Skocz do zawartości
początkujący

Leśny outdoor - Guerilla Gold x Pluto Auto, Think Different, Devil Kiss Auto, Amnesia Haze

Rekomendowane odpowiedzi

Siema lecę z drugim outdoorem w życiu i chcę jeszcze raz wszystkim podziękować że pomogliście mi w tamtym roku bo bez tego forum bym sobie nie poradził, niżej podam nawozy i pestki 

Pestki pełnosezonowe

- Liban kush- Deuter

-Liban c99- Deuter

-AK liban- Deuter

-Liban amnesia

Pestki fast version

-Guerilla gold x pluto auto x5 - Szila seeds

Automaty

-think different 

- Devil kiss auto x4

-Amnesia haze - Deuter

Nawozy- biobizz trypack, mikoryza 

Ziemia spotowa z kupną- perlit, dolomit, obornik koński 

Zdjęcia dodam na dniach. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam witam rośliny polautomatyczne i sezonowe wylądowały na spocie, od razu wam mogę polecić odmiany od szila seeds kielkowalalność 100% i idą jak burza a od deutera niestety dwie rośliny odpadły przez ślimaczki a jedna mi zniknęła z działki ktoś musiał zajebać.. na placu boju został Liban kush, amnesia Liban oraz 5 sztuk od szila seeds, później dojdą automaty i coś chyba jeszcze dokupie bo wiadomo jak to jest na out nie wszystko przetrwa 

Niżej wrzucam zdjęcie GGxpluto, wszystkie w podobnym wzroście ale narazie nie wrzucam foto wszystkich bo po co, dopiero jak zaczną kwitnąć to zacznę wrzucac wszystkie

Pogoda jaka jest taka jest nic nie zrobię ale mogło by być lepiej, woda w oczku zrobiła się zielona i jest pełno glonów boję się tym podlewać i to koniec moich żali życzę wam dobrej pogody i bez przypału pozdro 

IMG_20220526_180618.jpg

IMG_20220526_185757.jpg

IMG_20220526_185852.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@początkujący skutecznym odstraszaczem na wszelkiej maści zwierzynę są ludzkie zapachy. Np poumieszczaj dookoła spota woreczki z proszkiem do prania lub wkop butelki z olejem napędowym z wystającą szmatą (jak koktajk molotova) i jak glony ci pływają w wodzie to bym nie podlewał tym. Gdzieś w cieniu połóż sobie skrzynkę np od browarów, rozłóż w niej worek np od smieci i tam niech Ci się deszczówka gromadzi. Ale jeśli nie chcesz glonów to koniecznie w cieniu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka dzisiaj byłem na spocie po gradobiciu ale obyło się bez strat, na polu bitwy zostało 12 roślin a było 16 na froncie za mało posypalem slimakolu i ślimaki przedarły się przez linie ognia i zabiło mi 4 rośliny ale już wzmocnilem pole minowe, rośliny dostały oprysk z ashai sl i poleciała pierwsza dawka biobizz. 

Mam dwa pytania a one brzmią czy jest jakaś możliwość wyczyszczenia oczka z glonów żeby woda była zdatna do podlewania? Bo nie dam rady bez tego oczka z podlewaniem, a drugie pytanie czy takie odrosty które zostały połamane mogę jakoś sklonować zdjęcie poniżej

Dokupilem jeszcze blue shaman fast od bulka ale zapomniałem zrobić fotki

IMG_20220613_195144.jpg

IMG_20220613_203800.jpg

 

 

IMG_20220613_203838.jpg

IMG_20220613_203918.jpg

IMG_20220613_203948.jpg

IMG_20220613_204021.jpg

IMG_20220613_204106.jpg

IMG_20220613_204333.jpg

IMG_20220613_210451.jpg

IMG_20220613_210546.jpg

IMG_20220613_185656.jpg

IMG_20220613_190706.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, początkujący napisał:

czy takie odrosty które zostały połamane mogę jakoś sklonować zdjęcie poniżej

szansa jakaś jest

1 godzinę temu, początkujący napisał:

Mam dwa pytania a one brzmią czy jest jakaś możliwość wyczyszczenia oczka z glonów żeby woda była zdatna do podlewania?

dodaj dolomitu do wody zrób podsypke też pod krzaki 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
42 minuty temu, Tester napisał:

szansa jakaś jest

Poczytałem coś o klonowaniu i użyłem jakiegoś ukorzeniacza co miałem na chacie i dalem w glebe może coś pyknie

44 minuty temu, Tester napisał:

 

dodaj dolomitu do wody zrób podsypke też pod krzaki 

Myślisz że jak dodam dolomitu do wody i będę ją filtrowal przez szmatke do konewki to zielona woda nie zaszkodzi? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z moich obserwacji miedź sprawdza się lepiej na ślimaki niż trutka. Zawsze znajdzie się saper co znajdzie drogę. Przez taśmę miedzianą się żaden nie odważył, są warunki, pogoda i na spocie ich pełno, ale nie mam nic pogryzione. 

Teściowie mają beczkę 1000l z deszczówki, przepływ jest tylko jak otwierasz zawór 😂 żeby zapełnić konewki. Oglonowana cała, ale rośliny nie narzekają. Twoja decyzja. 

Ogólnie tą sadzawkę to daleko masz od tych swoich grządek? Pogoda na razie taka że nie potrzebujesz aż tak podlewać. Może zrób sobie odpływ z np. 3/4 sadzawki, kanał w stronę ogródka? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@grolsch3 taśma miedziana mówisz ?

10 godzin temu, początkujący napisał:

Myślisz że jak dodam dolomitu do wody i będę ją filtrowal przez szmatke do konewki to zielona woda nie zaszkodzi? 

a po co filtrować 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, grolsch3 napisał:

 

Ogólnie tą sadzawkę to daleko masz od tych swoich grządek? Pogoda na razie taka że nie potrzebujesz aż tak podlewać. Może zrób sobie odpływ z np. 3/4 sadzawki, kanał w stronę ogródka? 

Odpływ odpada bo jest za płytko bo niestety zrobiłem na szerokość a nie głębokość, a co do tej taśmy miedzianej jak polecasz wezmę miedź z kabli i owine wokół roślinki będzie dodatkowe zabezpieczenie 

@Kibic tak jak Mirecki napisał wolę lac bez żadnych syfów bo nie wiadomo co to tam pływa i też żeby konewka się nie zapychala a co do pH i EC nie mam miernika. .ciekawe jak to będzie zobaczymy jak kilka razy podleje 

A to dwie panienki Blue shaman dosadzone mniej więcej tydzień temu mają się dobrze.

 

IMG_20220614_182901.jpg

I jeszcze mam takie pytanko orientacyjne ile podlewacie na tydzień swoje panie jeśli jest ciepło i bez opadów? 

IMG_20220614_182814.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@grolsch3 tak pytam

4 godziny temu, początkujący napisał:

I jeszcze mam takie pytanko orientacyjne ile podlewacie na tydzień swoje panie jeśli jest ciepło i bez opadów?

raz, dwa razy 2l na krzaka w tygodniu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema doradzi mi ktoś co to może być za cholerstwo, żeruje na świeżych małych liściach a dużych wiatrakowych nie ruszają to na pewno nie są ślimaki, zrobiłem oprysk z czosnku może coś pomoże 

IMG_20220624_201908.jpg

IMG_20220619_193915.jpg

A i jeszcze mam takie głupie pytanie xD ostatnio jak wychodziłem ze spota po ulewach zobaczyłem taka niewielka kałuże 20m od spota i tak sobie myślałem o tym problemie z wodą bo w oczku już jest kryzys i wpadłem na to żeby dokopać się do wody gruntowej, bym pokopał 2m w dół i brałbym stamtąd wodę pokaże wam filmik że na głębokości 0,5m ziemia jest jak gąbka aż z niej kapie i łopata chlupie jak w dupie 😀

IMG_20220624_202733.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...