Skocz do zawartości
Eddie Plant

Bio do ziemi a mineral w opryskach

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Próbował z Was ktoś już tak? Mam powiedzmy część nawozów bio a część mineralnych. Jakby się sprawdziło gdybym do gleby zapodawał biobizz, a canna pk 13/14 i AN Calmag Xtra w opryskach by nie zabić mikroflory w glebie ? Zda to egzamin? Niektore wiatraki można by było delikatnie naciąć na lepsze wchłanianie. A nie chcę wydawać kolejnej mamony na to samo tak naprawdę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie kombinuj bo spartolisz. do oprysku najlepiej użyć BioTabs BOOM BOOM SPRAY przy wzroscie i we Flo w etapie stosowania pk13/14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Eddie Plant wchłonie i bez obcinania liści. Klonom się tnie wiatraki a nie żyjącym normalnie zakorzenionym roślinom.

Pk można dać na liście ale nie mieszaj calmagu z tym bo wytrąci się jakaś sól z takiej mieszanki i nie dostarczysz tego co masz zamiar.

Z tym pk to też musisz uważać żeby za bogatego stężenia nie dać. Bo popali w kilka godzin liście.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co zrozumiałem to pytanie było o wchłanianie a nie o klony (tak to przynajmniej rozumiem). Czy jest sens bawić się w nacinanie? Moim zdaniem nie (chyba że masz małego krzaczka to tak bo ja już przyzwyczaiłem się do co najmniej 2 metrowego krzaka więc w życiu bym tego nie robił). 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@mirecki @konopny_janusz @Udyr Panowie mi chodziło o to że nie chcę specjalnie kupować nowego calmagu skoro mam ten od advanced nutriens, to samo pk. A nie chcę zabijać mineralnymi nawozami mikroflory w glebie bo jadę na biobizzie teraz, więc pytałem czy mogę tego cal maga co mam użyć w opryskach, to samo canna pk xdd rozumiem ze pk Mogę ale muszę uważać? Rhizo już podaje w opryskach. A ten cal mag xtra? Nie mam zamiaru w jednej butelce mieszać calmagu i pk... wszystko osobno wtedy kiedy będzie tego wymagała roślina

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@szczypiorek nie, szczerze narazie nie miałem okazji tego dokonać, zobaczymy za 2 tyg czy się zdecyduję:) ale nie powinno być generalnie problemu z tym. Nawozy organiczne w ziemi i opryski minerałem. Nie dodawało się mineralnych do gleby, gdy robi się na organicznych, bo zabiły by całą flore bakteryjną w ziemi... a oprysk to oprysk.. xd taka jest moja hipoteza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...