byłbym bardzo wdzięczny.🥴

Niby nie początkujący, ale jednak.

Dobra do rzeczy, jutro przyjeżdża w końcu lampa LED marshydro ts1000 150w.

To może zadam do tej lampy od razu pytanie, gdy mi się nasunęło. Mianowicie ile, myślicie lub bardziej, jaki jest odpowiednik mocy LED 150w? Na oficjalnej stronie pisali, że odpowiednik mocy to 250w hps lub 300, 400, no i jak w końcu? 

Hmm, jako iż tworzę nowy temat, a nie każdy musiał widzieć mój temat o lampach do growboxa 60x60x140, to mógłbym prosić dobrą duszyczkę, która miała do czynienia z tą samą lampą o jej ocenienie itd? 👇(Link)

https://www.mars-hydro.com/ts-1000-led-grow-light (z tego, co widzę promka jest, parę dni dosłownie po moim zakupie😑)

Dobra, bo temat o donicach, a pierdole o czym innym, ale ważne dla mnie jest wasze zdanie i ogólnie te kwestie, bo pomyśle sobie o moim 1wszej uprawie, to krew mnie zalewa, nie że sprzęt słaby, właśnie o dziwo git, ale to że zamiast tych 2 miech mniej więcej, wyszło koło lub ponad 4 xD. Tylko no to już jedyny brak wiedzy o cfl, bo mój kumpel mi nagadał niby parę lat temu, że on nią cały cykl leciał i chyba miał odmianę gorille coś tam, a reszta moja wina i dobrze, że mam pomocnika, bo z tych 9 co były i finalnie zostało 8, by było nic.

No i chuj znów się zagadałem sorry xD( od razu, na początku ogarnę by ludzie lookneli o czym jest temat itd, ale ktoś całe przyczyta, wątpię ale by było miło i jeszcze poprawnie to już wgl).

Dobra powazka, szybka piłka.

BOX 60x60x140, planuje wjebac 5x doniczek po 20x20 cm, myślicie że do takiej powierzchni wejdzie te 5? Lookalem gdzieś tu na fotoleracji, że ziomek miał 70x70 i właśnie też donice 20x20, tylko 10cm wzdłuż i szerz to w chuj. Planuje takie👇

https://www.growtent.pl/product-pol-1652-Doniczka-Air-6L-20x20cm.html

6L, tak w ogóle styknie aby już ich nie przesadzać? Czy lepiej inne wgl te donice, jak i wymiary oraz pojemność (L)? Dzięki za każdą pomoc, pozdroo

Edytowane przez Legenda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Legenda napisał:

To może zadam do tej lampy od razu pytanie, gdy mi się nasunęło. Mianowicie ile, myślicie lub bardziej, jaki jest odpowiednik mocy LED 150w? Na oficjalnej stronie pisali, że odpowiednik mocy to 250w hps lub 300, 400, no i jak w końcu? 

bardziej 250W

8 godzin temu, Legenda napisał:

Hmm, jako iż tworzę nowy temat, a nie każdy musiał widzieć mój temat o lampach do growboxa 60x60x140, to mógłbym prosić dobrą duszyczkę, która miała do czynienia z tą samą lampą o jej ocenienie itd?

lampa dobra bedziesz zadowolony na tą powierzchnię 

9 godzin temu, Legenda napisał:

BOX 60x60x140, planuje wjebac 5x doniczek

daj 4 doniczki po 11l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kibic

10 godzin temu, Kibic napisał:

bardziej 250W

Też tak uważam i na oficjalnej podają tyle samo;)

 

10 godzin temu, Kibic napisał:

lampa dobra bedziesz zadowolony na tą powierzchnię 

Właśnie zamontowałem, kurwa się jaram, jak dziecko 😁( jedynie jedno "dziecko" nie wyszło afghan kush, ale teraz z takim sprzętem będzie 🔥 mimo to)

 

10 godzin temu, Kibic napisał:

daj 4 doniczki po 11l

Ale to na automaty sens 11l?

Nawet jeśli to kurcze mam 6, chyba że 2 out tylko się lekko dygam, a światło pada git na wprost domu, mógłbym z boku, ale tam i orzech zasłania i ogólnie mało światła to ma jakikolwiek sens je tam umieszczać?

W sumie, co się będę, z szt statnio wydlubalem 4 nasio, 2 wyszly chyba to dam te 2 do hps i Francja elegancja 😁

Dzięki za pomoc:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, Legenda napisał:

mógłbym z boku, ale tam i orzech zasłania i ogólnie mało światła to ma jakikolwiek sens je tam umieszczać?

nie

36 minut temu, Legenda napisał:

Ale to na automaty sens 11l?

jest to taki standard przyjęty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@Legenda  8 l donica wystarczy na automat, sam sezony w 8 l uprawiam i wychodzi dobrze, jak na wega do 38 dni, a auto wega kończy około 30 dnia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Wiesiu napisał:
2 godziny temu, Legenda napisał:

Ale to na automaty sens 11l?

jest to taki standard przyjęty

Właśnie chce kupić, możesz proszę polecić jakieś konkretne doniczki 20x20cm?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Wiesiu , to może inaczej.

Mam boxa 60x60x140 ile Litrów byś polecał do takiej powierzchni i wymiar, bo szukałem 11l 20x20cm i nie mogłem.

A może do automatów lepiej 8l, Ale jakie wymiary?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@Legenda  Możesz dać 6 doniczek 8 l, zmieścić się zmieszczą , ale to nie ma sensu większego , chyba że chcesz oszczędzić czas na wegu, krótki weg i wtedy się pomieszczą. Jednak na taką powierzchnie wystarczą 2 rośliny w donicach 8 -11 l, jak weźmiesz fotoperiod, jak chcesz automat to 4 donice ci starczą, ale wyjdziesz na tym gorzej niż na odmianie fotoperiodycznej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@Zielone krainy , tak wiem i zgadzam się, ale co z tym wymiarem wciąż, a mianowicie ile by było na te powierzchnię itd?

Na razie dałem wiadomo w małe, ale by już mieć i być przygotowanym na przesądzenie itd:)

Dodam, że po prostu chce te 8l np, jak mówisz tylko jakie te wymiary, widziałem 25x25x26 itd, a i 8l, chyba 20x20, również 

Dla takich automatów, co by było najlepsze, myślisz:)

Edytowane przez Legenda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@Legenda  Zrób sobie przysługę i kup sobie pestki fotoperiodów, będziesz miał znacznie większa szansę na sukces, automaty nie sa polecane dla poczatkujących, a po za tym, szkoda zachodu z tym automatami, jak dla mnie. Weź sobie wersje fotoperiodyczne, dwie donice 15 l , zrobisz scroga i wyjmiesz, jakieś 200-250 g z tego namiotu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@Zielone krainy , na 3 uprawę, pomyśle by tak zrobić i poniekąd jest w tym większy sens i właśnie, jak mówisz ilość, ale to jest jakaś kwestia z oświetleniem?

Mam na myśli czas, bo tutaj 2, 3 miesiące max, a przy tych fotoperiodach, co wspominasz? Czy lepiej już poczytać na spokojnie? 

Sprostuje czy tutaj się wiąże, że dłużej je muszę czy nie wiem jest jakaś różnica czy standard i początkujący na spokojnie da rade?

Nie ukrywam kopce i jeszcze podział, dlatego poniekąd te automaty no i ta powierzchnia itd, że nawet i ja słyszałem absolutnie odwrotnie, a mianowicie iż automaty są polecane dla początkujących, ale może się mylę i każdy ma swoje zdanie, a ja chcę się i się uczyć, rozwijać itd;)

 

Edytowane przez Legenda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@Legenda jak chcesz szybko zbiory to weź szybkiego automata, fotoperiody dłużej idą ale wybaczają błędy, bo można wega przedłużyć coś za coś

Ja miałem 27 dniowego wega a i tak uprawa fotoperioda mnie wyszła 110+ dni z tego co pamiętam 😄

a auto wyrobiłem się w 90 dni gdzie weg trwał ok 30 dni, ale mogę się mylić bo to w chuj dawno było nie pamiętam, ale na pewno auto szybciej mi doszło

Edytowane przez konopny_janusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@konopny_janusz , okej czyli polecasz automaty fotoperioderyczne (cokolwiek to znaczy, bo nie wiem 😀).

Czy właśnie nie automaty, a out lub jakie konkretnie odmiany, które twoim zdaniem byłyby dla mnie ok i miałeś być może styczności, podobne warunki czy coś?;) 

I donice wspominałes by dwie po 15l, tak? 

Teraz mam te automaty to kupie te 8l, ale następne to chce, jakby to ująć pójść twoją radą, dzięki tak wgl:)

Edytowane przez Legenda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@Legenda

są dwa typy:

* fotoperiodyczne

* automaty

to osobno mordo

 

weź to pierwsze jak nie masz expa z uprawą i boisz się że ci nie wyjdzie przez błędy które popełnić możesz

weź to drugie jak masz expa i chcesz szybciej zebrać plon

trzeba umieć szybciej zebrać plon, nie raz fotoperiod może przegonić automata, ale jeśli chłop A popełni tyle samo błędów co chłop B uprawiający w tym samym czasie kolejno fotoperiod i automat to szacuje się że chłop B szybciej zbierze plon

Edytowane przez konopny_janusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@konopny_janusz , nadążam, nic innego, jak tylko działać z expem i doświadczeniem, no i co rozwijać się.

Pomoc mam bezpośrednio, jak i tu z forum, teraz szczególności od ciebie i dzięki jeszcze raz:)

Podziałam na spokojnie, wrazie problemu odezwę się lub dam fotkę:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...