Skocz do zawartości
K4mil_

Dzik na spocie

Rekomendowane odpowiedzi

Byłem ostatnio  na spocie, wydaje się on  super miejscem bardzo przyjazny teren i dużo słońca lecz spotkałem dużego dzika, czym najlepiej je odstraszać? Boje się o bezpieczeństwo plantów jak i swoje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@K4mil_ jak latasz na spota to najlepiej za każdym razem się odlać albo uzbierać butelkę i rozlać, to odstrasza zwierzęta. Jednak ja zawsze polecam „naturalne” ogrodzenie z jakichś gałęzi ale żeby w miarę naturalnie wyglądało i nie rzucało się z daleka w oczy. Ropa to głupi pomysł bo wszystko wsiąka w ziemię i ją zanieczyszcza. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi polecono preparat Hukinol. Jeszcze go nie testowałem, ale niby daje 100% gwarancji, ze pod spota nie podejdzie żadne dzikie zwierzę łacznie z zającami, sarnami, dzikami itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Chochlit13 sam stosowałem tą technikę, mi to wystarczyło na cały sezon, 1,5 na 2 butelki, troszkę szmatki taki koktajl mołotowa i wsio. Ja też zawsze zostawiam rzeczy swoje na spocie, zawsze to jakiś zapach na jakiś czas też zostawia. W tamtym roku po zakończonym zesonie jak sprzątam spota to było jeszcze tą ropę delikatnie czuć więc długo się utrzymuje. Ważne żeby dać tak żeby jak najmniej deszczu na to padało. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Goblinn wiesz jak wygląda koktajl mołotowa? To dokładnie w ten sam sposób robiłem. Miałem pręty na spocie to do pręta na drucie czy sznurku wiązałem bo bałem się że to się wyleje (szkoda przyrody i ropy). Później (listopad /grudzień) jak czyszczę spota to powiem Ci że czuć jeszcze ropę. Nawiasem mówiąc to pasowałoby mi to zrobić już ale z czasem słabo ;/

Jak to zrobię to fotkę cykne i wrzucę. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@mirecki mi się odechciewa przez te kleszcze a co dopiero jak ślepaki dojdą te skurwysyny.. My mamy jakąś motywację żeby łazić po krzakach a jakiś randomowy osobnik się nie pcha w pokrzywy lub w co innego więc nie ma strachu 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...