Skocz do zawartości
Scrool

Kiedy wystawić na słońce?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam zaczal sie 2 tydzien od pestki roślinka puszcza dopiero 4 listki . Wystawione mam na skalniak miedzy innymi roślinkami. Pogoda bez chmur samo słońce, nie za wcześnie na takie słońce?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Scrool siemanko, dziewczyny potrzebują jak najwiecej słońca przy wzroście bo dzięki niemu się rozwijają. Czwarty listek po dwóch tygodniach to dosyć mizernie. Jak nie masz żadnych wzmacniaczy to nazrywaj pokrzyw, zalej wodą na 2-3 dni i podlej dziewczyny, nie ma za co! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Scrool jak masz już naturalny nawóz to możesz lać po 50 ml codziennie na małe sadzonki… później w ziemi regularnie, pokrzywą im krzywdy nie zrobisz. Jak pojawia się kwiaty to możesz zrobić taki sam nawóz ze skórek od bananów, które są bogate w azot 😀 w razie pytań wal śmiało, wpadam tu co kilka dni 😀

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
58 minut temu, Chochlit13 napisał:

@Scrool jak masz już naturalny nawóz to możesz lać po 50 ml codziennie na małe sadzonki… później w ziemi regularnie, pokrzywą im krzywdy nie zrobisz. Jak pojawia się kwiaty to możesz zrobić taki sam nawóz ze skórek od bananów, które są bogate w azot 😀 w razie pytań wal śmiało, wpadam tu co kilka dni 😀

Bardziej potas i fosfor, jak i magnez, wapń siarkę czy kwas krzemowy.

Azotu w bananie bym się nie spodziewał 🙂

I to trzeba rozcieńczać 1:1 z wodą bo dosyć sporo jest tego w takiej herbatce.

Można też wysuszyć i zmielić na proszek i dodawać jako top dressing.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Udyr masz rację 😀 nie wiem czemu ale kilka lat żyłem w przekonaniu, że skórki od bananów mają w sobie azot 😀 sprawdziłem i okazuje się, że wapń ze skórek pomaga jedynie w tworzeniu się składników odżywczych w glebie np. Azotu 😀 dzięki 🖖🏻

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...