Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

@Cali_Bastard  15 ml na 1,5 litra dawałem, nie dam ci dowodów na to, że to daje, jakieś spektakularne efekty, lekko robi różnice, sam sprawdź , możesz jednemu krzakowi podać wodę z miodem i porównać z innymi, jakim dasz samą wodę.

@Mr.Green Doły zawsze warto wyciąć, by nie czerpały składników, bo i tak z nich wiele pożytku nie ma, a lepiej by roślina wszystko, co ma zainwestowała w to na górze, a co jest dobrze doświetlone. Jednak niektórzy "ekonomiści" , wykorzystają wszystko łącznie z liśćmi i łodygami, więc popcornu tym bardziej żałują i nie wytną, bo im szkoda.

Edytowane przez Zielone krainy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zielone krainy takie troche mam i ja podejscie 😄 ale zamiast ekonomisty to bardziej podchodze do tego ze mi zal poprostu tego malenstwa na dole 😄 ale widze ze przy sezonach jest u mnie tego w multum. 

Sadzac pierwszy raz sezony chcialem zobaczyc jak to wyglada i jak juz widze jak roslina rosnie i jak buduje piętra itp to juz wiem ze warto stosowac ta cala defoliacje i koncentrowac rosline na poszczegolnych partiach. 

Z pewnoscia nastepne grow bedzie zmodyfikowane 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Mr.Green Ja też kiedyś doły trzymałem , ale z tego nie ma wiele pożytku, bo dół zawsze jest gorzej doświetlony, więc wycinam to, bo zwyczajnie szkoda mi , aby coś, co będzie znacznie słabsze jadło pokarm, jaki by mogły jeść szczyty, które są dobrze doświetlone , więc to w nie najbardziej opłacalnie jest wszystko inwestować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rośliny nie potrzebują cukrów ale ich używają, więc coś tam musi działać :)

Miód podobno najlepiej na kwitnięciu lać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A myślicie że warto wycinać w 4-5 tyg kwitnienia? Czy to może bardziej zaszkodzić w tym stadium? 

Edytowane przez Maniek123

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

67 dzień kwitnienia. Patrzcie jak się wysysają, lecą bez nawozów obydwie woda i miód, ta niedziela będzie ich ostatnią, będzie można im zaśpiewać "To ostatnia niedziela, dzisiaj się rozstaniemy, dzisiaj się rozejdziemy.. " :D Stracą głowy 73 dnia kwitnienia.

 

2.JPG

3.JPG

4.JPG

  • Like 3
  • Haha 1
  • Love it 1
  • Wow 1
  • Trzymaj blanta 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zielone krainy takie kluchy to te liscie na raz zassaly 😄 Ty tam patrz zeby sie nie zjadly nawzajem albo zeby Cie ktoras w nocy za palucha u kopyta nie podgryzala haha 🙂

Na przedostatnim zdjeciu ten top po lewej to wyglada jak wiezowiec z masztem komunikacyjnym i obok plasko jakby taras sobie robil lub jakies ladowisko dla helikoptera 😄 masz helikopter? 😮

Ogolnie gdybym nie mial chociaz troche pojecia o tych roslinach to bym myalal ze to jakis fake foto montaz bo topy sa nieproporcjonalnie duze w porownaniu do wielkosci rosliny 🙂 wygladaja jak takie osiedlowe klocki po 5 latach silowni w piwnicy 😄

Minimalizm w dojebanym wydaniu 🙂 te dwa mniejsze topy Do Si Dosa to popcorn ma sie rozumiec.. ? 😄

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Mr.Green Wpierniczają jak szalone, tego 73 dnia będą żółte , jak Chińczycy, zjeść mnie nie zjedzą , bo pana i władcy żadna roślina nie tknie, one wiedzą, że to ja jestem żywicielem, jaki napełnia ich dobrą energią, jaka po za tą słoneczną jest im potrzebna, jak dziecku lizaki, dziecko zje kotleta, jak musi, ale przy okazji wpierniczy 15 lizaków i to właśnie smak mojej energii  jedzą karmią się tym, co im wydzielam i popatrz, co się dzieje, czy nie widzisz ich szczęścia, bawią się jak świnie przy korycie, mogą smakować specjałów najlepszej jakości, no cóż legendą się stajemy, gdy na bycie legendą zasługujemy, król roślin, pan zieleni, tak do mnie mów :D Tak te małe to popcorn, jaki ma rozmiar kilku zapalniczek w rozmiarze :D

Edytowane przez Zielone krainy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zielone krainy poczekaj poczekaj Pan, Panie Zielony.. wysoko poprzeczke Pan ustawil Panie Legenda 😄 wiedz ze za cel postawilem sobie by zaczac deptac Ci po pietach 😄 juz czas najwyzszy 😄 bys sie zaczal ogladac za siebie 😄 Nic nie trwa wiecznie a opowiesci nawet o najwiekszych królach z czasem bledna.. i nie sa juz tak barwne jak przed laty 😄

swoja droga.. myslisz ze mozna je jeszcze bardziej podkrecic? Chyba nie masz zamiaru..? Ani tego w planach.:/ 😄

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, Zielone krainy napisał:

@Lasir To byś je musiał zobaczyć 30 cm nad szafką , musiałbym wyciąć sufit i w końcowej fazie powiesić lapę wieszając ją na suficie pokoju :D

Musisz coś wymyślić.Modernizacja wskazana.Napewno coś sie da wymyślić żeby stał box o wysokości ponad 150cm.Kup większą szafę "maskującą", zasłona jakaś cokolwiek :).Źle jak się potencjał marnuje.

Jakby mi planty boksa przerosły to bym tak zrobił :)

Tyle, że bym nie wycinał nic tylko dokończyły by żywot w normalnym, lekko przerobionym, pomieszczeniu :)

Chcialbym mieć taki problem :)))

Narazie nie wybiłem ponad 70 cm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Mr.Green Good luck , oczywiście żadnym panem lub królem nie jestem :D Jednak wiem, jak tą roślinę uprawiać, ona nie jest taka skomplikowana, jest dość prosta , ale prostota potrafi być jednym z oblicz geniuszu, więc nawet w prostej sprawie można dokonać czegoś genialnego, a tą roślinę można na różne sposoby prowadzić do celu w sensie plonu. Natomiast, jak chodzi o plon, jego rozmiar i finalną moc , to są uzależnione od poziomu wtajemniczenia growera w sztuki uprawne, co ma związek z rozumieniem potrzeb roślin, właściwym odczytywaniem tego, co pokazują.

@Lasir Nie, bo jest mi to do niczego niepotrzebne, mi nie potrzeba kłopotów, ale spokoju, taka uprawa, jak obecnie jest dla mnie idealna , jest wszystko tak obmyślane, jak ma być, by było dużo, dobrze i bezpiecznie.  W tym, co funkcjonuje idealne nic nie powinno się zmieniać, bo tylko sie zepsuje. Nie ma, co być zachłannym , bo z tego nic dobrego nie wychodzi po za przypałem i problemami. Tu w tej szafce mam wszystko czego chce, niczego mi nie brakuje, a nawet mam plon z wielką nadwyżką, więc uzyskuje więcej niż bym chciał. Ja uprawiam tylko dla siebie, mi nic więcej nie potrzeba.

Edytowane przez Zielone krainy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zielone krainy Zgodze sie z Toba.. bo ciezko temu zaprzeczyc 🙂 toc to czysta prawda 🙂 doswiadczenie jest bezcenne tak jak i dazenie do celu 🙂 sam jestem ciekaw ile mogezyskac i wycisnac z rosliny w organice laczac jej prostote z odpowiednia technika i dbaniem o glowne topy 🙂 poki co to na dzien dzisiejszy troche mi brakuje do tak duzych topow ale majac wiedze i mozliwosci wszystko jest w zasiegu reki 🙂 takze zapowiada sie ciekawa jesien 😄 co nastepnego masz w planie? Lecisz odrazu czy mala przerwa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Mr.Green  Zbudować dużego topa jest stosunkowo prosto tylko trzeba znać zasady , by odpowiednio pokierować rośliną przy użyciu odpowiedniej dawki energii świetlnej, skoncentrowanej w swym natężeniu w każdej fazie wzrostu i kwitnienia w odpowiednim punkcie rośliny i wiąże się to również z kwestią podania odpowiedniej dawki nawozów od początku do końca, pewne rzeczy wymagają ciągłej regulacji, a na wszystkim, by dobrze każdy element doprowadzić do końca, zaważa wiedza i doświadczenie, a także pewna nuta finezji, trzeba umieć się w to wczuć, jakby się tworzyło "dzieło" swojego życia w tej dziedzinie, jak artysta, malarz, rzeźbiarz ... itd.

@Mr.Green Zobaczę ile finalnie wyjdzie. Mam dwa pomysły, albo zaczekać, albo od razu kiełkować i sadzić jeszcze jedną pestkę Acapulco gold , jaka mi została.

Edytowane przez Zielone krainy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...