Skocz do zawartości
Legenda

Jaką lampę do growboxa?

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Jak w temacie, jaką lampę byście mi polecili do growboxa o wymiarach 140x60x60, nadal ten hps czy może coś innego polecacie do takich odmian jak, royal critical, auto Euforia dush Passion, itd... jeśli dobrze pamiętam, mam same automaty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@Legenda To oczywiście zależy od tego ile chcialbys na to przeznaczyć. Jesli to bedzie twoja pierwsza uprawa/jedna z pierwszych osobiście poleciłbym ci Mars Hydro TS 600 100w ale bardziej opcjonalnym wyborem byłby Mars Hydro TS 1000 150w(gdybyś w razie chciał powiększyć powierzchnię uprawowa). Przy tak malej powierzchni nie bedziesz musial sie martwic o za wysoką temperature, o to że tak szybko popalisz planty itp itd

Edytowane przez old.man

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Legenda wszystko zależy od budżetu. HPS w takich małych namiotach może sprawiać problemy z temperaturą. Obecnie większość ledów znanych producentów to świetne panele. 

Ja z doświadczenia polecam lumatek, maxibright i migro-ten ma zasilacz osobno na długim kablu i można go wywalić poza growbox 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@doominik , a no wiesz wariacie gdyby budżet byłby git to bym już dawno miał pokój z ledami;), chyba że są jakieś takie w cenie  lamp mniej więcej, to i może obczaje temat;), a tak no z lamp najważniejszych aby był zadowolony itd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@old.man o dziękuję ci bardzo, a właśnie mam rozkminy by poszerzyć, ale nie wiem jak. Mam 7 nasion i zamierzam w wielkie donice wjebac. Tak by z mniejszymi weszło, bo ostatnio miałem 8 i wilgotność była na 70, chyba i możliwe, że ta mata mogła pomóc, ale pewnie walne 4, a 3 out;)

A co hps i temperatura, to tak prawda. Jeszcze było chłodniej to otwarte okno było nostop i pomagało, a teraz w sumie nie wiem, skoro wtedy potrafiło do 70, ale aby wybrać te lampe, co wiecie że i się zaoszczędzi, a jednocześnie pomoże jeszcze tym bardziej roślinom, jak hps/mh i nad taką myślałem, mam niby 150w, więc chyba git? Tyle, że no stary szmelc, jak i zasilacz, ale daje radę.

Moja osobiście będzie druga uprawa. Z 1 byłem bardzo zadowolony, mimo akcji np z lampą, że jechałem na cfl jakis ponad miech, bo kumpel niby dawał nią radę i myślałem że tu też da, ale może było to spowodowane, że wtedy miałem 9 nie 8 i jedna wyschła do suchości, chyba przez tego hpsa, bo i temp itd. i zbiór nim nastąpił to minęło z 4 miechy koło na automatach, ale teraz będzie profeska, bo i czas itd;)

@old.man

6 minut temu, old.man napisał:

Mars Hydro TS 1000 150w widzialem duzo fotorelek gdzie ludzie używali go na pow 60x60. Mysle ze bedziesz z niego zadowolony

Okej, poczytam i obczaje temat, dzięki ci bardzo;), a z tym namiotem, jakieś pomysły jakbym mógł to poszerzyć?

Pierwsze, co się rzuciło w oczy, to ta cena, ale no na szersze "inwestycje" to pewnie gitara;), zobaczymy co da przyszłość, dzięki za pomoc i pozdro;)

11 minut temu, Legenda napisał:

Pierwsze, co się rzuciło w oczy, to ta cena, ale no na szersze "inwestycje" to pewnie gitara;), zobaczymy co da przyszłość, dzięki za pomoc i pozdro;)

Ale ta 600, mógłbym w sumie obczaic i jakby była gitara, a juz na Plus, że bez wentyla i 0 hałasu:) Chyba, że hps/mh, będzie lepsza niż ta 600, ale no zobaczę. Jeśli serio ta 1000 by wymiatała i na szerszych powierzchniach to aż kusi

Edytowane przez Legenda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Legenda napisał:

Okej, poczytam i obczaje temat, dzięki ci bardzo;), a z tym namiotem, jakieś pomysły jakbym mógł to poszerzyć?

zależy co masz jeśli to samoróbka to musiałbyś troche pokombinować, albo kupić jakiegos gotowca np nw z royal room(bardzo dobre namioty i w przystepnej cenie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@old.man w sensie, był to box kolegi i gdzieś w necie byl ten namiot, no wygląda jak szafa na suwak, nadzwyczajnie w świecie. Kurcze pokusiłes mnie tym mars 1000, wolę wydać, a mieć porządny sprzecior

Edytowane przez Legenda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, Legenda napisał:

le ta 600, mógłbym w sumie obczaic i jakby była gitara, a juz na Plus, że bez wentyla i 0 hałasu:) Chyba, że hps/mh, będzie lepsza niż ta 600, ale no zobaczę. Jeśli serio ta 1000 by wymiatała i na szerszych powierzchniach to aż kusi

TS 600 jest to boxa o max wymiarach 60x60 w przeciwieństwie do TS 1000 gdzie mozesz jej juz uzywac na obszarze 100x100. Ta slabsza jest tansza ale tez nie bedziesz mogl jej użyć jesli poszerzysz boxa

1 minutę temu, Legenda napisał:

wolę wydać, a mieć porządny sprzecior

tak samo jak i ja:))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@old.man no właśnie o to chodzi, a na pewno chce to w przyszłości poszerzyć, gdzie 8 i 9 w tak ciasnym, ale od bidy można wszystko;), nie no u mnie inaczej, bo zlalem sprawę. No i ledy, wszystko mówi samo za siebie;) 

A te 100w na spokojnie da rade w całym cyklu? Nie ważne czy jedna potrzebuje więcej lub mniej? Mam na myśli oświetlenia, bo o criticalu pisali, że ona najlepiej na hps 400 w, ale jak rozumiem ten mars 1000, przebija wszystkich i wszystko o głowę, w sensie lamp nad ledami?:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamietam ten TS 1000 jest jakby „zamiennikiem" dla lamp HPS o mocy 300w. I tak ta lampa jest na cały cykl czyt. wzrost i kwitnienie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, doominik napisał:

weg się sprawdza

Od czego skrót weg? Czyli jakby 2x600 to jak jedna 1000? Okej to się, chyba skosztuje@old.man @doominik , dzięki pany za pomoc, to chyba wszystko. Chyba, że jest coś, co jest bardzo ważne w uprawie, a nie posiadam, tylko że podstawy mam, mierzenie temp, wilgotności, nawozy i inne "pierdoły", bardziej mam na myśli, że może coś jest, co by mi pomogło w np, no nie wiem lepszej jakości pomidorów itp?:)

Ale no takie podstawowe wyposażenie posiadam. Jedynie nwm, co z tą matą CO2, bo ona po miesiącu niby jest do wymiany, a gdy zacząłem ją stosować, bardzo mi pomogła w wilgotnośći. Wiadomo pewnie było im za ciasno, ale ogólnie takie pomieszczenie też dość wilgotne i czy sens te mate, chyba za 30zl wymieniać czy myśleć, kiedy tam o filtrze węglowym, bo to na pewno zapach i wilgotność zwalcza? Chyba, że coś pojebalem to sorry😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@Legenda filtr weglowy służy do maskowania zapachu a nie do obniżania wilgotnosci, kiedy używasz filtra weglowego w boksie z dużą wilgotnością przez dłuższy czas skracasz jego żywotność.

A jesli chodzi o ta mate CO2 to nie wiem spotkałem sie z roznymi opiniami, jedni mowia ze pomaga drudzy ze to zbedny wydatek. Z tego co pamietam to jeden z użytkowników tego forum ja stosuje (@Dobry_Człowiek!) mowil ze nie ma porownania ale ma bo ma i tyle(chyba ze sie cos zmienilo)

Edytowane przez old.man

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@old.man

Godzinę temu, old.man napisał:

 filtr weglowy służy do maskowania zapachu a nie do obniżania wilgotnosci, kiedy używasz filtra weglowego w boksie z dużą wilgotnością przez dłuższy czas skracasz jego żywotność.

No zapach wiedziałem, a myślałem że może i z wilgotnością wspomoże. 

Godzinę temu, old.man napisał:

A jesli chodzi o ta mate CO2 to nie wiem spotkałem sie z roznymi opiniami, jedni mowia ze pomaga drudzy ze to zbedny wydatek. Z tego co pamietam to jeden z użytkowników tego forum ja stosuje (@Dobry_Człowiek!) mowil ze nie ma porownania ale ma bo ma i tyle(chyba ze sie cos zmienilo)

No ja słyszałem, że potrafi pomagać, tylko no trzeba co miesiąc ją wymieniać i pytałem czy może byłoby coś lepszego, bardziej na stałe? A jak nie to dokupie sobie ją i jeszcze lepiej może gdy wieje na nią wentyl, tak słyszałem. 

W sumie nie duży wydatek a z około 10procent miałem przed mata wilgotność, a po z 70 i nawet gołym okiem było widać różnicę;lockquote widgelockquote widget

Edytowane przez Legenda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Legenda

18 minut temu, Legenda napisał:

No zapach wiedziałem, a myślałem że może i z wilgotnością wspomoże. 

Filtr węglowy sam w sobie nie ale wentylacja już tak, przez stałą wymianie i ruch powietrza zmniejsza sie wilgotnosc dlatego radze ci w to zainwestować.

 

21 minut temu, Legenda napisał:

No ja słyszałem, że potrafi pomagać, tylko no trzeba co miesiąc ją wymieniać i pytałem czy może byłoby coś lepszego, bardziej na stałe? A jak nie to dokupie sobie ją i jeszcze lepiej może gdy wieje na nią wentyl, tak słyszałem. 

W sumie nie duży wydatek a z około 10procent miałem przed mata wilgotność, a po z 70 i nawet gołym okiem było widać różnicę;lockquote widgelockquote widget

No są różne formy podawania CO2 np butle z CO2, generatory na gaz itp ale zeby suplementować CO2 musialbys mieć obieg zamkniety tez do konca nie wiem jak to dziala bo sie w to nie zaglebialem ale raczej na tym etapie mysle ze nie bedzie ci to potrzebne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@old.man no zobaczymy. 

Wsadzę te 4 i zobaczę, jak z tą wilgotnością będzie itd, ale chyba powinno być dobrze.

Już te same ledy byłyby czymś pięknym i wystarczającym, może i by udało się zrobić te miejsce by wsadzić te 7, bo te out to lekki przypał, ale to już muszę pogłówkować:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
12 godzin temu, old.man napisał:

Filtr węglowy sam w sobie nie ale wentylacja już tak, przez stałą wymianie i ruch powietrza zmniejsza sie wilgotnosc dlatego radze ci w to zainwestować.

Masz na myśli wlot i wylot?

A wentylator mam z programatorem i myślę czy go nie jebnac w wolny wlot, nie używałem go jeszcze i gdyby zainwestować w te ledy to, może byłby użyteczny, ale w sumie one małą temperaturę grzania mają.

To jedynie by się zdał dla powietrza + wylot/wlot i chyba komplecik, bo filtracja powietrza mi nie koniecznie potrzebna 

@old.man , może znasz coś co by trochę zwalczało ten intensywny zapach(czasem sprzed drzwi zewnętrznych było czuć 😁).

A co do tych ledow to czy cena na grownet, która wynosi 1050zl jest cena godną czy da na spokojne taniej wyrwać lub znasz ofertę, a może sam kupowałeś i byś polecił skąd?( Mowa o tych Mars1000 150w, tej lepszej 'wersij')

 

 

 

16524766476979071189606250901351.thumb.jpg.86e98710ec59196492edccec5dd40e5d.jpg

Edytowane przez Legenda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Legenda

8 godzin temu, Legenda napisał:

A co do tych ledow to czy cena na grownet, która wynosi 1050zl jest cena godną czy da na spokojne taniej wyrwać lub znasz ofertę, a może sam kupowałeś i byś polecił skąd?( Mowa o tych Mars1000 150w, tej lepszej 'wersij')

Z tego co pamietam mozesz wychaczyc jeszcze tansze po 999zl na GrowShop Jamaica.

 

9 godzin temu, Legenda napisał:

A wentylator mam z programatorem i myślę czy go nie jebnac w wolny wlot, nie używałem go jeszcze i gdyby zainwestować w te ledy to, może byłby użyteczny, ale w sumie one małą temperaturę grzania mają.

To jedynie by się zdał dla powietrza + wylot/wlot i chyba komplecik, bo filtracja powietrza mi nie koniecznie potrzebna

Pamiętaj wentylacja nie służy tylko do zbijania temperatury i wilgotnosci, rosliny potrzebuja stalej wymiany powietrza by lepiej rosly. Wiec jesli mowisz ze masz i nie używasz po załóż, nie zaszkodzi a moze tylko pomoc 

 

9 godzin temu, Legenda napisał:

Masz na myśli wlot i wylot?

 

Mam na myśli wentylator wyciągowy i wiatraki mieszające

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...