Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam czekać na ta zoske czy sadzić wcześniej na długo terminowej pokazuje mi 13-15 maj w nocy temp Ok 5 stopni później już tylko rośnie opady od 15 czytałem trochę i wlsnie się zastanawiam niektórzy sadzili w kwietniu już i śniegiem zasypali w połowie i niby nic się nie stało. Ogólnie boje się ze nie zdarze ze zbiorami mam czas tak do 3 tyg września pestki gorilla zkittelz producent (barney) pisze ze niby 8-9 tyg ale wiadomo jak to jest myślicie ze ryzyko jest zbyt duże żeby sądzisz z początkiem maja? Chodzi o to ze muszę się z suszeniem wyrobic do 27-29 września bo wyjeżdżam na 2 tyg i przez ten czas to pewnie huj je trafi 😖

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Annigmato a co to zmieni w kwesti zbioru jak posadzisz wcześniej, jak to fotoperiod to i tak zacznie kwitnąć w tym samym czasie czy posadzisz na początku czy w połowie maja, lepiej gdzieś w połowie, out to loteria równie dobrze może być i na początku maja ale to już jakieś ryzyko jest przymrozków

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Annigmato wiem, że już sprawa załatwiona ale przypomniało mi się coś śmiesznego (wtedy mnie to nie śmieszyło😀) kilka lat temu, nie pamietam dokładnie, który to był rok ale chyba 2012/2013 - była piękna wiosna więc stwierdziłem, że można wsadzać bo już na pewno nie będzie pizgać 😀 Dopóki padało i świeciło na zmianę byłem zachwycony, krzaki rosły jak szalone ale do czasu. Drugiego maja spadł taki mokry i ciężki śnieg (mieszkałem wtedy na Dolnym Śląsku), że większość krzaków mi połamało i z piętnastu udało mi się uratować cztery… także od tamtej pory już nie ryzykuje i czekam z utęsknieniem na Zośkę 😀

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...