Skocz do zawartości
Maniek123

box 40x80x90 sezony 1x ak47 i 1x Gorilla Glue

Rekomendowane odpowiedzi

To moja pierwsza uprawa, długo się zbierałem i zastanawiałem czy wogóle ruszyć z projektem. Ale kości zostały rzucone ;) i mam nadzieję na wasze porady :) do rzeczy:

Nasiona: sezonowe ak47 pokazał listki 5.05

I Gorilla Glue wyszedł 12.05

Ziemia: w małych doniczkach biobiz light mix do dużych 11l pójdzie biobiz all mix

Box: 40x80x90 skręcony z płyt OSB

Światło: Panel LEDam CIA90 4x Citizen CLU048 90W

Wentylacja: Zestaw Prima Klima 100mm 107m3/h, wlot pasywny i mieszak w środku. ( Filtr na razie nie założony)

Nawozy które posiadam: biobiz tripack (grow, bloom, top max), root juice, fish mix, calmag i ph- .

Treningi: lst, fim/toping i co będzie trzeba żeby się pomieścić w boxie :) 

Jest też nawilżacz poj 2,7 L 

Tak się prezentują, tą większą nie długo chyba przesadze bo wydaje mi się że od dołu widzę korzonki

Temp 19-28°C rh 40-80% 

Leje im wodę pH 6.5 na zmianę z wodą plus root jucie 3 ml/1l 

Chętnie poczytam co sądzicie i czy coś może zmienić? Światło 18/6

IMG_20220514_211932.jpg

IMG_20220514_212032.jpg

IMG_20220514_212049.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cięcie głów zrobi i się zmieści.

Na sezonach można cuda wyprawiać.

A jak będą się wyciągać to źródło światła w dół i się same zbiją ze wzrostem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Mr.Green wiem że ciasno 😔 ale boxa budowałem z tego co miałem, po drugie na początku w planie były nie wysokie automaty, później zmieniłem koncepcje jak poczytałem troche forum 

@Udyr taki mam zamiar będę je giął, ciął i szczypał jak będzie taka potrzeba 🙂 (fachowo to chyba supercropping się zwie)

I tak też z lampą zrobiłem dałem na 35 cm bo wyczytałem że jeden z użytkowników @Zielone krainy który działa na LEDamie tak postępuje i wydaje mi się że roślinka się nie wyciąga.

Większa panna ma 10 dni czy myślicie że powinienem ją przesadzić do dużej donicy? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wszystko spoko tylko masz tutaj 90cm wydokosci.. 15cm doniczka + 15 cm lampa z montazem pod sufutem. To juz jest 30cm. 90-30=60. 60cm takiej przestrzeni roboczej . 30cm lampe nad roslinami.. to co to beda sezony na 30cm..? Osb braklo zeby zrobic wyzszego boxa? Czy nie masz ogolnie mozliwosci wstawic go wiekszego? 

... i do tego ak47.. akacz sezon w tak niski box? Troche hardcore jak dla mnie no ale swiat do odwaznych nalezy :)) bedzie dogladane :))) zyczymy powodzenie i grubego mielenia krzaczkow 😄

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Mr.Green założenie miałem że boxa buduje z tego co mam, a miałem 3 kawałki płyt z czego zrobiłem przód tył i boki, na spód i górę brakło więc dałem panale. 

@Zielone krainy dzięki, dźwignołem lampę na 40 cm 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam 

Dzień 16 i 9 

Dziewczyny rosną ale nie za szybko, od kiedy trafiły pod światło dmuchał na nie mieszak bo jakoś krzywo rosły ale wczoraj zmieniłem i dałem obok, nie wiem czy to ma znaczenie.

Czekam aż większą będę mógł potrenować 🙂 (4-5 dni temu przesadziłem do dużej doniczki )

Macie jakieś zalecenia? 

IMG_20220521_103009.jpg

IMG_20220521_102953.jpg

IMG_20220521_102944.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam 

AK dzień 26 

Rośnie sobie pomału, zrobione LST i FIM  i strasznie tam gęsto, zastanawiam się czy tam powinienem coś wyciąć?

Gorilla Glue dzień 21 

Rośnie chyba jeszcze wolniej czekam jeszcze chwilę z treningiem

Obydwie roślinki dostają tylko root juice na zmianę z czystą wodą

 

IMG_20220603_152542.jpg

IMG_20220603_153038.jpg

IMG_20220603_152639.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Maniek123 napisał:

strasznie tam gęsto, zastanawiam się czy tam powinienem coś wyciąć?

nie wydaje się żeby wycinać 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Updated

AK dzień 44, Gorilla dzień 37

Wydaje mi się że troche im za mało wody lałem ale to może i dobrze bo muszę wyjechać na 10 dni, AK dostaje czasem biogrow a Gorilla root juice co drugie podlanie.

Przygotowałem im kroplówki ale mam spore obawy co do ich działania, trzymajcie zatem kciuki i Pozdro

 

IMG_20220619_184818.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szybki update po 10 dniach 

Jak widać na zdjęciu... Ale trzeba się cieszyć że jedna przetrwała. 

I czy myślicie że mogę ją jeszcze trenować Lst i FIM na odrostach czy za późno? I raczej ją podlać i myśleć o przełączaniu 12/12

IMG_20220629_194224.thumb.jpg.62607261bd220130d10e03f245f8db48.jpg

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Maniek123 dobrze że kroplówka chociaż jedną przy życiu utrzymała.

Możesz przełączyć, a jeśli chcesz większy zbiór to chwilę dłużej poweguj. To już zależy od Ciebie 🙂

Tą suchą też podlej powoli aż ziemia nasiąknie, konopie to dziwne rośliny. Może wstanie 😄

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...