Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

27 minut temu, Barney's napisał:

@bingobum ja tu mówię o mojej logice nawożenia dlatego wybrał bym wilme trzeba postawić sprawy jasno albo z krzaka 150-200g albo 50g z biotabsa

I co jest fajne w Wilmie że nie trzeba ziemi zmieniać cały czas w tym samym się jedzie 

I to zależy jak masz podłoże zrobione jak byś dał na spód keramzyt tak z 7cm to za chuja ci nie pociągnie wody 

ta Wilma mnie strasznie korci ale niestety to zabawa dla większych growerów, najmniejsze zestawy mają 75x75

podejmuje wyzwanie aby co najmniej podwoić twoje oczekiwania wobec BioTabs/AutoPot 😉 150-200g będzie  trudne do uzyskania ale 100g jest spokojnie do ogarnięcia; ja więcej nie potrzebuję

z keramzytem już pisałeś wcześniej o swoich obawach i powiem szczerze początkowo się wystraszyłem czy czegoś nie spieprzyłem, bo u mnie jest teraz 5-7cm  (zgodnie z zaleceniami producenta); nie obserwuje jednak żadnych problemów z tym związanych.... i mam też spore obawy, czy gdyby tam była ziemia zanurzona w wodzie przez niemal cały czas, to czy nie skończyło by to się jakąś zgnilizną korzeni; nie potwierdzam problemów z "zaciąganiem wody" na górę doniczki przy warstwie keramzytu na dole, wydaje mi się, że pomaga w tym AirDome i wilgoć idzie do góry wraz z powietrzem

ja wcale nie twierdzę, że AutoPot to idealny system i że może konkurować z prawdziwym hydro 🙂 bardziej postrzegam go jako rozwinięcie klasycznej uprawy organicznej, usprawniający temat podlewania i przy takim założeniu bardzo polecam

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

`Nie wiem robię pierwszy raz, dam znać jak skończę i zważę, ale wydaje mi się, że coś więcej będzie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 20/05/2022 o 09:20, bingobum napisał:

@Barney's Też miałem początkowo wątpliwości co do BioTabs w AutoPot ale się nie potwierdziły w praktyce. Ziemia "ciągnie" wodę w górę doniczki i gleba jest na tyle wilgotna, że roślina nie ma problemu ze składnikami odżywczymi, pomimo podlewania "od dołu" czystą wodą. Sucha pozostaje tylko wierzchnia warstwa. Do organiki chyba nie ma nic lepszego, ale do hydro bym wybrał pewnie proponowaną przez Ciebie Wilmę. Tylko tu już mówimy już o zupełnie innej logice nawożenia.

Jak ty masz podliczone AirDome u mnie będą pod Air Stone do pompy powietrza 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Juras80 napisał:

Jak ty masz podliczone AirDome u mnie będą pod Air Stone do pompy powietrza 

połóż na nim odwrócony kubeczek do hydro i będziesz miał AirDome jak się patrzy 🙂 zmniejszysz tym ryzyko, że powietrze będzie uciekało "punktowo"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, bingobum napisał:

połóż na nim odwrócony kubeczek do hydro i będziesz miał AirDome jak się patrzy 🙂 zmniejszysz tym ryzyko, że powietrze będzie uciekało "punktowo"

No chyba przesadziłem bo nabyłem AirDome i nie wiem po co jeszcze je modyfikować. W planie miałem zamiast rurek pod airdomem dać kamień airstone 

4CBBAA38-0BC8-4A2B-A6CC-9831DA1E8CB8.png

BDFB0A5B-F423-4337-B3B3-D9F22E4F16A2.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@Juras80 to nie ma sensu raczej- w AirDome kamień zastępują te 4 rurki przepuszczające powietrze, kamień nic więcej do tematu nie wniesie

Edytowane przez bingobum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Juras80 napisał:

@bingobum No proszę , nie wiedziałem tego. Dzięki wielkie. No a od dawna korzystasz z autopots z airdome?  

nie... druga tura dopiero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, bingobum napisał:

nie... druga tura dopiero

Wiec jesteś zadowolony z systemu skoro wracasz do tego. Ja 1 rzut robię teraz i mam pozytywne nastawienie do systemu. 
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Juras80 ja każdemu zdecydowanie polecam przy AutoPot'ach - ziemia dzięki temu lepiej ciągnie wilgoć do góry i zawsze też mniejsze ryzyko, że na dnie jakieś beztlenowce się zadomowią

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PROSZE O POMOC!!!

Witam. Mam spory problem dotyczący podlewania w 5 tygodniu. Mianowicie kiedy zalewam roztworem 20 ml szamba i 1g bakterii na jedna dolnice moje ,,pomidory,, po paru dniach obumierają. Liście zawijają się, tracą zieleń i wychodzą brązowe plamy. Robie wszystko zgodnie z instrukcia i 3 raz w tym samym momencie ten sam problem. Może spotkał się ktoś z podobnym problemem albo coś robie źle i ktoś jest w stanie mnie uświadomić. Pozdrawiam serdecznie !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@BoBeQ99 a jakiej ziemi używasz? ja osobiście nie przekraczam dawki 5ml/1l - 20ml na donicę wydaje się być absurdalnie dużą dawką, chociaż wiem, że tak jest w tabeli dawkowania (8x więcej)

Edytowane przez bingobum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wygląda, że intuicja mi dobrze podpowiadała aby nie dawać więcej od 5ml/l,  twoje rośliny są nawyraźniej popalone od zbyt dużej dawki nawozu

masz fotkę jakąś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, bingobum napisał:

wygląda, że intuicja mi dobrze podpowiadała aby nie dawać więcej od 5ml/l,  twoje rośliny są nawyraźniej popalone od zbyt dużej dawki nawozu

masz fotkę jakąś?

Popaliłem je na pewno tylko dlaczego tabela każe mi zrobic w 5 tygodniu pożywkę takim roztworem. Tego po prostu nie jestem w stanie zrozumieć. Chciałem się stosować 100procent zgodnie z instrukcja.

Mógłbym cie prosić żebyś mi przedstawił harmonogram karmienia w twoim wykonaniu z proporcjami ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@BoBeQ99 nie mam stałego planu staram się patrzeć na rośliny i reagować na to co widzę

- zaczynałem bez Bio-Tabs'a, dawałem na starcie 25g Startrex, 5g Mycotrex, 1g Bactrex i 5g Orgatrex i garść dolomitu, nieco bat guano (lightmix+perlit)
- jak się pojawiły pierwsze braki po ok. 4 tygodniach poszedł tabs do każdej doniczki + 5g ogratrex i 1g Bactrex + BoomBoom Spray na liście
- na początku kwitnienia 500ml PK compost tea z 5g ogratrex i posypałem po wierzchu bat guano 
- po kolejnych 2-3 tygodniach dodatkowa herbatka + drugi Biotabs
- po tygodniu-dwóch zamiast dawki herbatki bat guano i dolomit (po łyżeczce) i pół łyżeczki palm tree ash po wierzchu 
- do końca będę już dawał tylko PK compost tea co 2-3 tygodnie (co tydzień jak zaleca producent jest IMHO za dużo)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...