Skocz do zawartości
Czesiek

Podlewanie wodą mineralną

Rekomendowane odpowiedzi

niektórzy myślą że mineralka jest lepsza bo lepiej roślinka rośnie ale to mit jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, Farben2 napisał:

Najlepiej podlewać deszczówką

Nawet jeśli deszczówka jest zbierana w wielkim mieście? 

Ja podlewam woda mineralna bo mam pewność że ta akurat ma PH 6.0  jakoś nie mam czym regulować wody z kranu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, glodek18 napisał:

Nawet jeśli deszczówka jest zbierana w wielkim mieście? 

Ja podlewam woda mineralna bo mam pewność że ta akurat ma PH 6.0  jakoś nie mam czym regulować wody z kranu. 

Deszczówka ma zawsze najodpowiedniejsze ph.  Ph wody regulujesz dodając  kwasek cytrynowy (zakwasza wode) lub  sode oczyszczoną (robi  zasadowy odczyn) deszczówka z wielkiego miasta też sie nada

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 08/07/2020 o 05:06, Farben2 napisał:

Deszczówka ma zawsze najodpowiedniejsze ph.  Ph wody regulujesz dodając  kwasek cytrynowy (zakwasza wode) lub  sode oczyszczoną (robi  zasadowy odczyn) deszczówka z wielkiego miasta też sie nada

A mozna uzyc cytryny do zakwaszania jak to mowia na grupach za wielkim oceanem ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, Marcin napisał:

A mozna uzyc cytryny do zakwaszania jak to mowia na grupach za wielkim oceanem ???

Można użyć cytryny, limonki, w proszku lub w płynie,lecz bądź ostrożny bo łatwo można pszedawkować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

@Czesiek lepiej zwykła woda jak mineralna właśnie ze względu na minerały które są zawarte w wodzie mineralnej co w praktyce sprawia że woda mineralna jest słabsza dla roslin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Farben2 napisał:

Można użyć cytryny, limonki, w proszku lub w płynie,lecz bądź ostrożny bo łatwo można pszedawkować

Raczej w ppm sie nie przedawkuje ;), a ph wiadomo ze kazdy powinien miec i mierzyc. Mam nadzieje ze ph 6.0-6.2 jest ok do podlewania woda z cytryna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na mineralce, a lepiej używać "woda  źródlana" bo jest tańsza i ma mniej np wapnia) - jes napisane ph, więc ma to sens  zamiast jakiegoś twardego syfu i to jeszcze z chlorem , czy czymśam. zależy od miasta i jakości wody. ja używam odstanej kranówy z lenistwa , ale jak się starasz,  to źródlana ph6 jest chyba lepsza. nie wiem jak miałbym w bloku deszczówki nałapać. no chyba , że się do rynny podepnę. aaale to by podejrzanie wyglądało.  5l jakiejś "oazy" w biedrze   jest tańsze i prostsze od kwasku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym odświeżyć temat.  Niektórzy pisali że woda mineralna ma jak w nazwie sporo minerałów które mogą zaszkodzić roślinie.  Ponieważ moja woda z kranu okazała się do bani,  leje muszynianke lub piwniczanke z ph6.3 przefiltrowaną przez filtr do wody brita. Czy tym samym pozbywam sie nadmiaru tych minerałów ? 

Screenshot_20201114-160126_Chrome.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Edi800 czynnik filtrujący znajdujący się we wkładach Brita Maxtra – węgiel aktywny i wymiennik jonowy. Ten pierwszy pochłania chlor i jego związki. Z kolei wymiennik jonowy, najprościej mówiąc, usuwa osad kamienny. Działa także w zakresie usuwania metali ciężkich z wody.

Tyle Ci da taka woda puszczona przez dzbanek.

W wodzie z butelki nie ma chloru, a co do metali ciężkich , ich tam też nie ma - to wody dopuszczone do obrotu spożywczego. 

Dla mnie wlewanie tego do filtra jest bez sensu.  

Pozdro 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@zielonyjamajczyk no tak też myślałem że związki zawarte we filtrze działają na zupełnie inne związki niż te zawarte w wodzie mineralnej.  Nie mniej roślina chyba lubi ta wodę bo rośnie świetnie ? I tu właśnie kolejne pytanie.  Jeśli po roślinie nie widać negatywnych odznak mogę lać śmiało taka wodę czy może być tak że wygląda ok,  a na plonach to się odbije ?

Edytowane przez Edi800

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odswieze temat bo tez szukam wody z odpowiednim ph, bo u mnie kranowa nawet po odstaniu przez 14 dni pokazuje ph 8, a nie chce mi sie bawic w zbijanie ph. Kinga Pieninska mineralna niegaz. ma ph8, Muszyna i Muszynianka cechini maja ph 6, ale po odstaniu/wygazowaniu ph wzrasta do 7. Tych dwoch ostatnich uzywam i jest delikatna poprawa moich roslinek, po zajechaniu ich moja kranowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...