Skocz do zawartości
Annigmato

3x gorilla zkittelz barney farms

Rekomendowane odpowiedzi

W ogóle jak na 14 dzień to jakaś mała ta twoja roślina, coś jej nie służy. Kontrolujesz ph podlewanej wody?  Może ziemia ze spota się nie nadaje?  Siewka w każdej ziemi kwiatowej bez nawozów spokojnie może sobie rosnąć nawet do kwitnienia, a jeżeli coś jest nie tak z glebą/ph/warunkami itp. to lanie odzywek/nawozów nie ma żadnego sensu, bo to nic nie da.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Szym sucha jest bo podsypalem nowa ziemia 

@Eddie Plant ziemia do roslin zielonych masz na początku fr

@Kupa kupalski woda odstana kranówką ja nie mówię ze nie tak tylko po prostu jasny kolor mnie zastanawia

A to nie jest ziemia ze spota

@Szym a podsypalem bo to parapet wyciągają się trochę jutro chyba dostaną kopa na out

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@Annigmato W  pierwszym poście napisałeś, że masz ziemie kwiatową wymieszaną z tą ze spota. 

U mnie odstana kranówka ma ph 8.15, a więc ph trzeba kontrolować na bieżąco.  Na zdjęciach nie widać wszystkiego, ale jeżeli patrzysz na rośline i widzisz, że robi się jaśniejsza tzn. że coś się z nią dzieje i na pewno  nie jest to wina braku nawozów. Moim zdaniem przyczyny moga być nastepujące:

-ziemia ze spota sie nie nadaje i jej dodatek wpływa negatywnie na siewke

- za duzo wody

- złe ph wody do podlewania

Edytowane przez Kupa kupalski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ziemia ze spota to na wysadzenie teraz mam kwiatowa może to być powód wody ostatnio torch e za dużo dostały 

A i ina nie robi się jaśniejsza 

Tylko po prostu ma taki kolor nie jest najebana azotem do czarnego koloru

PH miedzy 7 a 7,5

2F693FB5-46BA-470B-87DE-9ED7A8FFD7C8.jpeg

Zbiłem je tras trochę octem ale i tak bardziej stawiam na oświetlenie a raczej jego brak

Tak wyglada w dzienny świetle słońcu 

67521446-3AA7-4F9D-9CC7-64B2037B7026.jpeg

Najwyżej poczeka jesCzze tydzień i dopiero wsadze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiec to mogło być pH? Ale nie było jakiś drastycznie wysoki lub niskie ja bym stawiał na światło ostatnio było kilka dni pochmurnych plus jeden dzien były na szafie zostawie jeteraz na balkonie cały czas czy lepiej je wsadzic 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Światło a raczej jego brak by raczej je po prostu zatrzymało w miejscu. Tu chodzi o ph albo zblokowane pory korzeni przez przelanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Dzień 16

leci sam biohumus. jedna doniczka niestety wypadła ale wyleciała z niej tylko ziemia mam nadzieje ze korzeń cały ale jakoś poszła liście się wydłużają 

trzecie zdjęcie to tej co mi wypadła doniczka lekko się przekrzywila

23DCBD81-9DE4-46BC-A840-1EBAFD3B621B.jpeg

C4227F12-1A8A-496A-9E08-EA1ECBEDC63C.jpeg

EB700582-01CC-494E-A014-4BCA9F57301A.jpeg

Edytowane przez Annigmato

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...