Skocz do zawartości
Dumel89

Pierwsza uprawa 4x TNR od KC Brain 90x90 hm tsw 2000

Rekomendowane odpowiedzi

Z tego co grzebalem w internecie to najbardziej pasuje niedobor potasu. Liscie nie maja zadnych przepalen tylko wyskakuja brazowe kropki i to wlasnie w miejscach gdzie znajduja sie nerwy. Takze opis i grafika jest najbardziej zblizona do tego. Ponownie zamowilem plyn do sprawdzania pH ziemii bo to co zamowilem wczesniej okazalo sie do sprawdzania plynow. Jezeli pH bedzie w porzadku do nastepnego podlania dodam PK.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak przegladam dalej to najbardziej zblizony jest brak wapnia. Liscie wygladaja jak tutaj tyle tylko ze plamy sa przez srodek liscia. 

Screenshot_20220813-103833_Chrome.jpg

Screenshot_20220813-103838_Chrome.jpg

Brak potasu tez wyglada podobnie z ta roznica ze u mnie nie ma popalonych koncowek. 

Screenshot_20220813-103859_Chrome.jpg

Screenshot_20220813-103852_Chrome.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, Dumel89 napisał:

Z tego co grzebalem w internecie to najbardziej pasuje niedobor potasu. Liscie nie maja zadnych przepalen tylko wyskakuja brazowe kropki i to wlasnie w miejscach gdzie znajduja sie nerwy. Takze opis i grafika jest najbardziej zblizona do tego. Ponownie zamowilem plyn do sprawdzania pH ziemii bo to co zamowilem wczesniej okazalo sie do sprawdzania plynow. Jezeli pH bedzie w porzadku do nastepnego podlania dodam PK.  

często deficyt potasu jest mylony z magnezem. Myśle ze jak polejesz ze 3 razy ze zwiekszona dawka calmagu to zacznie żółknąć ale jak widzisz ilu growerow tyle opini 😉 pamiętaj ze to twoje dzieci i twoje decyzje !

Powodzenia i z farcikiem aby się udało to ogarnąć 👌🏻

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj sprawdzilem pH skala jest pomiedzy 6.0-6.5 obstawialbym 6.2 takze wydaje sie w porzadku. Dzisiaj znowu siedzialem w odmetach internetu i napotkalem na to. 

 

Screenshot_20220814-211356_Chrome.jpg

Screenshot_20220814-211406_Chrome.jpg

Screenshot_20220814-211418_Chrome.jpg

A to moje liscie. Spotkal ktos sie kiedys z tym? Ogolnie niedobor zwykle objawia sie przy wysokm pH u mnie jest niskie. Drugim powodem moze byc nadmiar zelaza lub magnezu w tym wypadku musialbym odstawic Cal Mag a nie dolozyc. Teraz nie chcialbym niczego zablokowac brakiem wapnia. Czy cos sie stanie jak odstawie Cal Mag na jakis czas? 

20220814_211723.jpg

20220814_211715.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem dosłownie ten sam problem i wydawało mi się że to jest brak potasu i w pewnym momencie nawet doszedłem do dawki 10 ml na litr biobloom ale jak się okazało lampa była 45 cm od szczytów, a jak wiadomo ledy lubią calmag i wyszedł niedobór. Niedobór potasu zacząłby się przy krawędziach liścia, więc to raczej nie to

Edytowane przez Rzeźnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj wieczorem podlewanko. Dla dwoch roslinek z deficytem dodam 1ml/l Cal Magu, a dla dwoch pozostalych prewencyjnie 0.7ml/l i zobaczymy czy sie poprawi. 

Szykuje sie powoli do suszenia i curringu. Chcialbym podzielic sobie jaranie na uncje i do kazdej wrzucic Integra Boost. Czy ktos wie jaki rozmiar sloikow bedzie odpowiedni? Mysalem zeby kupic 500ml ale chyba beda za duze. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Dumel89 napisał:

Mysalem zeby kupic 500ml ale chyba beda za duze. 

to mniejsze daj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Udyr no i o taka odpowiedz mi chodzilo. 

Chce sobie wszystko ustawic w sloikach zeby nie otwierac ich co chwila i wysuszac zwlaszcza ze w srodku bedzie integra boost. Jak bedzie potrzeba to wysle kobita po sloiczek do obiadu jak mnie matka kiedys wysylala do piwnicy po ogorki albo dynie 😂

Dzisiaj podlalem zwiekszona dawke Cal Mag. Ta jedna co w nia walilem Bio-Grow jest strasznie dowalona azotem chociaz dalej ma wysypke nie wyglada to bardzo strasznie.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...