Skocz do zawartości
Yamir

Wedding Gelato

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć 

   To moja pierwsza roślina i zastanawiam się, czy wszystko idzie dobrze, czy prawidłowo się rozwija, a także kilka pytań anatomicznych. Niestety nie potrafiłem na te znaleźć odpowiedzi. Zdjęcia poniżej. Czy ten biały meszek na lodydze jest czymś normalnym, jest mniej więcej od połowy w górę? Czy kolejne listki wyrastające z gałązek tak mają rosnąć? Bo robi się ich całkiem sporo, nie wiem, czy widać, ale praktycznie przy każdej gałązce rosną nawet z tych pierwszych owalnych listków, które już są żółte i schna. Roślina wieczorem wygina liście ku górze, a rano się rozkłada. Gdzie kwiaty będą rosnąć i jak je rozpoznać, czytałem, że przy węzłach, ale te liście mi tam zaczęły rosnąć i zbiło mnie to, zwłaszcza, że z tych liści, które rosną przy gałęzi wyrasta kolejny po środku?

Dzięki z góry za odpowiedzi 

 

20220415_120232.jpg

20220415_120238.jpg

20220415_120303.jpg

20220415_120315.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobacz fotorelację innych na razie wygląda bardzo dobrze ten meszek to normalne do kwiatów jej jeszcze daleko więc tym się na razie nie przejmuj ja bym zabrał ten mech jeśli to mech żeby ziemia mi nie zaczęła pleśnieć powoli roślina leci na outdoor ? Czy do boksa ? Jakieś info o lampie ? Czy parapet 😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten mech, to taki plastyk, który wodą spryskuje, żeby wilgotność jakaś byla. W domu, ale żaden boks, moja własna konstrukcja, tylko bez śmiechów 😂 zdjęcie poniżej. Co do innych relacji, to właśnie nie znalazłem nigdzie dokładnie tej odmiany. Mam strop 4m, stwierdzilem, ze wykorzystam te przestrzeń do naturalnej wentylacji, dużo powietrza itp. Zdjęcie akurat pokazuje taką barwę światła, chociaż na żywo jest ona poprostu biała. 

20220415_130624.jpg

20220415_130631.jpg

20220415_130640.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś z tego na pewno będzie lej na razie samą wodę z dobrym pH i będzie elegancko ten plastik wymienił bym na podstawkę po słoiku lub mały pojemniczek z wodą plastik to plastik nigdy nie wiadomo 😅 a co do boksa hah w tamtym roku miałem dosłownie taki sam stelaż z drabiny bez ścian coś nie coś tam wyrosło 😌 co to za odmiana ? Auto czy sezon ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fotoperiodyczna, czyli jak dobrze rozumiem to sezonowa. Temperature ma około 25 stopni. Używam wody przefiltrowanej, ale z dodatkiem biohumusa do kwiatów zielonych. Ładnie te dodatkowe galazki się rozwijają. Roślinka ma trochę ponad miesiąc. 

20220416_122912.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Niemedyczny_Użytkownik ona ma miesiąc i tydzień. Czytałem o hodowli, a to jest sezonowa. Może mi doradzisz, bo na razie to liczę, że sama się uruchomi 😅 ale liczę też na to, że już za długo to nie potrwa. Hoduje ją dla siebie, żeby móc się wreszcie wyspać, mam zajebiscie mocne szumy uszne, lekarze od 5 lat tylko rozkładają ręce i nie wiedzą dlaczego, a na sen mi nic nie chcą dać, a że doszedłem do pół litra w jeden dzień, na weekend, żeby się wyspać, to zmieniłem trochę działanie, jeden ziomek mi dał zapalić i spałem jak dziecko. Wracając do tematu, poza tym, że kwitnienie trwa 8-10 tygodni, to sam wzrost nie mam zielonego pojęcia. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

automata nie przelaczysz bo i tak zyje swoim zyciem. jak masz sezon to zmienisz 12/12 i git. ale jak ma ciemnie to przez okno slonce daje? lipa troche

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Niemedyczny_Użytkownik gdyby zaczęła kwitnąć w wrześniu, to do tego momentu by rosła? Jak to się przełoży na plony? 

Tak dostaje trochę słońca z zewnątrz, ale zasłonić okno i tylko na sztucznym jechać, to żaden problem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Yamir  miałbys krzaka 2m na chacie i w chuj palenia na gwiazdke w grudniu 🤣 przy okazji musialbys wymienic lampe na wieksza zeby mogla ogarnac taka powierzchnie. Ja bym w to nie poszedl ale rob jak uwazasz.

Edytowane przez Niemedyczny_Użytkownik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Yamir Tak z ciekawości zapytam w jaki sposób robisz ciemnie na 12h? Bo jak tego nie robisz to masz bardzo duże szanse na to, że będzie z tego herma i będziesz miał sporo nasion, ale niewiele palenia.

Aktualnie też mam 1x Wedding Gelato od RQS i to w podobnym wieku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@Bubble To jest pomieszczenie, gdzie słońce świeci tylko 1 godzinę w ciągu dnia. Gdy przełączyłem na flo, to oslanialem to 2 kocami, ale w taki sposób, żeby była wentylacja. Niestety nie spodobało jej się to i u kiscie zaczęły opadać, więc wróciłem do stanu wcześniejszego i ładnie rośnie. Na razie same włosy widzę I cechy żeńskie. Zdjęcia poniżej. 

Kwitnie prawidłowo? 

Dodam, że roślina ma już jakieś 65cm 🤣

20220512_193708.jpg

20220512_193701.jpg

20220512_193639.jpg

20220512_193549.jpg

20220512_193505.jpg

20220512_193459.jpg

20220512_193452.jpg

Edytowane przez Yamir

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Yamir Wiesz ona też może po prostu nie chcieć zakwitnąć bo to nie jest tak, że ona musi być doświetlana 12h, a 12 ma na nią nie padać bezpośrednio słońce. Ona musi mieć noc, czyli natężenie światła maks takie jak w lesie o 23. Natomiast zhermić też może później, ja nie jestem jakimś faszystom jeśli chodzi o warunki, ale pewne podstawy musisz zachować, bo roślina bardzo ładna i szkoda by było zmarnować. Możesz też ja na 12 h wstawiać do jakiejś szafy, albo może zawiesić koc na oknie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Bubble Z kocem kombinowałem i jej się to nie spodobało, oklaply liście, ale on był na tej drabinie. Powinienem Cię posłuchać. Ślepa łazienka, bez okien może być? Ona wychodzi na ślepy korytarz, więc drzwi zostawię otwarte, żeby powietrze ładnie się mieszało 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Yamir i idealnie! wstaw sobie tam jakiś wentylator do kompletu i będzie cacy, tylko wilgotności będziesz musiał przypilnować 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Bubble Mam wiatrak. Pytanie, czy to konieczne? Mam wysokie stropy 4m, stare budownictwo. Także przestrzeni, a przestrzeni. Łazienki mam 2, więc z tej jednej poprostu nie będę korzystać wieczorami. A jak Twoja roślinka? Prowadzisz fotorelacje? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...