Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Mam taka rozkminkę. Jeśli dam mix coco perlit 70/30 to chyba przy 100 litrach mieszkanki daje nawozu jak do 70 l gleby gdyż 30% to tylko wypełniacz. 
mowa o nawozach z tabeli biotabs na dole. 
tam proporcje są podawane jak litr coco lub ziemi ale stosując mix coco perlit muszę z każdych 10l odjąć 3 by uzyskać proporcje z tabeli ??

 

4F6860D8-7493-40BA-B69A-FA6C809F4C51.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Juras80 1.chcesz porządne zbiory to tylko mineralne 

Czyli Coco a i b, cannazym, rhizotonic, boost, pk13/14, calmag 

2. Pisałem ci jaką glebę zrobić kup Canna Coco profesional plus i do tego keramzyt Canna aqua 

Zrób mieszankę 60% keramzyt 40% Coco 

Pierwsze co to mierniki pH i EC 

Przy EC 0.4

PH ustaw na poziomie 5.2 bo i tak ci urośnie odczekaj parę godzin i sprawdź pH ponownie ustaw je na poziomie 5.8 

Dajesz na start Coco a i b 1ml/l 

Rhizotonic 2ml/l 

EC będzie wynosiło 0.9-1.0 jeżeli jest wyższe to musisz dolać czystej wody i tak podlewasz przez 2 tyg 

Teraz dajesz Coco a i b 1.5ml/l 

Rhizotonic 2ml/l 

Cannazym 2ml/l 

EC powinno wynosić ok 1.3

pH cały czas utrzymujesz na poziomie 5.8

I tu też podlewasz tak przez 2 tyg 

Dzień 28 tutaj wszystko bez zmian ale dodajesz calmag 0.5ml/l i od tej pory podajesz go cały czas przez całą uprawę 

EC max na Weg 1.5

Takie jedzenie utrzymujesz cały okres Wega 

Teraz jak zmienisz światło dajesz 

Coco a i b 2ml/l 

Boost 1.5ml/l 

Cannazym 2ml/l 

Rhizotonic 2ml/l 

Calmag 0.5ml/l 

EC będzie ok 1.7 jeżeli jest wyżej dodaj wody 

Tak podlewasz przez 5 tyg w 3 tygodniu flo usuwasz rhizotonic całkowicie

W 35dniu Wega dodajesz 

Pk 13/14 w dawce 1.5ml/l i tak przez całe flo 

I zwiekszasz boost do 2ml/l 

EC będzie jakoś na poziomie 2.0-2.2 i to jest max nie przekraczaj tych wartości 

W 50 dniu flo zmniej dawkę 

Coco a i b na 1.5ml/l i boost 1.5ml/l 

I w ostatnim tygodniu flo sama woda z wyregulowanym pH na poziomie 6.0

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Barney's
no świetnie mi to wyjaśniłeś i tylko żałuje ze już zainwestowałem w cały zestaw od Biotabs. Teraz to ja nic nie zrobię z tym. Ale na następny raz jeśli ten mój zestaw się nie sprawdzi pójdę w to. 
dziękuje ci bardzo za pomoc 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Juras80 też zaczynałem na bio porażka wlewasz nawozy po 3 dniach coś im odwala i nie wiesz przez co czy głodne czy o co chodzi a w mineralnych jak podlewasz odrazy wiesz o co chodzi a już nie wspomnę o plonie 

I nie bierz automatów szkoda czasu na nie ani to jakości ani mocy 

Co do doniczek preferuje po 15l 4x na 1m2

I nie to nie działa tak że perlit nie zalicza się do gleby masz doniczkę 15l to dajesz tabletki na 15l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, Barney's napisał:

@Juras80 też zaczynałem na bio porażka wlewasz nawozy po 3 dniach coś im odwala i nie wiesz przez co czy głodne czy o co chodzi a w mineralnych jak podlewasz odrazy wiesz o co chodzi a już nie wspomnę o plonie 

I nie bierz automatów szkoda czasu na nie ani to jakości ani mocy 

Co do doniczek preferuje po 15l 4x na 1m2

I nie to nie działa tak że perlit nie zalicza się do gleby masz doniczkę 15l to dajesz tabletki na 15l

No właśnie porażka jak rosyjska ruletka nie wiesz często do końca co się wydarzyło. Każda dostaje to samo a efektu są różne. Skłoniła mnie teraz opcja minimalnego zainteresowania nawozami. 
producent podaje , ze przy jego zestawie wystarcza tylko woda. I lata w krótce , będą rodzinne wyjazdy i kilka dni po za domem. Wiec jest ktoś kto mi to podleje. 
Co do auto to już na własnej skórze się przekonałem ze temat jest śliski. Trochę jak mityczny gral. Kazdy ma nadzieje ze go znajdzie i jemu się wlanie uda tego dokonać, analogicznie  Będę tym który cudów dokona i z auto stworzy super krzak. 
Tym razem już kiełkują sezonowki  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BioTabs jest świetny do AutoPot'a i chociaż może zbiory nie będą tak duże jak przy typowym hydro na mineralnych, to wygoda użytkowania (i potencjalnie też jakość zebranego materiału) według mnie rekompensują z nawiązką wady gdy sadzimy na własny użytek. Nie trzeba się bawić w pomiary pH, EC, precyzyjnego dawkowania nawozów. Rośliny można z powodzeniem i na 2 tygodnie zostawić. To, że coś się może zawsze po drodze "wysypać" i trudniej korygować niedobory, to tak na prawdę już specyfika każdej organiki. Ale wystarczy wiedzieć co się robi i nauczyć się nie reagować zbyt nerwowo. Po prostu tutaj wszystko dzieje się dużo wolniej i trzeba więcej wyczucia/ doświadczenia. Ale nauczyłem się też tego, że koniec końców organika wybacza na prawdę dużo błędów, a korzystanie z BioTabs'a znakomicie ten proces ułatwia. Najbardziej trafia do mnie to, że 99% czasu podlewamy czystą wodą tylko i przez to dużo trudniej jest "zablokować" rośliny, a ewentualne braki są łatwiejsze do rozpoznania. 

Nie zmienia to faktu, że bez dwóch zdań skuszę się jeszcze w tym roku na jedną "mineralną turę" według przepisu @Barney's - warto się uczyć czegoś nowego i korzystać z doświadczeń forumowych kolegów. Być może wtedy zmienię zdanie na temat BioTabs i zakocham się w minerałach. 😉 Pociąga mnie w nich trochę prostota podejścia do dawkowania. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze, że od początku lecę na organicznej uprawie tym razem pierwszy raz na biotabsach i nie mogę złego słowa powiedzieć, rośnie pięknie, głównie leje sama wodę nawet miernika pH nie dotykam, co jakiś czas dolewam bactrex, raz faktycznie delikatnie miały dziewczęta jakieś niedobory, ale to takie minimalne to dostały podlanie orgatrexem, i za 2 dni śladu nie było. (Fotka z ostatniego dnia wegu wrzuciłem do tematu fotki indor na wegu)
Co do automatów to nie jestem tak na anty nastawiony, plon na poziomie 350g/m2 trochę słabszy od sezonów, ale za to sporo szybciej i to na biocannie było. Na biobizz miałem zdecydowanie gorsze efekty z sezonów. 
Podsumowując moim zdaniem każdy musi znaleźć swoją metodę i nie da się sprezentować gotowego przepisu, to jak z kobietami jeden woli brunetki drugi blondynki. Biotabs przekonuje mnie prostota i do tej pory efektami, a jak się skończy to mogę się wypowiedzieć za 8-12 tygodni :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@Juras80 ja mam 60x60 i wchodzą  w dużych doniczkach 3 i jeszcze zostaje odrobina miejsca na nawilżacz; więc jak dobrze liczę spokojnie powinieneś "upchnąć" od 12 do 15 w zależności od tego ile wolnego miejsca chcesz sobie zostawić 

@Bubble mam podobne doświadczenia- przez cały weg podlewam zasadniczo tylko wodą, a dziewczyny wydają się być zadowolone (chociaż na BioBizz bardziej nabite azotem były, to teraz wydają się być zdrowsze)- na flow teraz będę eksperymentował z Guanokalong i zobaczymy jak to wyjdzie; Zdecydowałem się na BioTabs mając dość bawienia się w "mikstury" z pHmetrem w ręce za każdym razem i wieczne zastanawianie się czego za dużo/za mało. Komfort nieporównywalny. 

Jak ktoś lubi "zabawę" przy roślinach to lepsze już są moim zdaniem nawozy mineralne w hydro. Przy organice jest tak duża ilość zmiennych, że na prawdę ciężko czegoś nie spieprzyć po drodze przy "klasycznych" nawozach lanych do wody.

Edytowane przez bingobum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@bingobum Ja planuje zastosować cały komplet biotabsa, na marginesie ten boom boom sprey też robi robotę. Oczywiście do tego mikoryza, na flo pójdzie pk booster tea i pk 5-8 na zmianę. 
 

Z organiczna uprawą nie jest tak źle, cała zabawa polega na tym, że musisz wyprzedzić niedobory, i tutaj ciężej przedawkować. Więc jakby cały czas tworzysz delikatny bufor w doniczce. Dajesz to co będzie potrzebne za tydzień. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@Bubble też stosuje Boom Boom spray i herbatkę... oba świetne tylko żona mnie ostatnio skleła jak wypryskałem wszystkie rośliny w domu, bo po czasie to śmierdzi jak przefermentowany mocz 😅 ciekawe z czego to robią 😉

przy BioTabs faktycznie trudno przedawkować ale przy takim BioBizz już nie ma tego problemu 😉 to i to organika

Edytowane przez bingobum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@Barney's A to napewno, w moim wypadku robie to dla siebie, więc traktuje to zupełnie jako hobby, z założenia mineralnych nie tykam. Jednak przy produkcji komercyjnej pewnie, że mineralny wyjdzie lepiej w ogólnym rozrachunku, chociaż przy dużym doświadczeniu w organie różnica nie będzie kolosalna.

@bingobum Zrobiłem to samo dokładnie :D, ale śmierdzi tylko chwilę.

Edytowane przez Bubble

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Barney's napisał:

@Juras80 4sztuki 

To zależy czy robisz pod siebie czy komercyjnie 

Dla siebie ale chce mieć naprawdę solidny wynik. A tak na marginesie gdzie tu różnica przy tej samej wielkości namiotu ? 
 

@Juras80

chyba jak każemy i mi zależy na jak największym płonie 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Barney's napisał:

@Juras80 nie rozumiesz czegoś plon a jakość to 2 różne bajki możesz mieć duży plon luźnych topów 

Ok rozumiem. Mówiłeś ze 4 poty na namiot 4x4 i jakoś będzie fantastyczna a jeśli chce iść na ilość, nie przesadzę z 6 potami? A może 5. Mam obecnie 11 sadzonek z których 9 miało isc w donice. 
Dziś chciał bym kupić system i docelowo mam plan z tego metraże wycisnąć ile się da. Wiec proszę cię o wskazówkę. Zaraziłeś mnie tym systemem i muszę wypróbować go na tej uprawie. Pozdrawiam 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Juras80 5 będzie git 

Zbiornik na 5 roślinek weź 50l tylko autopot w biotabsie ci się nie sprawdzi odrazu mówię 

Bo on ciągnie od dołu i korzeń tam się rozwija 

Na mały namiot bardziej bym ci polecił atami Wilma n 5x

https://www.growweed.pl/pl/p/WILMA-XXL-5%2C-115x115x20cm150L-zestaw-hydroponiczny/3311?gclid=Cj0KCQjw-JyUBhCuARIsANUqQ_IMpaOf7CCr-qq4hj7mPOQiNLiSRpTIvUVdZWYPAS_TE9o40XdarxwaApNSEALw_wcB

I podłoże bez Coco sam keramzyt 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Barney's Też miałem początkowo wątpliwości co do BioTabs w AutoPot ale się nie potwierdziły w praktyce. Ziemia "ciągnie" wodę w górę doniczki i gleba jest na tyle wilgotna, że roślina nie ma problemu ze składnikami odżywczymi, pomimo podlewania "od dołu" czystą wodą. Sucha pozostaje tylko wierzchnia warstwa. Do organiki chyba nie ma nic lepszego, ale do hydro bym wybrał pewnie proponowaną przez Ciebie Wilmę. Tylko tu już mówimy już o zupełnie innej logice nawożenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@bingobum ja tu mówię o mojej logice nawożenia dlatego wybrał bym wilme trzeba postawić sprawy jasno albo z krzaka 150-200g albo 50g z biotabsa

I co jest fajne w Wilmie że nie trzeba ziemi zmieniać cały czas w tym samym się jedzie 

I to zależy jak masz podłoże zrobione jak byś dał na spód keramzyt tak z 7cm to za chuja ci nie pociągnie wody 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...