Skocz do zawartości
Yamir

Wedding Gelato

Rekomendowane odpowiedzi

@Yamir NIe, ale moa jednak trochę młodsza bo 38 dzień teraz spojrzałem. Zobaczymy narazie wygląda całkiem nieźle. 

Jeśli chodzi o wiatrak to daje on dwie rzeczy:

1. Ruch powietrza znacznie zmniejsza zagrożenie pleśnią

2. Usztywnia łodygi. 

Decyzja należy do Ciebie, najwyżej później będziesz, żałował.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Kończymy powoli 4 tydzień kwitnienia. Jak wygląda? 

Dodam, że ma około 75cm

20220521_155326.jpg

20220521_155413.jpg

20220521_155333.jpg

20220521_155345.jpg

Edytowane przez Yamir

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Bubble Czy fotorelacja nie jest przypadkiem w złym dziale? 🤣 Kto mógłby ja przenieść, do aktualnych? @Tester? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie wiedziałem, że to fotorelacja to już musisz z Testerem negocjować, tylko tam są jakieś wymagania odnośnie tematu opisu itd. Poczytaj, i musisz poczekać na Testera. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Bubble Jeśli nie będzie widział nic przeciwko, to mogę tu zostać. Tylko mam wrażenie, że mało kto tu zagląda 🤣 No chyba, że nie mam przebojów, akcji i adrenaliny, to też nie ma specjalnie o czym gadać. Myślę jednak, że jak na pierwszą uprawę, to całkiem nieźle?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@Yamir 4 tydzień flo, a kwiatostany ledwo uformowane, jakby był 2 tydzień flo góra, a to wynik barków światła, wiele światła ci ucieka we wszystkich kierunkach, bo nie masz ani szafki ani namiotu, co negatywnie wpływa na tempo kwitnienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Tester dzięki. 

@Zielone krainy Oglądałem relacje tej odmiany na innej stronie i wygląda bardzo podobnie. Według tamtego wzrostu zostało jej jeszcze 7 tygodni, a ścinał i tak przy mlecznych trichomach. W ciągu dnia dostaje jeszcze światło słoneczne, zasłaniam, żeby ciemnie robić, której nie robiłem wcześniej, to też mogło wpłynąć. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@Bubble Tak, 4 tydzień od przełączenia. Dobry jesteś. W takim razie, nie bardzo wiem jak to liczyć? 

Edytowane przez Yamir

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@Yamir @Bubble  Według mnie faza kwitnienie nie postępuje prawidłowo, a czemu winne sa braki świetlne, światło się rozprasza po całym pokoju.

Tak wyglądał u mnie 4 tydzień kwitnienia.

2.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zielone krainy `Po pierwsze u niego jest 2 tydzień kwitnienia, bo nie odliczył indukcji. Po drugie to, że roślina nie ma optymalnych warunków ustaliliśmy już wcześniej i jest jak jest, rekordu nie będzie napewno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@Bubble Niech robi, jak chce, ale roślina wygląda, jakby kwitła od tygodnia, jak nic nie zmieni, to będzie czekał na plon 4 miesiące, by te topy trichomami na mleko weszły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zielone krainy Aż tak źle chyba nie będzie, ale 12 tygodni pewnie poczeka. Co zrobisz? MI to szkoda by czasu było, ale różne są podejścia do tego hobby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy
Napisano (edytowane)

@Bubble Ja sądzę, że to się będzie w tym wypadku ciągło, jak guma do żucia, a ostatecznie i tak będzie popcorn głównie, topy będą luźne, mało zbite. Wystarczy zbudować ramy z desek na nie nakleić koc termiczny i rozstawić obok rośliny, by odbijały światło leda i koncentrowały je na roślinie, bo w tym wypadku jest za duże rozproszenie światła.

Edytowane przez Zielone krainy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zielone krainy Zgadzam się z tobą, ale widziałem tu dużo gorzej wyglądające rośliny i moim zdaniem nie będzie tak, żle główne topy od góry ma doświetlone, więc raczej powinno być jako tako. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@Bubble Roślina wygląda o tyle dobrze, że nie widać niedoborów, nie widać przelania, przesuszenia, nie widać popaleń, ale faktem jest, że światła jej brakuje, a to duży problem, bo ilość światła zaważa na prawidłowym, lub nieprawidłowym rozwoju. Według mnie to będzie długie flo i mało owocne ostatecznie, jak niczego nie zmieni, ale to jego sprawa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lampa jest dość mocna, ale w takim razie kupię kolejne dwie. Mocniejszą na środek i druga taka samą pod kątem, na boki. Na razie nie planuje budować boxa. To pokój gościnny, muszę mieć możliwość szybkiego demontażu i przeniesienia. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...