Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

@Brazil Munster a jak to przeliczyć na %rh? 20l na dobę czyli jakbym miał dajmy na to wilgotność na poziomie 85% to do ilu spadnie? Momentalnie zjedzie do 40-50% czy będzie stopniowo schodzić? Na jakiej zasadzie to działa, jak nawilżacz powietrza tylko odwrotnie, czy na jakimś poziomie wilgotności w który oscyluje się zatrzyma?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

On ściąga do 20L/24h przy rh 80% i temp 30stopni. 
 

ja na ogól mam temp 23 i ściąga mi około 6-8L na dobę. Ustawiam np 60% rh bo mam flo. I on zbija do około 57 i wyłącza się. Jak wejdzie około 63 odpala się znowu i zbija do poniżej 60. I tak to działa w sumie. 
 


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Roślinki jedzą, puchną... Stają się żółte... Jedna to w ciągu jednej nocy zrobiła się żółciutka jak złoto 😄 Podlane przedostatni raz bloomem, w piątek ostatnie podlanie i dam im dwa tygodnie samej kranówy, niech mają coś od życia 😁 Ja na chlorze ładnie wyrosłem, im też się przyda 😂 Następny update na ścinkę, każdego osobno zważę na mokro, każdy ma osobny słoik, następnie zważę na sucho, podam wynik na tydzień po suszeniu i ostateczny po miesięcznym curringu, żeby było miarodajne. Nie będziecie się nudzić, bo tydzień do dwóch po kosie stworzę następną fotorelacje 😄 Ciao

20220609_004710.jpg

20220609_004457.jpg

20220609_004427.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależnie od szczytów 45-50cm i moc na 100%. Temperatura 25 do 27 stopni. Światło mają bez przerwy od nasionka, nie widziały w ogóle ciemności. Gdy robiłem im przerwę od blooma i lałem np. Samą wodę, to liście się zaczęły robić brązowe na krawędziach i zwijać, uznałem to za brak nawozu na kwitnienie i lałem blooma, a wtedy przestało postępować i tylko żółkną, więc uznałem problem za zażegnany. 

Zauważyłem, że pobierają minerały etapami i potrafią się wyssać w sekundę, a przez dłuższy czas nie wykazać żadnej zmiany. Nie wiem czy to tak działa uprawa bio, ale mam wrażenie, że spóźniałem się o dzień, góra dwa i przez to wychodziły takie kwiatki jak jakieś odbarwienia, ale reagowałem chyba w miarę okej, bo topy są spore, twarde jak kamloty i tylko estetycznie nie domagają. Z drugiej strony, jak sobie pomyślę jak ja będę wyglądał jak się zestarzeje i będę umierał to wybaczam roślinkom ich wygląd 😁 Bo przecież nie liczy się wygląd, tylko to co masz w środku, tak? 😄 a tutaj chyba będzie wystarczająco, zobaczymy niebawem ✌️

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co, chyba dokupię fishmixa na następny grow i porównam efekty, wiem, że zawaliłem też nieco z calmagiem, zbyt rzadko stosowałem

Edytowane przez Rzeźnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciężko mi było odróżnić ten niedobór od potasu przez co lejąc jedno blokowałem wchłanianie drugiego, ale się jorgnąłem w porę 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup sobie calmag od Canna ja stosuję 0.5ml/1l i mam spokój już parę upraw ledy mają to do siebie że wysysają te pierwiastki 

I daje go co podlanie 

Zaczynam jakoś od 30dnia Wega 0.5ml nie zaszkodzi im nawet jak nie widzisz niedoborów taka dawka żeby zapobiegał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Barney's to nawóz mineralny, nie będzie zabijał życia w głębie? nie koliduje z uprawą bio? Bo mam prawie całą butelkę calmaga od biobizza i w sumie wolałbym go stosować, ale nie wiedziałem co mam myśleć momentami, bo z jednej strony widziałem, że krzaki potrzebują blooma, ale calmaga również, a potem trafiłem na komentarze, że tych nawozów się nie łączy i ciężko było mi to wszystko pogodzić, bo jak krzaki weszły w trans to chciały jeść i nie było czasu na myślenie zbytnio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

który to dzień z życia ? Wyjedzone fest, ale co by nie było palonka trochę będzie 😄 Moja poprzednia też wyglądała jak po huraganie, a palonko klepie jak trzeba, pachnie też elegancko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@zwiezak966 6 tydzień kwitnienia, jutro ostatnie nawozy, środkowy już samą wodę dostał w poniedziałek. Ten z tyłu po prawej posiedzi trochę dłużej, wkurwia mnie to z deka, bo blokuje namiot, no ale co zrobię, muszę poczekać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Mr.Green w sensie? Z osuszaczem powietrza? Nie no, chce tak to ogarnąć, żeby suszenie nie kolidowało z następną uprawą, wilgotność 2 dni po podlaniu oscyluje w granicach 66-70%, więc mogę ustawić osuszacz (jak już przyjdzie, bo track and trace pokazuje, że jest w Valencii) też na tyle skoro nie ma pleśni i zostawić go w pomieszczeniu, tak, że będzie przy okazji zmniejszać wilgotność topów. I wiadomo, stopniowo będę skręcać, żeby było jej mniej, w roślinie. Potem nie wiem właśnie co zrobić, trym na sucho i kupiłem taką kratę do przesiania ziemi, bo chce ją użyć ponownie na 3 grow na koniec roku/początek nowego roku to może część by poleżała na niej podwieszona, ale jest za mała na wszystkie szyszki więc w grę wejdzie też karton. Mam małe pomieszczenie, gdzie mogę sobie właściwie tuż za namiotem posuszyć i filtr węglowy myślę, że złapie jeszcze raz te zapaszki przez went wciągający. Światło nie ma jak się dostać, już sprawdzałem, a pod sufitem idzie rynna na której sobie wszystko ładnie powieszę do góry nogami, więc jakby tutaj wszystko pasuje, bez kombinowania. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...