Skocz do zawartości
Maniek123

Dobór wentylacji do boxa 40x80x90

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

 

Box skręcany z płyt OSB 40x80x90, pomalowany w środku na biały matowy, oświetlenie Panel LEDam CIA90 4x Citizen CLU048 90W

 

I pytanie czy taki zestaw wentylacyjny będzie ok?

 

https://www.growtent.pl/product-pol-768-Zestaw-wentylacyjny-Axial-Turbo-100mm-135m3-Filtr-Croco-160-240m3-h.html?utm_source=iai_ads&utm_medium=google_shopping&curr=PLN

 

Jeżeli macie inne propozycje proszę o linka

 

Pytanie dwa chciałbym na pierwszy raz posadzić zwykle rośliny a nie automaty bo wiele osób pisze że są łatwiejsze na pierwszy raz. Ale czy jestem w stanie je zmieścić w błocie wysokim na 90cm?

 

Jeżeli macie jakiekolwiek podpowiedzi to bardzo proszę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Maniek123  Generalnie mówi się, że wentylator powinien mieć większą moc przerobową od filtra, żeby spełniać swoje zadanie. W praktyce nie wiem jak inni się do tego odniosą, ale ja mam bardzo podobny zestaw u siebie i wszystko działa jak trzeba, zapach z boxa nie przedostaje się do pomieszczenia w którym box stoi, a muszę wspomnieć, że roślina śmierdzi niemiłosiernie.

 

Co do rośliny do tego boxa to też bym w sumie poradził odmianę fotoperiod ze względu na to, że wybacza więcej błędów (podobno 😄 ja skopałem i wziąłem automata na pierwszy raz - zdecydowanie żałuję). Jesteś w stanie ją zmieścić o ile zrobisz odpowiednio krótki okres weg, do tego trening LST, siatka na łeb. Do tak małego boxa to najlepiej chyba od razu odpalać światło 12/12, bo i tak zanim roślina się przełączy to trochę minie.

To wszystko okiem amatora, nie doprowadziłem do końca jeszcze swojej pierwszej uprawy, posiadam tylko wiedzę teoretyczną, po przeczytaniu XXX artykułów na temat grow.

Jak gdzieś popełniłem błąd to niech ktoś bardziej obeznany mnie poprawi

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki zwiezak966 

Generalnie chodzi mi o to czy ten zestaw będzie zdawał egzamin na takiej powierzchni/kubaturze 

Jeżeli ktoś ma jakieś opinie lub inne opcje chętnie poczytam 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Maniek123 nawet odrobinę za mocny. Bo box niski dosyć. Nawilżacz dobry sobie zamów bo będzie suche powietrze w środku.

Niby aż tak mocna wymiana powietrza nie jest potrzebna, ale podczas kwitnienia będziesz mieć spokojną głowę jeśli chodzi o pleśń.

Dopóki nie będzie śmierdzieć to nie montuj filtra, duża wilgotność obniża jego sprawność. 

Na upartego można dokupić regulator obrotów i trochę go stłumić podczas wega. Ale raczej bym się tym nie przejmował 🙂

@Zielone krainy Ty chyba masz podobna kubaturę boxa o ile dobrze pamiętam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie Panowie

Jak wszystko poskładam i pestki zamówię to się odezwę 🙂

Ps jakieś konkretne odmiany na pierwszy raz polecacie? Jakaś łatwa sativa 🤔

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie

Wentylator z filtrem i nawozami w drodze🙂

Zastanawiają mnie jeszcze dwie rzeczy 

1 czy uprawa na mierniku pH takim papierowym ma rację bytu czy szukać pH miernika elektrycznego?

2 czy wykiełkowanenasiona można dawać odrazu do dużej donicy z ziemią biobiz all mix?

Bo ktoś pisał że ta ziemia ma za dużo witamin jak na sadzonkę?

Z góry dzięki za odpowiedzi

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Maniek123

7 godzin temu, Maniek123 napisał:

1 czy uprawa na mierniku pH takim papierowym ma rację bytu czy szukać pH miernika elektrycznego?

na pewno elektroniczny lepszy tylko jakiś dobry nie szajs

7 godzin temu, Maniek123 napisał:

2 czy wykiełkowanenasiona można dawać odrazu do dużej donicy z ziemią biobiz all mix?

można ale były przypadki popalenia młodych roślinek ta ziemia jest naładowana pierwiastkami, nie powinno popalić ale jest taka możliwość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki @Kibic

W takim razie nie będę ryzykował i zasadzę w mniejszych doniczkach i w innej ziemi, pH zacznę mierzyć na pierkach później może zainwestuję w jakiś konkretny miernik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...