Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Siemanko pytanko.

Planuje rozpocząć swój pierwszy projekt(uprawa indoor/auto)

 Daje poniżej listę rzeczy, które bede kupował i proszę o opinie, ewentualne wskazówki, rady. 

https://www.growweed.pl/pl/p/Growbox-RoyalRoom-Classic-C40-40x40x120cm/2247

Taki box 40x40x120

https://a.aliexpress.com/_mODHSh4 Taka lampeczka 

Git czy nie? Coś tańszego lepszego do mojego boxa? 

https://www.growweed.pl/pl/p/Wentylator-AXIAL-FLO-125/1379 Wentylator 185m/h Styknie?

https://www.growweed.pl/pl/p/Filtr-CAN-ORIGINAL-Weglowy-Stalowy-fi125mm-250-325M3H/1320  Filtr

Tutaj miałem nie mały problem w wyborze. Prosiłbym o zaproponowanie innego lub potwierdzenie mojego przekonania, ze jest dobry, 😛

Teraz na koniec potrzebuje wiedzieć czego mi brakuje. Oczywiście mówię o elementarnych sprawach typu nożyczki do toppingu aż po miernik pH itp itd.

Czego mi brakuje? co potrzebuje? co mi się przyda? 
z góry dzięki, Pozdro 


 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Karanizagrama a ta lampa jakiej mocy chcesz bo tam są różne widzę 

6 godzin temu, Karanizagrama napisał:

Czego mi brakuje? co potrzebuje? co mi się przyda? 

timer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kibic heh miałem już grubo. Ale myśle nad ta 125w lub 85w. Lecz myśle finalnie nad ta 125w gdyż nie wiem czy będzie jeden automat czy dwa 😛 ta 125w kosztuje ok. 300zl ta 85w niewiele mniej. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Udyr  

8 minut temu, Udyr napisał:

@Karanizagrama przy 0.16m2 125w to dużo za dużo, szczególnie że bez dokładnej regulacji oprócz odpalania czerwonych na kwitnienie.

Ja mam 100w i nie włączyłem full mocy ani razu.

Pojebane drugi raz to pisze i nie wiem czy robię z siebie debila czy nie haha. ( w sensie skasowało mi odpowiedz bo nie widze) Czyli rozumiem 85w styknie lekko nawet na dwa krzaki? Polecisz jakaś fajna lampe dedykowana do mojego boxa? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Karanizagrama do 40x40 na początek zobacz tematy o żyradoledzie. Tanie to i wydajne. Nie musisz od razu mieć panelu żeby coś dla siebie uprawiać.

Ja mam taki od ściany do ściany i przepływ powietrza jest ograniczony.

I czemu automat na początek ? Weź sezona, mniej nerwów będziesz mieć 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Udyr  

3 minuty temu, Udyr napisał:

@Karanizagrama do 40x40 na początek zobacz tematy o żyradoledzie. Tanie to i wydajne. Nie musisz od razu mieć panelu żeby coś dla siebie uprawiać.

Ja mam taki od ściany do ściany i przepływ powietrza jest ograniczony.

I czemu automat na początek ? Weź sezona, mniej nerwów będziesz mieć 😉

Wiesz co wolę już odrazu jakiś dobry panel, ale poczytam o „zyrandoledzie” może mi się spodoba temat. Mimo, ze to moja pierwsza uprawa, to bede się do niej przykładał w 100%. Tak już mam. A automat dlatego, ze w sumie to tak postanowiłem i nie chce zdania zmieniać 😄 A wyslalbys linka do jakiegoś odrazu to sobie zobaczę jak to wyglada 😅

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Udyr  no tak tylko czy moja uprawa nie ucierpi na jakości? Nie lepiej dobry panel led? Hmm… Tyle się naczytałem o wpływie dobrego światła, ze mam mętlik w głowie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Karanizagrama jesli chcesz dobry panel LED to chyba tylko Ledam w niższej cenie. Ts600 trochę jednak kosztuje.

A w tym z Ali to nie wiadomo co siedzi tak dokładnie. Pamiętaj że teraz jest jeszcze cło na rzeczy z tej stronki. Możesz się zdziwić jak Ci naliczą ch... wie ile.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Karanizagrama ak jak @Udyr Ci pisze. W poprzedniej uprawie której Niestety z pewnych względów nie dociągnąlem do końca a jechałem na tym żyrandoledzie i chińskim panelu led miałem bardzo fajne krzojdy. Z samego chińskiego leda i dorzuconego w połowie kwitnienia żyrandoledu miałem 60g z gorylki auto. Ale mokrego xd no ale trzeba przyznać, że 3/4 życia była tylko pod chińczykiem. W każdym razie jak zainwestujesz w porządne żarówki led do takiego żyrandoledu i odpowiednio je oprawisz to będziesz mieć ten sam efekt co pod takim ts 600

Nie no.. może trochę poleciałem 😅 ale i tak będziesz zadowoliny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, Eddie Plant napisał:

@Karanizagrama ak jak @Udyr Ci pisze. W poprzedniej uprawie której Niestety z pewnych względów nie dociągnąlem do końca a jechałem na tym żyrandoledzie i chińskim panelu led miałem bardzo fajne krzojdy. Z samego chińskiego leda i dorzuconego w połowie kwitnienia żyrandoledu miałem 60g z gorylki auto. Ale mokrego xd no ale trzeba przyznać, że 3/4 życia była tylko pod chińczykiem. W każdym razie jak zainwestujesz w porządne żarówki led do takiego żyrandoledu i odpowiednio je oprawisz to będziesz mieć ten sam efekt co pod takim ts 600

Nie no.. może trochę poleciałem 😅 ale i tak będziesz zadowoliny

Już wiem, ze bede miał lampe składana przez ziomka, z przełącznikami itp, itd, szmery, bajery 95w. Trochę tez zależy mi na estetyce pracy i boxa, wiec ktoś musi mi to złożyć. A przełącznik za ile kupić? Bo słyszałem, ze najtańszy najlepszy 😅

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
21 godzin temu, Karanizagrama napisał:

no tak tylko czy moja uprawa nie ucierpi na jakości? Nie lepiej dobry panel led? Hmm… Tyle się naczytałem o wpływie dobrego światła, ze mam mętlik w głowie. 

E tam,  na 4 żarówkach LUMILED za 10 zł/sztuka uzyskałem ok. 50g suchego z krzaka (50% tego co sugerował producent). Biorac pod uwagę, że był to automat, popełniłem w cholere błędów oraz nie stosowałem żadnych konkretnych nawozów (pryskałem kilka razy tanim nawozem w płynie), nie robiłem żadnych treningów + ziemia all mix uzyskany wynik można uznać za dobry.  Teraz mam 10 żarówek (ok. 25K lumenów barwa 3000K) za 100 zł  komplet+ dedykowane nawozy i szykuje się, że obecne zbiory będą znacznie większe.

 
Edytowane przez Kupa kupalski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...