Skocz do zawartości
Legenda

Najlepsza odmiana indoor dla sprzętu z opisu oraz wiedza od A do Z

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć ☺️

Szukam rady, co do wyboru odmiany w growboxie o wymiarach 140x60x60, z lampą hps 250w, posiadam wentylator, druty, siatkę. Oraz, poprosiłbym o wszelkie rady, sugestie co do danej odmiany, na co uważać, jak mniej więcej dbać by wyszło przyzwoicie na moich warunkach i powyżej oraz według was ile mniej wsadzić do środka by czuły się dobrze oraz jakie "akcesoria", które ułatwią mi życie, a je jeszcze bardziej wesprą i chętnie bym przedstawiał przebieg spraw w razie problemów . W przypadku "porażki", będę próbował i z kolejną lub kolejnymi odmianami, bo nie wspomniałem, że mogą być wszelakie odmiany, dla mnie liczy się aby było to zrobione, jak najlepiej z tym co mam i by żyło się im jak najlepiej, a i by im to zapewnić to potrzebował będę, nic tylko rad od A do Z(ile czasu świecić, co jaki czas polecacie podlewać itd), kiedy, co i jak? Z góry dziękuję za odpowiedzi, chęci i poświęcenie czasu ☺️ 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Legenda chcesz auto czy sezony ? Indica czy sativa bardziej cię przekonuje ? Jeśli chcesz fajną sative to Green Crack jeśli indice to coś typu afghan kush może ci się spodoba cykl światła jeśli byś chciał sezony to tak 18/6 kwitnienie to wiadomo 12/12 wszystko masz na forum załóż fotorelację jak zaczniesz a chłopaki ci na pewno pomogą 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@MisterZielskoXD , wystarczyłyby mi automaty i chciałbym spróbować coś właśnie bardziej, tak gdyby pewnego, że będzie miało swój początek i koniec(dużo zależy i ode mnie), dlatego zastanawiała mnie taka odmiana, która zniesie te powierzchnię i normalnie przejdzie cały proces. Już miałem do czynienia z uprawą, ale nie tak na poważnie i było to bardziej na test, dlatego zdecydowałem co by mi kto by mógł polecić za odmiany, ale tak jak wspomniałeś o cyklu światła, tradycyjne i sprawdzone, chciałem wiedzieć czy tak stosować czy nie, ale i ogólnie dla mnie im nowa odmiana tym lepiej, ciekawiej i ogólnie liczę, że ktoś już miał być może podobne, sprawdzone odmiany pod te hpsy 250w i jaką odmianą, próbował, co robił na początku czy bawić sie w jakieś "dodatki", no najlepiej żebym wiedział wszystko, ale no ciekawe co by mogło zdań egzamin i co robić aby wszystko szło zgodnie ze schematem, by była to uprawa o której dowiedziałbym się już co nieco i wiedział że warto w nią brnąć aby spróbować swych sił i mieć cień szansy, że się może i u mnie by się sprawdziła, a już byłbym dumny, nie patrząc na jak duży jest plon, ale że doprowadzę ją do końca i będzie robione to w sposób, jak najbardziej należny, a przede wszystkim w normalnych okolicznościach by nic tylko nie spartolic, a potem wraz z wprawą się Zagłębiać jeszcze bardziej

Zapoznam się z twoimi propozycjami i będę czekał na inne, które mi się spodobają, dzięki. 

Może bym skorzystał z tej fotorelacji, ponieważ nurtują mnie i inne rzeczy z tej samej tematyki, dzięki jeszcze raz wielkie i pozdrawiam 😊

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Szym , jak wspominałem niby nie liczy się dla mnie odmiana itd i zdaje sobie sprawę, że z każdą odmianą typu indoor zwłaszcza, proces jest prawie że ten sam. Więc okej wybrałem sobie z przykładu wyżej afghan kush lub ak47 albo i myślałem o criticalu, to po prostu zrobić wszystko w sposób tradycyjny bez żadnych siatek, wiązań itd?

Okej to miałem w głowie ten critical wsadzam 4 do środka, to czy od początku już zacząć w dużej donice czy jak już zacznie się sytuacja, że będzie się chwiać itd lub mogę i od razu w dużą wladowac by potem nie podmieniać, może?

Tak abym widział, że sprosta tym warunkom i pozostanie kwestia dbałości itd, po ostatnim moim wypale i zaniedbaniu, chcę to zacząć z wszystkim co potrzeba i miał zdanie kogoś bardziej wprawionego, albo może byłoby lepiej typu hps/mh żarówkę do lampy zamiast tej zwykłej hps? 

Dlatego pytam, jak zacząć, z czym itd, a może nie potrzebnie próbuje kombinować i po prostu dbać aby rosła i po swojemu, a efekt i tak będzie powiedzmy przyzwoity, gdy wezmę np tego critical i wilgotność będzie przy tych 60, co najmniej chyba i inne takie podstawowe tematy.

No nic czasem, może i lepiej nie kombinować, nie mieszać, a dbać i będzie szło prawidłowo, no nic dzięki 😊 

To kwestia odmiany została powiedzmy wyjaśniona i jeśli wystarczy zapewnić podstawy do życia, a tak dopiero coś działać gdy rosnąć zbyt zwyz lub szerz? 

 

 

 

Edytowane przez Legenda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@MisterZielskoXD też tak myślałem, oj hps tak bardzo efektywny i nie będę musiał przesadzać z mniejszej na większą i czy 4 criticale w boxie się odnajdą, ale słyszałem tyle że tą odmianę dają pod i 400 lub więcej Wat, ale no tyle że powiedzmy pod moją by jedynie dłużej może poczekał, ale to nie byłby problem, że dłużej aby było coś z tego, najwyżej pokminie z 2 na out i dokupie jakieś, ale to gdyby coś nie teges bylo( bardziej jeśli ta wilgotność będzie zbyt mała), no chyba że też nie ma co tak się nad tym skupiać i zamiast tego dać, tak by był tym większy plon, albo no większa wilgotność to ogromne ma znaczenie(w sumie tak poważnie się nigdy nie zagłębiałem, skąd głównie tyle pytań, ale kto pyta nie błądzi) po ostatnim zaniedbaniu, ale i długo były pod cfl czasu, potem tydzień ciemnia, bo mi żarówka jebla, masakra aż się wściekłem na siebie i teraz ogień pełny będzie, a jeszcze żyją i było 9, teraz 8 i wilgotność teraz ma 50 procent, powiesiłem i mate z co2, ale to test i najwyżej akurat powietrze dla nowych okazów szykowane jest😁, bym zasięgnął rady, ale to i tak już koniec aby już spróbować swoje. Kurcze przypomniało mi się, bo z tą hps to ona yba znacząco te temp przekracza tam potrafiło nie raz i do ponad 40 stopni, że niektóre popalone mają i te szczyty i nwm wentylator sens, a jak coś kiedy by je? By już i trzymać te okolice 30 stopni czy nie koniecznie i lepiej dopiero w razie wzrostu? Muszę być gotowy na wszystko, hah i tak było by to już wszystko, tak to ogarnę, jak przykazano i pozostanie, czekanie. W sumie to dzięki wam za pomoc, trochę mi ulżyło i mogę na spokojnie, zacząć to bez kombinacji i na pewno bez akcji z cfl, ciemniami i mimo to coś tam będzie, bez szału i swoje, pozdro😁, chętnie za pomoc zaproponuje co nieco ze zbioru, że smak jedynie się robi. Dzięki jeszcze raz za wszystko i może pojawię się kiedyś na fotorelacji, niby mógłbym z tymi ostatnimi, ale szkoda czasu na nie, ale może byś był ciekawy, co z nimi i jak wyglądają od 16 stycznia do teraz, a też może byś mi pomógł bardziej w postaci opinii, jak bardzo źle jest, ale chyba jest bardzo, no nic lecę dalej, czołem 😎

Edytowane przez Legenda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Szym jesteś w stanie powiedzieć mi proszę czy hps 250w da radę sobie z royal critical automatic?

Na dłuższą metę stawiam, że nie i moja jest bardzo stara, więc bym zakupił nową lampę, ostatnio mnie uratowała, więc jest na chodzie, myślę by trochę nie polecieć i obserwować, a może żaro na razie hps nwm 400w, chyba mam i ją 😁

 Pewnie, że byłoby lepiej kupić lampion nowy, bo to wiadomo ile mi pochodzi, jak cfl na łańcuchach, więc biednie trochę, ale po staremu 😁, można i by się ratować na out, ale słabo by gdzieś je i czuję już te lato, jak wiosnę 

A i bym 3, chyba też typu, że niskie, a szerzej lub na wzrost, dla miejsca, tyle że mam problem taki, że lampa wisi mi 20 cm niżej i tak no do metra wzrostu, myślę bo za blisko lampy mi się palą, biedne ;/

4 mi wystarczą, tyle bym wziął critical co ma niby te do 100cm wzrostu, ale się boję, że się sfajcza, może ogarnę coś z lampą, nie ma lekko 😁

Chyba, że inną się zająć lub yolo😁

Ryzokowac mi się odechciało i rozkminiac mogę, ale to już zadecyduje sobie sam, bo to po prostu należy pobserwować 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Legenda napisał:

 jesteś w stanie powiedzieć mi proszę czy hps 250w da radę sobie z royal critical automatic?

zależy jaką masz powierzchnię uprawy 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Legenda @Szym 140x60x60 oraz temperatura tak od 25 do 30, kiedyś miałem masakre i 70, teraz jest dobrze tyle czy warto tego critical royal auto czy coś mniej wymagającego, tak jakby

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Legenda napisał:

@Legenda @Szym 140x60x60 oraz temperatura tak od 25 do 30, kiedyś miałem masakre i 70, teraz jest dobrze tyle czy warto tego critical royal auto czy coś mniej wymagającego, tak jakby

Auto to auto wybieraj co chcesz jak nie zjebiesz nic będzie z nią dobrze 😅

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@MisterZielskoXD no racja, myślę by np 4, ale każda innej odmiany upolowałem sobie royal critical automatic oraz euforia dust. Po prostu pytam by je nie wkurwiac, bo słyszałem, że o to łatwo i zarazem by je spierdolić dość łatwo i w głupi sposób, ale nie wiem czy to prawda i czy się bardzo tym przejmować, tylko robić po prostu swoje, a będzie git. I chciałbym by żyło im się, tak jak na moje możliwości sobie mogę pozwolić i być z nich usatysfakcjonowany i zbiorem, wiadomo bez szału, ale coś swojego itd;). Sprawdzę sobie miernikiem pH wodę i niedługo lecę myślę z tematem 🤙

Edytowane przez Legenda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Legenda napisał:

@MisterZielskoXD no racja, myślę by np 4, ale każda innej odmiany upolowałem sobie royal critical automatic oraz euforia dust. Po prostu pytam by je nie wkurwiac, bo słyszałem, że o to łatwo i zarazem by je spierdolić dość łatwo i w głupi sposób, ale nie wiem czy to prawda i czy się bardzo tym przejmować, tylko robić po prostu swoje, a będzie git. I chciałbym by żyło im się, tak jak na moje możliwości sobie mogę pozwolić i być z nich usatysfakcjonowany i zbiorem, wiadomo bez szału, ale coś swojego itd;). Sprawdzę sobie miernikiem pH wodę i niedługo lecę myślę z tematem 🤙

A nawet chuj w te zbiory, aby był dobrej mocy bunio i to wszystko;), a jedynie chciałem się dowiedzieć, jak mogę je spierdolić, pominajac kwestie podlewania itp:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Tester ja i sam się nie spodziewam nie wiadomo jakich plonów po automatach i po prostu będę starał się o nie dbać, nabierał i doświadczenia, a z czasem myślał nad udoskonalaniem itd, tak bym i cały pokój chciał z ledami lub i sezony są według mnie bardzo dobrym ruchem, a nie tworzył temat na forum, bo jak mówiłem mam dość stare wyposażenie, dawno się nie bawiłem i nie wiem teraz czy są być może lepsze techniki lub czy to co mam sobie sprosta lecz sądzę, że tak i natura pozostanie naturą;), a ja nie sądzę abym wyczarował nie wiadomo ile, a aby miały moc to najważniejsze.

Potem z czasem może będzie i więcej możliwości i większa zabawa aby i plony były na dobrym poziomie. 

Plon na taką powierzchnię (140x60x60), nie będzie i zbyt okwity ani tym bardziej, że tam od 4 do 6 roślinek to max, a plon dla jednego i będzie większy lub mniejszy, ale może mnie poprawcie, bo może gadam totalne bzdury i się może jeszcze miło zaskoczę.

Byleby tylko nic nie skopać i każdy przebieg mijał zgodnie z zamiarem, a kto wie i może czasem wstawię coś w stylu fotorelacji.

To tylko moje zdanie i nie jestem w tym ekspertem, a jedynie staram się czegoś więcej dowiedzieć na temat auto, bo to moje 2 podejście będzie, a 1 był totalnie porażką i nadal są pod znakiem zapytania, a nie chce poprzestać na tym jedynym razie oraz totalnie podejść do tego, jak facet niczym gdy trzeba dojrzeć do bycia ojcem, tak i tu mniej więcej;)

Wszystko teraz tylko w moich rękach, trzymajcie się wszyscy i dzięki za wszystko, a nóż może będę pokazywał przebieg, jak wspomniałem(w razie komplikacji lub waszej ocenie po danym czasie czy aby wszystko jest okej itd);)

 

Edytowane przez Legenda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...