Skocz do zawartości
Sativapower

Jaki kupić growbox ? - gotowy zestaw

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć !

Pytanie, zastanawiam się nad kupnem jakiegoś growboxa, czy jest ktoś kompetentny, który mógłby coś polecić? Jakiś konkretny zestaw, żeby już wszystko było. Również jakie nasiona wybrać ( bardziej wolę sative ), dodatkowo jaka ziemia pod to  ktoś coś może ?:) 

DZIĘKI ! 

Edytowane przez Sativapower

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@MRXDzięki za  szybką odpowiedź.


Budżet ciężko powiedzieć, mogę wydać i 500 zł mogę i 1000 zł.
Miejsce - głębokość 54, wysokość 95 szerokość 43.

Roślin to tyle ile wejdzie do takiego boxa przy takich wymiarach, właśnie nie wiem.

 

Edytowane przez Sativapower

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Sativapower  oj wydaje mi się że z tym budżetem będzie bardzo ciężko na kupnego boxa. Nawozy, ziemia, lampa, filtr weglowy + wetylator, wętylator mięszający, miernik PH, od razu polecam chyba najczęściej używany Bluelab pH ( tylko on sam kosztuje już 400zł ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@MRX no to może być więcej, na internecie widziałem różne ceny stąd mój przedział np coś takiego 
https://www.growtent.pl/product-pol-916-Growbox-Zestaw-Herbgarden-50x50x140-CFL-125W-E40-Elektrox-dual.html?utm_source=iai_ads&utm_medium=google_shopping&curr=PLN

To powiedz co Ty byś polecił ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do automatów biobiz light mix a do sezonów canna terra professional.

najmniejszy box to 50x50x 150 w takim zmiescisz 3 doniczki i nawilżacz.

Edytowane przez LiitlebigWeed

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Sativapower  Polecam pierw nabrać wiedzy później zamawiać.

Nie polecam automatów na początek, nie wybaczają błędów i zaczną kwitnąć bez względu na wielkość i cykl światła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Sativapower automata sadzisz i sam rośnie ale trzeba zadbać o odpowiednie środowisko dla roślinki. a to hobby do tanich nie należy.  i zanim sie zabierzesz za to. znajdz miejsce na boxa albo zrób go z szafy. sprawdz czy nikt ci nie zrobi przypału i nie zgłosi cie na policje i to przy pierwszej uprawie. potem ogarnij wentylacje co tu zrobić żeby w mieszkaniu nie waliło ziołem. bo inwestowanie w pochłaniacze weglowe to według mnie marnowanie pieniedzy przy uprawie 2 czy 3 doniczek.

Edytowane przez LiitlebigWeed

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@LiitlebigWeed  nie zgodzę się z tobą, filtr węglowy warto nawet mieć przy 1 Pani, przy 100m3/h wentylator jest wstanie zrobić że będzie ją czuć z dużej odległości. W garażu lub w domu to wgl zapomnij bez niego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ile osób z tego garażu korzysta?? poza tym garaz to pierwsze miejsce w które policja zagląda. obejrzyj swoje mieszkanie i zastanów sie gdzie umieśćić boxa 50x50x160.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@LiitlebigWeed tylko ja korzystam z tego garażu jest on zamykany, ale jest schowany no z garażami innymi przy bloku. to nie jest taki zwykły blaszak, tylko garaż na dosyć OK osiedlu także uważam, że bez przypału, kwestia czy czuć wgl coś będzie z boxa ?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@MRX Powoduje zmniejszenie szkodliwych dla nas jonów (jonów dodatnich) wytwarzając jony ujemne - wszelkie zanieczyszczenie i zapachy opadają na podłoże. przynajmniej tak reklamują te całą jonizacjie. dlatego ustawiam doniczki w trójkąt i stawiam ona bloka przy żródle zapachu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...