Skocz do zawartości
Dumel89

Pierwsza uprawa 4x TNR od KC Brain 90x90 hm tsw 2000

Rekomendowane odpowiedzi

Musze suszyc w ten sposob bo inaczej sie nie zmieszcza. Mieszajacy mam wylaczyc calkowicie? Teraz jest wlaczony na wolne obroty i jest skierowany kompletnie w dol. Temperatura 22.5 stopnia 60% wilgotnosci. Wilgotnosc pewnie spadnie troche bo wczesniej byl wlaczony nawilzacz. 

20220910_200259.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Dumel89 ja ci mowie z mowie z mojego doświadczenia miałem koło 22st i 60 a nawet momentami więcej wilgotności 🙂 mieszkam w UK i ciężko mi zbic to.. Przez flo miałem 60 i wszystko grało git 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. 

Mam pytanie poniewaz cos mi nie daje spokoju. Jestem podczas suszenia i jestem zaniepokojony. Palenie dziwnie pachnie, jakby sianem. Czytalem troche w necie i w wiekszosci bylo to przez szybkie wysuszenie. Rowniez nie wydaje sie takie zywiczne jak przewaznie powinno byc. Suszenie przebiega tak: temperatura wacha sie 20-21 stopni wilgotnosc na poczatku suszenia 60%-63% w ostatnich dniach 55%-58%. 

Robie cos zle czy po prostu mam urojenia? Jezeli chodzi o moc to jest ale bardziej mi zalezy na smaku i zapachu.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Dumel89 ja mialem teraz schizy ze mi plesnieje 😄 rozdzieralem niektore wieksze topy w panice czy tam czegos nie ma splesnialego 😛 tez byl taki dziwny zapach lekko sianowaty i taki stęchly.. w kierunku szmaty do podlogi.. przy czym zapach z wierzchu byl normalny.. owocowy cytrusowy.. ale jak sie zaciagnac tak fest z topa.. to dziwne tam rzeczy czuc jak schnie 😄

po sloikowaniu wraca wszystko do normy 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!!!

 

Pora na podsumowanie. Po suszeniu wyszlo 287g. W miedzyczasie bylo srogo palone (popcorn kiedy jeszcze roslo i malutkie galazki z suszenia). Moge smialo powoedziec ze wypalone bylo kolo uncji. Nie po to sadzilem zeby sie na to patrzec 😂  Jak na pierwszy raz uwazam to za dobry wynik. 

Nie obylo sie od bledow i problemow. Z rzeczy ktore bym zrobil inaczej. 

1. Wiecej podlal na poczatku. Jak widzieliscie na poczatku zle podlalem rosliny i doprowadzilem do wysuszenia. 

 

2. Bardzo balem sie karmienia przez co dawalem bardzo male dawki. Moglbym dorzucic wiecej i wczesniej papu. No i wstrzasanie odzywek 🙂

 

3. Wycinanie. Po tym co pokazal @Zielone krainy na przyszlosc mam zamiar nie pierdolic sie z tematem i golic bede po same pachy.

 

To na tyle. Dziekuje wszystkim za pomoc i wskazowki. Widzimy sie na drugiej relacji. Proszę o przeniesienie do zakonczonych.   

20220917_201943.jpg

20220917_194854.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...